Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Sivas'ın Askeriyim. . .
Alt 10.07.2007, 06:29   #1
ceza_tolga_rep
YASAKLI ÜYE

ceza_tolga_rep - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISI
Standart Sivas'ın Askeriyim. . .

Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, Tunç Kayacı'nın sorularını yanıtladı.
10.07.2007

Sivasspor’un her sene kamp yaptığı Bolu Doruukkaya’daki göl manzaralı çamların içindeki Green Park oteldeyiz... Yanımızda tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı, Sivasspor’un genç teknik direktörü Bülent Uygun var. Biz Kırmızı-Beyazlı kulüple ilgili herşeyi sorduk, o sorularımızın yanı sıra çok ilginç fikirlerini bizlerle paylaştı... Ortaya A’dan Z’ye dopdolu bir söyleşi çıktı.

- İlk deneyiminizi Süper Lig’de yaşadınız. Zorluk çektiniz mi?
- Sivasspor’da mesleğe başlarken, bikirimleri deneyimleri birleştirip, değerli spor adamlarının mantalitelerinden bir kolaj yaptım. Lorant ve Pecze ile çalışırken, kulüp içindeki konumum nedeniyle bir anlamda denetim yaptım. Aslına bakılırsa, ben tanıdığım bir takımı yarı yolda devralarak, mesleğimi daha başlarken riske ettim. Göreve geldiğimde 18. sıradaydık. Önemli bir seriyle işe başladık.

-Geçen sezonu nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Öncelikle Fatih Terim’den antrenman bilgilerini aldım ve kendi bilgilerimle birleştirip ‘türbülans’ adını verdiğim bir sistem oluşturdum. Bu sistemle ligi 7. sırada bitirdik. Aslında UEFA’ya rahat gidebilirdik. Ancak tecrübe eksikliği takım üzerinde baskı yarattı.

- Takımdan önemli isimler ayrıldı. Bu sorun yaratır mı?
- Servet ve Gürhan’ın gitmesine tabii ki üzüldük. Bunun yanı sıra Musa Kuş ve Colosimo da aramızdan ayrıldı. Ama Sakarya’dan Musa, Diyarbakır’dan Mohamed Ali, Karşıyaka’dan Sezer Badur, Azerbaycan’dan Ilgar Gurbanov ve bazı genç isimleri kadromuza kattık. Servet’in boşluğunu ise Diallo ile doldurduk.

- Kulübün mali yapısı nasıl?
- Süper Lig’de yer alan takımları üçe bölebiliriz. Biz en alt gruptayız. Ancak övünerek şunu söyleyebilirim; Gençlerbirliği’nin 15 yılda geldiği noktaya, biz 3 senede geldik.

- Mehmet Yıldız ve Balili?
- İkisi de müthiş. Geçen yıl ikisi toplam 23 gol attı. Bu gollerle birbirlerine asist yapanlar da onlar. Mehmet Yıldız’ı kaptan yaptık. Sonradan parlamasının sebebi, yabancı hocaların bakış açısı. Mehmet verilen bilgiyi çabuk alıyor ve her geçen gün kendini geliştiriyor. Böylece A Milli Takım’a kadar yükseldi.

- Sivasspor sizin için ne ifade ediyor?
- Sivas’a katkısı olabilecek herşeyi yaparım. Gerekirse kendim dahi giderim. Ama bir forma aşkı, başkana olan güvenim ve taraftarımıza olan inancım ömür boyu değişmeyecektir.

- Peki hedefleriniz neler?
- Futbolcuların sosyal haklarını korumak adına bazı projelerimiz var. Bu konuda çalışmalarım sürüyor. Bireysel olarak hedefim tabii ki Fenerbahçe. Bu konuda Ertuğrul Sağlam’ın Beşiktaş’ta başarılı olmasını çok istiyorum. Böylece bizim önümüz de açılabilir. En büyük hayalim ise İngiltere Ligi’nde görev yapmak.
ceza_tolga_rep isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: Sivas'ın Askeriyim. . .
Alt 10.07.2007, 06:45   #2
mucahit_58
Yiğido

mucahit_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

104 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mucahit_58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart --->: Sivas'ın Askeriyim. . .

