Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Ligde Kalmak İstiyoruz
Alt 17.04.2016, 18:27   #21
antik58
Usta Yiğido

antik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

350 Mesajına 585 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 712 antik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Ligde Kalmak İstiyoruz

Her hafta puan kaybediyorsun hoca olasılık hesaplamaktan bitkin düştük. Eğer bu takım ( imkansıza yakın) ligde kalırsa senin sayende değil kayserinin beceriksizliğinden kalır. kendinize ligde kalırsak lütfen pay biçmeyin ve sezon sonu SİVASı terkedin...
antik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2016, 19:41   #22
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 312 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sorular ve Cevaplar:

Mesut Bakkal Sivasspor efsanesini göz göre göre bitiriyor. Şimdi haykırmazsak ne zaman? Yiğido. Ayağa kalk ve deki: Mesut Bakkal istifa. Yılmaz Vural merhaba. M. Başakşehir maçından sonra çok ama çok geç olabilir. Kayserispor arayı 5 puan açtı.

Soru: M.Sivasspor BJK Beşiktaş'a neden yenildi?
1-)Defalarca yazıp uyarmamamıza rağmen 6-7 tane olağan üstü futbolculuk özelliği olan D.Texeira'yı hiç oynatmadı. (Kale önünde rakibe baskı, orat sahada rakibe baskı, dönen topları kovalama özelliği, etkili kafa golleri, ileri derecede yardımlaşma isteği, rakip defans içine aniden sızma vb.)

2) C. Tanase'yi çok geç oyuna aldı. Romanya milli takımının etkili oyuncusunu beğenmiyor Sayın M. Bakkal. C. Tanese Türkiyedeki orta alandaki en etkili alan savunucudur. O BJK maçında oyuna girdikten sonra Aatifin üzerindeki yük azaldı ve 2-3 kez gol pozisyonuna girdi.

3) Cicinho yerine Çağatay oyuna alınması gerekirken İbrahim Öztürk'ü aldı. Sonuç ortada.

4) Burhan Eşer yerine ilk 11 de Beykan Şimşek oynatılmalıydı, ama onu da oyuna almadı. Çünkü, Mesut Bakkal 1970 lerin teknik direktörü gibi. Risk almak yok. Kafasında bazı klişeler var Hasan Kabze bu maçı koparır, Burhan Zaten tecrübeli, Kone iyi oyuncudur vb. gibi. Okan Buruk tarafından yapılan transferleri hiçe sayıyor. Okan Buruk GS. de İnterde vb. oynadı. UEFA kupasını kaldırdı. GS ve İnterin teknik direktörlerinden neler neler öğrendi. Bu iki takım mahalle takımı değil. Ayrıca M. Bakkalın tesadüfen yendiği Gaziantepsporu 10 kişiyle 3-0 yendi, deplasmanda Gençlerbirliğini yendi. M.Başakşehir maçında mükemmel futbol oynadı. Acaba yeni transferlerimiz o maçta olsaydı kimbilir ne kadar farklı galibiyet alırdık. GS ye sahayı dar etti. C. Çakırın sayesinde kazanılan penaltılarla yenildik. Eskişehire penaltıyı atsaydık 4-0 biterdi, sağolsun Beykan Şimşek sayesinde kaybettik. Osmanlıspora 4-0 yenildiğimiz maçta oyuncuların hocanın nasıl olsa takımdan ayrılabileceği olasılığını düşünerek maça motive olamadıkları olasılığını düşünmenizi öneririm.

5) Moldenin etkili oyuncusu Etzazı oynatmıyor. Niçin oynatmadığını açıklamıyor eleştiri almıyayım diye.

Sonuç: Mesut Bakkal kafasındaki klişelerle Sivassporu bitirmişitir. Mersin İdmanyurdu yenilgisinden sonra yollar ayrılıp Yılmaz Vural getirilmeliydi, ama yapılmadı. Biraz garip olacak ama, bana kalsa tekrar Okan Burukla da bir daha görüşürüm.
Sonuçların sonucu: Sivassporu STL de kalmaya mecburdur.

Seçim senin yiğido. Takım senin, acı senin, gözyaşı senin, stres senin, uykusuzluk senin. Ama, sen yiğidosun. Demek ki çok güçlüsün. Bütün yiğidolar aynı hedefe yönelirse dağlar dayanamaz. Dayanamaz. Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Sivassporun anaları kimlerdir? Yani onu kimler kollamak , korumak ve gözetmek ister? Kimler üzerine titrer? Kimler içten üzülür, kahrolur? Kimler? Bu sorunun cevabını sen çok iyi bilirsin yiğido.

