Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivasspor tesislerinde suç unsuru bulunamad
Alt 03.07.2011, 19:06   #11
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 949 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivasspor tesislerinde suç unsuru bulunamad

Arkadaşlar öncelikle birçok arkadaşımızın sorduğu bir soru ile başlayalım.

'Neden geçen yıllarda şike iddiası ortaya atılan birçok maç görmezden geliniyor da son 3-4 ay oynanan maçlar göndeme geliyor?' deniliyor. Cevabı şu: Futbolda şike kanununun yasalaştığı Nisan 2011 tarihinden sonraki maçlar bu yasanın kapsamında, geriye dönük işlemiyor. Yani biz istediğimiz kadar geçmiş yıllardaki şaibeli maçları gündeme getirelim hepsi boş. Hiçbirisi yeni yasanın kapsamı alanına girmiyor!

'Neden geçmiş yıllarda şike iddialarının üzerine bu şekilde ciddiyetle gidilmedi de şimdi mi akılları başlarına geldi?' deniliyor. Cevabı şu: Daha önce futbolda şike ve teşvik primi için kanuni olarak hiçbir yaptırım yoktu ve cezai müeyyide uygulanmıyordu, sadece TFF şike ispatı yapılabilirse kulüplere ceza verebiliyordu. Savcılık veya emniyet bu işin peşinde düşemiyor ve araştıramıyordu. Ancak yeni yasa ile kimsenin ihbarına ve isteğine gerek kalmadan savcılık ve emniyet bu işin peşine düşüp araştırıp, delil toplayabiliyor.

Şİmdi gelelim biz kendi durumumuza: Açıkcası bu kadar büyük bir operasyon başladığına göre çok ciddi deliller toplanmıştır diye düşünüyorum. Zaten sabahtan beri medyayı takip ediyoruz, bu konuda hemen hemen herkes hemfikir. Ben işin çok ciddi olduğunu düşünüyorum, Allah korusun ama ligden düşürme gibi bir ceza alma ihtimalimiz hiçte küçümsenmemeli.

İşin insanı rahatlatan tarafı şu ki, mevcut iddialar daha çok Fb üzerine kurulu, suçlamaların çoğu onlara yönelik. Eğer Fb küme düşürülmezse biz hiç düşürülmeyiz. Ancak Fb küme düşürülürse garanti şutlanacak ikinci takım biz oluruz. Bizi Eskişehir takip edebilir. Ki Eskişehir bu tehlikeyi sezinlediği için hemen Bülent Uygun, Mehmet Yıldız ve Ümit Karan'ı kapının önüne koydu. Tehlikenin farkındalar. Aslında Sivasspor'da tehlikenin farkında ama bizzat Mecnun başkanımız gözaltında olduğu için bizim alacağımız bir önlem yok. Biz Allah'a ve Mecnun başkanımızın temizliğine ve delikanlılığına güvenmekten başka hiçbirşey yapamayız!

Bizim için şuan olayın iki farklı boyutu var: Birincisi Korcan eğer bulaşmışsa şikeye sadece kendisi cezalandırılır. Bu durumda kulübün hasarı az olur, ligden düşme gibi bir tehlike söz konusu olamaz. İkinci boyut eğer Mecnun başkan için güçlü delillerle suçlama yapılırsa ve kesinleşirse bu durum o zaman yanarız ki yanarız! Hem Mecnun başkan yanar hem Sivasspor kulübü suçun bir parçası haline gelir. Sonucunu düşünmek bile istemiyorum ki, yeni yasaya göre başkana 5 ila 12 yıl arası hapis, kulübe de bir alt ligin yolu gözükür.

Şuan için durumumuz bence çok kritik! Allah yardımcımız olsun. Ben herhalikarda Mecnun başkanımızın kişiliğine duyduğum güven ve saygı ile içimi ferah tutmaya çalışıyorum. İnanıyorum ki başkanımız bu tür faaliyetlere bulaşmamıştır.

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.07.2011, 19:27   #12
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1279 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft
Unglücklich Cevap: Sivasspor tesislerinde suç unsuru bulunamad

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar öncelikle birçok arkadaşımızın sorduğu bir soru ile başlayalım.

'Neden geçen yıllarda şike iddiası ortaya atılan birçok maç görmezden geliniyor da son 3-4 ay oynanan maçlar göndeme geliyor?' deniliyor. Cevabı şu: Futbolda şike kanununun yasalaştığı Nisan 2011 tarihinden sonraki maçlar bu yasanın kapsamında, geriye dönük işlemiyor. Yani biz istediğimiz kadar geçmiş yıllardaki şaibeli maçları gündeme getirelim hepsi boş. Hiçbirisi yeni yasanın kapsamı alanına girmiyor!

'Neden geçmiş yıllarda şike iddialarının üzerine bu şekilde ciddiyetle gidilmedi de şimdi mi akılları başlarına geldi?' deniliyor. Cevabı şu: Daha önce futbolda şike ve teşvik primi için kanuni olarak hiçbir yaptırım yoktu ve cezai müeyyide uygulanmıyordu, sadece TFF şike ispatı yapılabilirse kulüplere ceza verebiliyordu. Savcılık veya emniyet bu işin peşinde düşemiyor ve araştıramıyordu. Ancak yeni yasa ile kimsenin ihbarına ve isteğine gerek kalmadan savcılık ve emniyet bu işin peşine düşüp araştırıp, delil toplayabiliyor.

