Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Çalımbay'dan sert uyarı
Alt 10.03.2011, 16:26   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Çalımbay'dan sert uyarı

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde en çok sinirlendiği maçın Gaziantepspor maçı olduğunu belirterek, "Çok fazla bireysel hata yapıyoruz. arkadaşlarımızı toplayıp dikkatlerini çektik. Artık herkes daha fazla sorumluluk alıp kapasitesinin üzerine çıkmaz zorunda" dedi.

Kayserispor maçı öncesi tesislerde basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geçen hafta mağlup oldukları Gaziantep maçında yapılan hataları değerlendirdi.

Mağlubiyeti hak ettiklerini ifade eden Çalımbay, daha önce de oynayıp yenildikleri maçlarda futbol olarak iyi oynadıklarını ve kaybetmeyi hak etmediklerini ancak, Gaziantepspor maçında ciddi hatalar yaparak yenildiklerini belirten Çalımbay, takımla bir toplantı yaparak bunları değerlendirdiklerini söyledi. Çalımbay, "Dün takımla yaptığımız toplantıda açık açık herkesin kendine dikkat etmesini istedim. Her arkadaşımıza gerekli şansları verdik. Bazıları kapasitesinin altında oynuyor ve böyle oynamaya hakları yok. Herkesin aklını başına alması gerekiyor ve takıma ne verecekse vermesi gerekiyor. Çünkü lig bitiyor ve biz inanılmaz şekilde bireysel hatalar yapıyoruz. Bizim antrenmanda yaptıklarımız, soyunma odasında konuştuklarımız orada kalıyor. Özellikle defansif anlamda istediklerimizi alamıyoruz. Sivasspor'a geldiğimden beri en çok kızdığım maç Gaziantep maçı oldu. Sahada bambaşka bir tablo ile karşılaştık. İnanılmaz 3 gol yedik. İkinci yarı golü hedefledik. İstediğimiz şekilde oyun giderken, inanılmaz şekilde ölü toptan, korner golü yedik. Benim en çok üzüldüğüm şey bu. Şu dönemde geride kalan maçı unutmak zorundayız. Ama arkadaşların bundan ders alması gerekiyor. Artık herkesin kendine dikkat etmesi gerekir. Biz futbolculara ceza vermek peşinde değiliz. Herkesin sorumluluk alması gerekir. Gaziantep'ten alacağımız puanlar bizi iyi yere getirecekti. İki maç üst üste bir galibiyet alamadık. Futbolcuların dikkatini çektik ve herkes artık daha dikkatli olacak. Yabancılar da dahil. Uyum süreci falan hepsi bitti. O maçta 3 arkadaşımız iyiydi. Oyuncu değiştirme hakkım fazla olsa 9 oyuncuyu birden değiştirebilirdim" dedi.

"10 FİNAL MAÇI OYNAYACAĞIZ"

Hafta sonu oynayacakları Kayserispor maçının çok zor ve bir o kadar da önemli olduğunu ifade eden Çalımbay şöyle konuştu:

"Bizim için dönüm maçı. Bu maçın skoru ne olursa olsun inşallah bizim lehimize olacak. Ardından Buca ile bir final maçımız olacak. Ne şekilde olursa olsun Kayseri'yi geçmeliyiz. Çok güçlü ve iyi bir takım ile oynayacağız. Her türlü tedbirimizi alacağız. Buradaki Manisa maçında en büyük silahımız taraftarımızdı. Bu maçta da onlara inanılmaz ihtiyacımız var. Onların da desteği ile 3 puanımızı alacağız. Buca ile sonrasında final maçı oynayacağız. İşin özeti bundan sonra 10 final maçı oynayacağız. Bizim iyi futbolculardan kurulu bir takımımız var. Bunu sahaya yansıttığımızda istediğimizi alabileceğiz."

'İLK KEZ BÖYLE HATALAR GÖRÜYORUM'

Oyun içinde yapılan bireysel hataların çokluğundan yakınan Rıza Çalımbay, "Maçtan önce gerekli uyarıları yapıyoruz. Ama saha içerisinde hangi futbolunun kimi kontrol edeceğini, nerede nasıl pozisyon alacağını biliyor olması gerekiyor. Çalıştığım hiçbir takımda böyle basit hatalar yapılmıyordu. İlk defa böyle hatalar ile karşı karşıya kalıyorum. Bundan sonra artık böyle hatalar yapacak lüksümüz kalmadı. Ben oyunculara inandığımı söylüyorum. Ama artık herkes de elinden gelenin fazlasını vermek zorunda. Bundan sonra arkadaşlarımız çok daha dikkatli olmak zorunda. Bunları kendilerine tek tek ifade ettik. Bir an önce hata yapmadan buradan çıkmamız gerekiyor. Biz belki zorlanacağız ama bu süreci çok iyi şekilde aşacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Kayserispor'un etkili isimlerine de özel önlem alacaklarını belirten Çalımbay, "Kayseri çok iyi forvetlerden kurulu. İlk yarıdaki maçta da Sivasspor önde olmasına rağmen çok farklı yenildi. O maçta da hatalı duran top golleri yenmişti. Biz bu maçta az hata yapmaya çalışacağız. Zor maç olacağını biliyoruz. Biz de iyi bir takımız. Biz de gerçek kapasitemizi ortaya koyarsak sahadan iyi şekilde ayrılabiliriz" şeklinde konuştu.

ABDURRAHMAN DIŞINDA EKSİK YOK

Kırmızı-Beyazlılar daha sonra Çalımbay yönetiminde yaptığı antrenmanla Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Sakatlığı devam eden Abdurrahman Dereli dışında tüm oyuncuların yer aldığı antrenmanda çift kale çalışmasına yer verildi. Sakatlığı nedeni ile Gaziantepspor maçında forma giyemeyen Uğur Kavuk'un durumunun düzeldiği ve hafta sonundaki maça yetişeceği öğrenildi.

DHA

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
Çalımbaydan, sert, uyarı