Saygılarımla.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Sivasspormysoul'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.04.2016, 21:38   #23
menesakin
Acemi Yiğido

45 Mesajına 71 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 332 menesakin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
TS58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İstanbul'da yaşayan Sivasspor'lular , Başakşehir maçına gelin artık,daha ne bekliyorsunuz.
Amma yaptın yiğidom. Ne alaka ne işleri var adamların maçta? BJK FB GS dururken Sivas'ın maçına mı gelecekler Allahını seversen. klavye yiğidoluğu yapmak varken kim uğraşacak maçla falan

Bu sıra burnumdan soluyorum. Bu gün bir arkadaşın dükkanında otururken Hasan Kabze'nin hanımıyla kaynanası geldi. Kadı böbürlene böbürlene ben Hasan ı izlemeye geldim akşama İstanbul'a dönüyoruz dedi. Tam diyecektim teyze Allah aşkına Hasan'ı da götür. Sonra dedim aman terbiyesizlik etmeyelim.
menesakin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2016, 21:55   #24
izmirliyigido
Gast

Bakkal hoca biraz hırslı olsa, takıma hırs verse Hasan Kabze değil de Texeria ile oynasa, Kone veya Yiğit değilde orta sahanın o kısmına daha mücadeleci ve dengeli (Etzaz Hussain olabilir) birini koysa,

Veee,

Başakşehir maçı başta olmak üzere, arka arkaya sahamızda oynayacağımız Akhisar ve Gençlerbirliği maçlarını zor da olsa kazansak var ya düşmeyiz..

Ama,

Nerdeee ? Takımda hırs yok, kazanma azmi yok, başkanda, yönetimde ve hoca da "KAZANACAKSINIZ !.. YOKSA KARIŞMAM" diyecek yürek yok..

.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 19.04.2016, 20:29   #25
izmirliyigido
Gast

Duydun mu len Muhittin ?

Muttin duymamış !...

.
Alt 20.04.2016, 18:18   #26
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Ligde kalmak istemiyoruz deseyden bunun haber degeri olurdu.
Bakkal amca mactan önce de mactan sonrada bos konusmayi cok seviyor.
Sezon basinda Mersin hocasi iken yaptigi aciklamalar ile simdiki aciklamalari kopya gibi... inanmayan acsin baksin Lig.tv.com.tr den aciklamalarina..
Alt 20.04.2016, 19:10   #27
taraf
Yiğido

taraf - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

114 Mesajına 334 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 taraf COK SEVILEN BIR KISItaraf COK SEVILEN BIR KISItaraf COK SEVILEN BIR KISItaraf COK SEVILEN BIR KISI

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Bakkal Yarış devam edecek

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, bu hafta oynayacakları Medipol Başakşehir maçının bundan sonraki maçları da etkileyeceğini belirterek, Bu maçın sonucunun bize neler getireceğini biliyoruz. Bu yarış lig sonuna kadar devam edecek dedi.

Medicana Sivasspor, ligin 30'uncu haftasında deplasmanda oynayacağı Medipol Başakşehir maçının hazırlıklarını kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Teknik Direktör Mesut Bakkal nezaretinde gerçekleşen antrenman düz koşu ile başladı. Ardından pas çalışan kırmızı-beyazlılar, yarı sahada çift kale maç ile antrenmana devam etti. Daha sonra basına kapalı olarak devam eden antrenmana, sakatlığı bulunan Cicinho dışındaki tüm futbolcular katıldı. Hafif sakatlığı bulunan Emre Öztürk ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

ÇOK ŞEYİN DEĞİŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Antrenman öncesi Medipol Başakşehir maçıyla ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Teknik Direktör Bakkal, çok kritik bir dönemden geçtiklerini belirterek, Özellikle Beşiktaş maçı mağlubuyitemiz, arkasından da rakiplerimizin kazanması aradaki puan farkının açılmasına sebep oldu. Ama içeride 3 dışarıda 2 olmak üzere 5 maçımız var. Çok şeyin değişeceğini düşünüyorum. Çünkü hem deplasmanda iyi oynuyoruz, hem pozisyon ürettiğimiz bir maç. Çok önemli bir maça gidiyoruz. Bizim bundan sonraki, özellikle içeride oynayacağımız 2 tane maç için alacağımz sonuç ve geleceğimiz nokta önemli. Bu anlayışla gidiyoruz. Şu anda sadece Cicinho'nun sakatlığı var. Ama bu ortamda sorumluluk alacak oyuncularımız var. ve iyi oynayacakylarını da düşünüyorum. Çünkü her oyuncum değerli. Artık birilerinin bu sorumluluğu alması gerekiyor. Emre'nin sakatlığının ciddi olmadığını duyduk, o sevindirici. Onun dışında da eksiğimiz yok, Yiğit'in cezası bitti. Kone daha iyi durumda. Aatıf'ın durumu iyi. Tanese'nin iyi. Hepimiz iyiyiz yani dedi.

