Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

MEHMET YILDIZ RÖPORTAJI
Alt 07.05.2009, 15:39   #1
sabriiiii
Acemi Yiğido

sabriiiii - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

20 Mesajına 44 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sabriiiii ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Ausrufezeichen MEHMET YILDIZ RÖPORTAJI

"Yıldız oyuncu başarı getirmiyor"
Sivasspor Tesisleri’nde röportajlarımız sürüyor. Bilica, İbrahim Dağaşan ve Sezer Badur’dan sonra bu kez sıra kaptan Mehmet Yıldız’da. Yiğidoların buralara gelmesinde kuşkusuz en büyük paylardan biri de Yıldız’a ait. Güçlü fiziğiyle adeta takımını omuzlayan, her türlü sıkıntıya karşı arkadaşlarını bir arada tutan kaptan ile Sivasspor’un tarih yazmaya artık çok yakın olduğu bir dönemde arkadaşımız Hilmi Sever bir araya geldi ve son durum ile ilgili hoş bir sohbet gerçekleştirdi.

Sivas’ta her futbolcu için Bülent Uygun’un yeri özel ama Mehmet Yıldız için bir başka. Bülent Abi diye bahsederken bile gözleri parlıyor.

Sorularımızı yanıtlayan kaptan, ligin ikinci yarısında bir performans düşüklüğü yaşadığını ancak son haftalarda toparlanmaya başladığını söylüyor.

Şimdi bu röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz…

- Şampiyonluk yolunda Beşiktaş ile kıran kırana bir yarışınız var. Bu yarış nasıl sonuçlanacak?
“İki takım yarışıyor, kalan haftalarda en az hatayı yapan şampiyon olacak. Şampiyon olmak istiyoruz ve lider durumda bulunuyoruz. Kalan maçlarımızı kazanarak, şampiyon olup Anadolu'da devrim yapmak istiyoruz. Takımımızın durumu gayet iyi, önümüzdeki maçlara iyi bir şekilde hazırlanıp bir kazaya uğramak istemiyoruz.”

“TEMENNİMİZ KALICI ETKİ YAPMASI”

- Sivasspor'un şampiyon olması ligimizde kalıcı bir etki yaratır mı? Yoksa yalnızca lig tarihine bir şampiyon ismi daha mı eklenmiş olur?
“Bizim temennimiz kalıcı bir etki yapması. Sivasspor'un örnek olup tüm Anadolu takımlarını teşvik etmesi. Tabii bunun kalıcı olup olmayacağını zaman gösterecek.”

- Bülent Uygun’un bu başarıdaki yeri nedir?
“Bülent Abi takımın başına geleli 2,5 sene oldu. Benim için çok özel bir yeri var. Geldiğinde takım 17 puanla 12. sıradaydı ve o takımı çok zorlu dönemde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile üst üste maçlar oynamamıza rağmen 12 hafta sonunda ligi 7. bitirmemizi sağladı.”

- Sivasspor’da çok iyi bir arkadaşlık var bunu burada daha iyi gördük. Tüm futbolcular çok rahat oldukların ve antrenmanlarda da gülüp eğlendiklerini söylüyorlar. Başarıda bunun da payı büyük olmalı…
“Yine Bülent Abi’ye gelecek konu. Çünkü bazı hocalar vardır antrenmanda konuşulmasına izin vermez, otobüste maça giderken stresli gidersiniz, tesislerde yatış saatleri bellidir, katı kurallarla yönetilirsin. Bülent Abi’de böyle bir şey yok. O takımın başına geldikten sonra verdiği özgüven bizi buralara getirdi. İnanılmaz iyi arkadaşlığımız var, herkesin birbirini sevip birbiri için mücadele etmesinin başarıda payı büyüktür.”

“SİVASSPOR’A DESTEK GEÇ BİLE KALDI”

- Sivas’ta da coşku her geçen hafta daha da artıyor. Sivas halkının ilgisini yeterli buluyor musun?
“Artık bize inanmaları ve destek olmaları gerekiyor. Bence bu destek geç bile kalınmış diyebiliriz. Çünkü daha önce buna inanıp daha farklı şeyler olabilirdi. Sivas’ta halk artık Sivasspor’la yatıp Sivasspor’la kalkıyor.”

- Basının Sivasspor’a yeterli ilgiyi gösterdiğini düşünüyor musun?
“Basının fazla destek vermediği görülüyor. Basın başarıyla bir takım destekliyorsa şu an en fazla desteklenmesi gereken takım Sivasspor’dur diye düşünüyorum. Tabii bu bizi fazla da etkilemiyor, biz sadece işimize bakıyoruz. Şu an tek düşüncemiz Sivasspor’un şampiyonluğuydu.”

“BAŞARI İÇİN REKABET ŞART”

- Balili ile çok iyi bir uyumunuz vardı. Daha sonra takıma Herve Tum ve Kamanan gibi iki çok iyi forvet daha geldi. Hücum hattında rekabet takımı nasıl etkiliyor?
“Rekabet gayet iyi ve başarı için de bunun olması gerekiyor. Takım içinde herkesin bir alternatifi var ve bu da rekabeti getirdiği için başarı da bununla beraber geliyor. Takımımızda dört tane çok kaliteli santrafor var, hocamız gerektiği zaman dördümüzü birden sahaya sürüyor, gerektiği zaman da birimiz ya da ikimiz oynuyoruz.”