Bulent Hoca bu anlayışta oldukca ve sivaslı olmadığı halde bi sivaslıdan daha cok caba verdikçe bizim sırtımız yere gelmez gardaşlar.. Helal olsun denilir başka ne diyek..
mucahit_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: Sivas'ın Askeriyim. . .
Alt 10.07.2007, 07:20   #3
kakikli
Tecrübeli Yiğido

kakikli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

122 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 kakikli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart --->: Sivas'ın Askeriyim. . .

tebrikler asker...
sanada bu yakışır.
umarım bu yıl sivasspor'un yılı olacak...
her zaman sizinleyiz.
-->: Sivas'ın Askeriyim. . .
Alt 08.01.2008, 14:47   #4
burak_baykal
Usta Yiğido

burak_baykal - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

180 Mesajına 244 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 803 burak_baykal BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: Sivas'ın Askeriyim. . .

MYNET SPOR Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Trabzonspor maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, "Maçın sonucu ne olursa olsun, Trabzonspor'u maçtan önce de maçtan sonra da alkışlayarak göndermek istiyoruz" dedi.

Antalya kampının ardından, dün kulüp tesislerinde toplanarak hafta sonundaki Trabzonspor maçının hazırlıklarına başlayan Sivasspor, bugün de yaptığı idmanla hazırlıklarını sürdürdü.

Bir süre salonda çalışan futbolcular, daha sonra iş makineleri ile zeminindeki karı temizlenen sahaya çıktı. Teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde gerçekleşen antrenmana, izinli olan Mehmet Yıldız, sakatlıkları süren Sedat Bayrak, Pini Felix Balili, Yasir Elmacı ve kaleci Michael Petkoviç ile Afrika Uluslar Kupası'nda mücadele edecek Gine Milli Takımı'nın kadrosunda bulunan Mamadou Diallo ve Kanfory Sylla katılmadı.

Uzun bir sakatlık döneminin ardından sahalara dönen Gökhan Bozkaya, devre arasında gönderilmesi planlanan Sezgin Bektaş ile yeni transferler Mahmut Hanefi, Ömer Kaplan, Emre Aktaş, Onur Tuncer ve Tunuslu Karim Saidi'nin katıldığı antrenmanda, Fransa'dan denenmek üzere gelen Tunuslu oyuncular Yachır Ali Sahy ve Gmamdia Haikel de yer aldı.

Antrenman öncesinde yeni transferlerle basın mensuplarına poz veren teknik direktör Uygun, bir süre topla ısınma hareketleri yaptırdığı oyuncularına daha sonra saha etrafında depar attırdı. Tempolu koşu çalışmasının ardından antrenman, çift kale maçla sona erdi.

Futbolcuların neşeli olduklarının gözlendiği antrenmanda, Uygun çift kale maç sırasında futbolcularından ayağa isabetli paslar vermelerini ve zeminin karlı olması nedeniyle kaleye sert şutlar çekmelerini istedi.

TEKNİK DİREKTÖR UYGUN
Antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Uygun, "Trabzonspor maçı ile gerçekten zorlu bir ikinci yarıya başlıyoruz. Lige verilen ara çok kısaydı. Hava şartları gördüğünüz gibi çok zorlu. Dolayısıyla da Trabzonspor gibi güçlü bir takımla oynayacak olmamız açıkçası işimizi daha da zorlaştırıyor" dedi.

Trabzonspor maçından 3 puanla ayrılmak istediklerini belirten Uygun, "Kazanmak istiyoruz, çünkü en azından kendimize belirlediğimiz hedefte bir şeyleri başarmak istiyoruz" diye konuştu.

Şampiyonluk yoluna çıktıklarını, bu hedefi başaramasalar bile en azından bu hedefe ulaşabilmek için var güçleriyle çalışacaklarını ifade eden Uygun, çocukların okul harçlıklarını, bayram harçlıklarını Sivasspor'a destek amacıyla bağışladığını anımsatarak, Sivas'a ve Sivasspor'a yakışanı yapacaklarını söyledi.

"TRABZONSPOR MAÇINDA SAHAYA 15 BİN KARANFİL ATILACAK"
Ligin ikinci yarısının daha da zorlu geçeceğini belirten Uygun, ikinci yarının ilk maçı olan Trabzonspor maçında taraftarları sağduyulu olmaya çağırdı.

Bordo-mavili ekibi karanfillerle karşılayacaklarını, maçta da taraftarların sahaya 15 bin karanfil atacağını ifade eden Uygun, "Maçın sonucu ne olursa olsun, Trabzonspor'u maçtan önce de maçtan sonra da alkışlayarak göndermek istiyoruz" dedi.