YARIŞ DEVAM EDECEK

Medipol Başakşehir maçından mutlu dönüp bundan sonraki haftalara daha emin bakmak istediklerini ifade eden Bakkal, Bu maçın sonucunun bize neler getireceğini biliyoruz, bu yarış lig sonuna kadar devam edecek. İnşallah maçların gidişatı bizim istediğimiz şekilde olur. Yani bu maç, bundan sonraki alacağımız veya hedeflediğimiz maçlarda oynayacağımız oyun için çok önemli. Bu bilinçle gideceğiz ve inşallah kazanırız. Oyuncularımın kazanmak adına her şeyi yapacağına da inanıyorum. Artık söylenecek fazla bir söz yok. Yani sözün bittiği yerdeyiz. Kazanmak için oynayacağız. Oyuncularımın kazanma arzusunu, coşkusunu ortaya koyması gerekiyor. Böyle yapacaklarına da inanıyorum. Yine koşu mesafelerinde ligin ilk 3-4 takımı arasındayız. Bunu yapan bir takım var. Bunu inşallah sonuca çeviririz diye konuştu.

CİCİNHO SEZONU KAPATTI

Bu arada Beşiktaş maçında ön çapraz bağları kopan Cicinho İstanbul'da ameliyat edildi. 36 yaşındaki Brezilyalı defans oyuncusunun 5-6 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi
taraf isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.04.2016, 12:33   #28
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bizde galmah istiyohda bakkal emmi bizi bırahan kim
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2016, 20:22   #29
etlidöktürek
Tecrübeli Yiğido

etlidöktürek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

358 Mesajına 704 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 523 etlidöktürek FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bakkal emmii hasan kabzeyı ademi ve ıbrahim akını son maçlarda sakin kesme kesersen küserim..korcanı da al kaleye haa.bunları yapmazsan hocalıgından şüphe ederim..tüm suçlu sen oldun be hoca ) idarecilik budur günahlar senin..
etlidöktürek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.04.2016, 21:01   #30
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Ben Mesut Bakkalı beğenirim ...Ama söyleyeceklerimin beğenmemle alakası yoktur...Şu atlanmamalıdır ki Mesut Bakkalın ''geliş zamanı'' '' mevcut takımın kendi kurduğu takım olmaması '' '' en kötü durumda takımı devralması''Sivassporun bu durumda olmasında belkide suçlu olmayan tek kişisi Mesut Bakkaldır...Adam ne yapacak inanın anlayamıyorum...Şapkadan kuş çıkartılmasını bekliyoruz...Benim itirazım şurada...Sivasspor b jımnastıkle oynuyor mağlup oluyor okuduğum yorumlar aynı...Şu oynamasaydıda bu oynasaydı...Üstte bir kardeşim yazmış beni bağışlasın ''Tanase alanında Türkiyenın en etkili savunucusudur'' diye...Düşünceleri saygıyla karşılıyorum karşılamasınada bu her düşüncenin doğru olduğu anlamına gelmez...Elimizde Barcelona yok ki biz b jımnastiği elimizden kacıralım...Adamlar şampiyonluğa oynuyor ellerindeki malzeme güzel...Bu musabakada Sivasspor yenıldıyse (normaldir) insanlar neden birilerini suçlama gereği duyuyor anlamıyorum doğrusu...Biz yüzeysel izliyoruz hocalar idmanlarda kendi isnsiyatifleriyle seçim yapıyorlar...En başta bu takımı Mesut Hoca kurup bu hale düşürseydi ..en başta ben bağırırdım Hocaya...Şunu söylemek istiyorum şu olmalıydı bu olmamalıydıyı Mesut hocaya değilde ...Bu takımı bu hallere muhtaç bırakan yönetime söylemek bu tabloyu onlara izlettirmek lazım gelır...Mesut Hoca yanlış bile oynatmış olsa bu işte suçu olmayan tek kişidir...Yalan yanlış oynatıp bizlere acı çektiriyorda sadistmidir...yoksa acı çekmeyi çok seviyor mazoşistmidir...Elbette ikiside değildir..Değildirde yönetim konusunda şüphelerim yok değil ...Ne hallere düştük ...yazık ki ne yazık...

Etiketler
kalmak, ligde, İstiyoruz