- Her oyuncunun birlikte oynarken daha rahat ettiği isimler vardır. Senin için böyle bir isim var mı?
“Hayır hepsiyle oynarken rahat ediyorum.”

“PERFORMANSIMIN DÜŞTÜĞÜ DOĞRU”

- Ligin ikinci yarısında, ilk yarıdaki performansından biraz uzak bir görüntü çizdin. Bunun sebebi olarak da transfer haberlerinin olduğu söylendi…
“Transfer haberlerinin benim performansımın düştüğüne inanmıyorum. Biz futbolcular insanız, robot değiliz ki kurulup hep aynı oynayalım. İnsanın bazen psikolojisi bozuk oluyor, bazen günün de olmuyor. Performans düşüklüğü olduğuna katılıyorum ama bunun transfer haberlerine bağlanmasına katılmıyorum. Çünkü 2,5 yıldır hakkımda bir şeyler yazılıp çiziliyor, o zaman benim hep kötü oynamam gerekirdi. Sadece bu sene sıkıntı yaşadım, onu da son birkaç haftadır atlattığımı düşünüyorum, kalan haftalarda daha da iyi olurum inşallah.”

- Sivasspor’un kadro genişliğini yeterli buluyor musun?
“Bu imkanlara göre kadro yeterli. Şampiyonluğa oynayan, yarıştığınız takımlara baktığınız zaman tabii ki yetersiz. Sonuçta takımınızda dünya çapında yıldızlar olsa takım başarısız olsa bir şey ifade etmiyor. Hocamız elindeki kısıtlı kadroyu en iyi şekilde kullanıyor ve bunu maçlara yansıtıyoruz.”

“İLLA Kİ TAKVİYE YAPILACAKTIR”

- Sivasspor’un kadrosu Şampiyonlar Ligi için yeterli mi? Chelsea ya da Milan’a karşı bu takım çok mu zayıf kalır? Yeterli takviye yapılır mı?
“Şampiyonlar Ligi’ne gidildiği zaman illa ki takviye yapılacaktır. Ama bu takıma çok yetersiz demek yanlış olur. Çünkü Türkiye Ligi kötü bir lig değil, üst düzey liglerden bir tanesi. Sivasspor tabii ki söylediğiniz rakiplere karşı sıkıntı yaşayacaktır ama dediğim gibi takviye yapılacaktır.”

EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜ MAÇ…

- Sivasspor’un bu sezon yaşadığı en büyük sıkıntı neydi?
“Bu sezon fazla bir sıkıntı yaşadığımızı düşünmüyorum. Yalnızca bir ara takımın performansında bir düşüş olmuştu, bunu da Allah’a şükür kısa sürede atlatıp yukarıdaki yerimizi kaybetmeden yolumuza devam ettik. Deplasmanda Antalyaspor 10 kişiyken kaybettiğimiz bir maç var, sadece o maça üzülüyorum. Rakip 10 kişiyken elimize geçen avantajı kullanamadık.”

[IMG]http://www.sporx.com/img/2009/05/071241686896.jpg[IMG]

“SİVAS’TA FUTBOLCU ALACAĞI PARAYI BİLİYOR”

- Sivasspor’da oyuncular birer birer sözleşmelerini uzatıyor. Maddi imkanların çok geniş olmadığını konuşmuştuk, Sivasspor’da oyuncular yeterli paraları kazanıyor mu?
“Anadolu takımları içinde Sivasspor maddi anlamda en rahat olan kulüplerden bir tanesi. Bir futbolcu Sivasspor’a geldiği zaman ya da mukavelesini uzatan futbolcular biliyor ki 3’e anlaştığı zaman o 3’ü alacağına adı gibi emin. Burada o kadar rahat ve güzel bir ortam var ki, çok ekstra bir durum olmadıkça mukavelesini uzatıp gitmek istemiyorlar.”

- Bülent Uygun’un bir açıklaması vardı, ‘Sivas’a, Chelsea’yi getirmek istiyoruz’ diye. Peki Mehmet Yıldız’ın gönlünde bir takım adı var mı?
“Sivasspor, Şampiyonlar Ligi’ne gitsin de kim gelirse gelsin. Sonuçta o takımlara karşı oynamak herkese nasip olmaz. İnşallah biz orada oluruz da bu Chelsea olur, Milan olur, Manchester olur bu herkes için gurur vericidir. Anadolu’dan şampiyon olup o takımlara karşı oynayabilmek büyük bir beceri ister.”

- Seni bu sezon en çok şaşırtan takım hangisiydi?
“Lig bu sene çok enteresan gidiyor. Hala alt tarafta ve üst tarafta kopma olmadı. Baktığımız zaman şu an çok zor durumda olan Hacettepe galip gelip puanlar alıyor. Tüm takımlar içinde Denizlispor ve Bursaspor çok iyi çıkışlar yakaladı.”

Röportaj: Hilmi SEVER
KAYNAK :http://www.sporx.com/ozel/ozelroportaj/152865/?ref=ABM
sabriiiii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sabriiiii'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
mehmet, röportaji, yildiz