Trabzonspor'un Anadolu'nun ağabeyi olan, Anadolu insanına şampiyonluk zevkini tattıran bir takım olduğunu belirten Uygun, ilk yarıdaki maçta yaşanan olaylarda Sivasspor ve Trabzonspor camialarının bir suçu olmadığını ifade ederek, "Bizim dışımızda gelişen olaylarda ne Sivasspor, ne de Trabzonspor camiasının herhangi bir suçu yok. Oradaki başkanlık seçiminin sonucunda çıkan olaylardı. O yüzden hiçbir tarafa mal edemeyiz. Biz dostluk, kardeşlik çerçevesinde güzel bir maç oynayıp, yolumuza devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

2'Sİ YABANCI 4 TRANSFER
Yeni transferlerin takıma uyumu ile ilgili soruya Uygun, ilk yarıda kadroda yer alan 4-5 genç oyuncu ile yollarını ayırdıklarını, bu oyuncuların yerine yine 5 tane genç oyuncuyu kadroya kattıklarını söyledi.

Kadroya kattıkları isimlerin yavaş yavaş takıma uyum sağladığını belirten Uygun, eski takımı Feyenoord'da 4-5 aydır antrenman yapmayan ve maç eksiği bulunan Tunuslu stoper Karim Saidi'nin de kısa sürede takıma uyum sağlayacağını söyledi.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Uygun, 2'si yabancı toplam 4 oyuncuyu daha kadrolarına katmak istediklerini kaydetti.

Gine Milli Takımı kadrosunda bulunan Sylla ve Diallo'nun 3 hafta sonra takıma katılacağını, sakatlıkları süren Petkoviç, Yasir, Balili ve Sedat'ın ise ligin son 3-4 maçına yetişebileceğini belirten Uygun, kadrodaki futbolcularla yollarına devam edeceklerini söyledi.

UYGUN'UN HEDEFLERİ
Hedefleri ile ilgili soruya ise Uygun, göreve geldiği süreden itibaren geçen dönemde elde ettiği başarının kendisi için mutluluk ve gurur verici olduğunu belirtti.

Kendisini geliştirmeye çalıştığını ifade eden Uygun, "Daha yolun başındayım, daha emekleme dönemindeyim. İşte Fatih Terim gibi, Turgay Renklikurt gibi, yani hocaların hocası olarak adlandırdığımız insanların kapısında nöbet tutarak kendimi nasıl geliştirebilirimin felsefesini bulmaya çalışıyorum. Her gün bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum, tecrübe kazandıkça zaten bir şeyleri başaracağım" dedi.

Menajerlikte iyi bir bilgiye sahip olduğunu, hemen hemen her futbolcuyu çok iyi tanıdığını ifade eden Uygun, bunun kendisi için bir avantaj olduğunu belirterek, "Teknik direktörlük konusunda da her gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Sivasspor'a gelirken gerçekleştirmek istediğim ideallerin hemen hemen yüzde 70'ini gerçekleştirdim. Önümüzdeki en son hedefimiz UEFA Kupası'na katılmaktı, ama misyonumuz değişti, biraz daha şampiyonluk eklendi. Hangisini başarabileceğiz, ona bakacağız. Sonraki seneler için düşüncem tabi ki Mecnun Otyakmaz" dedi.

Kendisinin bugünlere gelmesinde, yetişmesinde büyük emeği olan Mecnun Otyakmaz'a sonsuz bir sevgisi olduğunu anlatan Uygun, ilerleyen dönemlerde Mecnun Otyakmaz ile ne zaman ayrılacaklarına birlikte karar vereceklerini, gelecek yıllarda da idealinin "4 Büyükler" ya da (A) milli takım teknik direktörlüğü olduğunu, bu hedef doğrultusunda kendini hazırladığını söyledi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor'da forma giydiğini anımsatan Uygun, "4 büyükleri, Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırma hedefini gerçekleştirebileceğim bir jenerasyon olarak görüyorum" dedi.

SANA GÜVENİYORUZ BÜLENT HOCAM İNŞALLAH TRABZON GALİBYETİYLE VE ASKERLERİNİZLE BU MÜCADALEYİ ALACAĞINIZDAN İNANIYORUM.BAŞARILAR DİLERİN.