Şİmdi gelelim biz kendi durumumuza: Açıkcası bu kadar büyük bir operasyon başladığına göre çok ciddi deliller toplanmıştır diye düşünüyorum. Zaten sabahtan beri medyayı takip ediyoruz, bu konuda hemen hemen herkes hemfikir. Ben işin çok ciddi olduğunu düşünüyorum, Allah korusun ama ligden düşürme gibi bir ceza alma ihtimalimiz hiçte küçümsenmemeli.

İşin insanı rahatlatan tarafı şu ki, mevcut iddialar daha çok Fb üzerine kurulu, suçlamaların çoğu onlara yönelik. Eğer Fb küme düşürülmezse biz hiç düşürülmeyiz. Ancak Fb küme düşürülürse garanti şutlanacak ikinci takım biz oluruz. Bizi Eskişehir takip edebilir. Ki Eskişehir bu tehlikeyi sezinlediği için hemen Bülent Uygun, Mehmet Yıldız ve Ümit Karan'ı kapının önüne koydu. Tehlikenin farkındalar. Aslında Sivasspor'da tehlikenin farkında ama bizzat Mecnun başkanımız gözaltında olduğu için bizim alacağımız bir önlem yok. Biz Allah'a ve Mecnun başkanımızın temizliğine ve delikanlılığına güvenmekten başka hiçbirşey yapamayız!

Bizim için şuan olayın iki farklı boyutu var: Birincisi Korcan eğer bulaşmışsa şikeye sadece kendisi cezalandırılır. Bu durumda kulübün hasarı az olur, ligden düşme gibi bir tehlike söz konusu olamaz. İkinci boyut eğer Mecnun başkan için güçlü delillerle suçlama yapılırsa ve kesinleşirse bu durum o zaman yanarız ki yanarız! Hem Mecnun başkan yanar hem Sivasspor kulübü suçun bir parçası haline gelir. Sonucunu düşünmek bile istemiyorum ki, yeni yasaya göre başkana 5 ila 12 yıl arası hapis, kulübe de bir alt ligin yolu gözükür.

Şuan için durumumuz bence çok kritik! Allah yardımcımız olsun. Ben herhalikarda Mecnun başkanımızın kişiliğine duyduğum güven ve saygı ile içimi ferah tutmaya çalışıyorum. İnanıyorum ki başkanımız bu tür faaliyetlere bulaşmamıştır.

durumu iyi ozetlemissin artik dua edip beklicez geceleri yatamicaz tabi
Alt 03.07.2011, 19:36   #13
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok
Böse Cevap: Sivasspor tesislerinde suç unsuru bulunamad

TESİSLERDE ne bulacaklardıki silahmı şike belgesimi iş olsun iştebirilerinin bitarafını serinletmek adına yapılmış arama onların gönlüne hoş varsın diye sivaspor tesisleri aranıyor tvde görüntüleniyor durum aslında çok basitdeğil eskişehir korkusundan bülent uygun mehmet yıldız ümit karan sözleşmelerini dondurdu ot gelince kıpır kıpır bıçak gelince meeee eğer aklanırsalar ben bülent uygununda mehmetinde eskişehirde oynayacaklarını sanmıyorum asıl namlunun ucundaki takımlar fb,eskişehir karabük eğer ibret olsun diye bu takımlar cezalandırılır düşürülürse bizide yalakalık yaptığımız için şutlarlar hazır fırsat geçmişken tek korkum bu.
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2011, 20:27   #14
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1032 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

tesislerde 3 ün 1 ini bulmuşlar ve alıp gitmişler!

ne çıkacak tesislerde ortada bişey yok hemen başkanı suçlu ilan etmeyin akıllı olun !( onlar kendini bilir)
Alt 03.07.2011, 20:29   #15
Turan 59
Usta Yiğido

Turan 59 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 860 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 775 Turan 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISITuran 59 COK SEVILEN BIR KISI

Sivaspor'un şikeyle işi olmaz.SEN ÇOK YAŞA SİVASSPOR.
Turan 59 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2011, 20:32   #16
serkan_ozcan58
Yiğido

serkan_ozcan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

157 Mesajına 222 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 serkan_ozcan58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

mecnun başkan biz her zaman senın arkandayız kımse sana ıftıra atamaz trabzonlular sampıyon olamamanın hırsını bızden cıkarmaya calısyor Allah kımın ak kımın kara oldugu gosterecektır...
serkan_ozcan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Tesislerimizde Yapılan Araştırma Sonucu
Alt 04.07.2011, 08:16   #17
RoKeT
Yiğido

89 Mesajına 182 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 534 RoKeT COK SEVILEN BIR KISIRoKeT COK SEVILEN BIR KISIRoKeT COK SEVILEN BIR KISIRoKeT COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Tesislerimizde Yapılan Araştırma Sonucu

Şike yapmiş olsak bile biz delimiyiz tesislere koyalim şike belgelerini
RoKeT isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı RoKeT'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.07.2011, 08:19   #18
:cool:
Yiğido

:cool: - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

128 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 542 :cool: FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hele şükür güzel haberler gelmeye başladı.

Bu işten alnımızın akıyla çıkarsak maddi manevi tazminat davası açalım.
Alt 04.07.2011, 08:25   #19
turks
Yiğido

132 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 541 turks FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

inşallah başımız ağrımadan şu işlerden kurtuluruz başkanımızın arkasındayız ben başkandan şüphe duymuyorum
turks isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.07.2011, 09:26   #20
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

SİVASSPORUMUZA BAŞKANIMIZA FUTBOLCULARIMIZA YÜREKTEN GÜVENİYORUZ ŞANLI BAYRAĞIMIZDAKİ RENK GİBİ BEMBEYAZ ÇIKACAĞIZ BU İŞTEN
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
araştırma, sonucu, tesislerimizde, yapılan