Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor Gerçekleri
Alt 20.10.2015, 12:20   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Sivasspor Gerçekleri

Galibiyetsiz Sivasspor’da, Sergen Yalçın gitti gidiyor. Önümüzdeki hafta büyük ihtimalle genç hoca yok. Başarısızlığın perde arkasında ise pek çok neden var...

1- TAMER TUNA GİDİNCE

Gaziantepspor ve Sivasspor’da Sergen Yalçın’ın birinci yardımcısı olan Tamer Tuna, sezon başında Beşiktaş’a transfer oldu. O gittikten sonra Sergen’in kardeşi Gürsoy Yalçın göreve getirildi. Ancak hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Rakip analizlerini yapan, idman programlarını çıkartan, zaman zaman transfer edilecek oyuncuları da izleyen
Tuna gidince, Sivasspor çöktü. Ayrıca Tamer hoca, takım içinde bir ağabey gibiydi.

2- KADRO TERCİHLERİ…

İbrahim Akın, Orhan Gülle ve Michael Eneramo gibi isimleri 18’e dahi almayan teknik direktör Sergen Yalçın, camiada çok eleştirilmeye başlandı. Yeni transferlerden Dani Abalo da gol sorunu yaşanmasına rağmen düzgün şekilde şans bulamadı. Takım içinde yaşandığı iddia edilen iletişim probleminden dolayı da kırmızı-beyazlı oyuncuların huzursuz olduğu konuşuluyor.

3- TARAFTARI KAYBETTİLER

Pek çok idmanı basına ve taraftara kapatan sivasspor Teknik direktörü Sergen Yalçın, kırmızı-beyazlı futbolseverleri adeta küstürdü. Daha önce sık sık idmanlara giden, takıma baklava ikram eden taraftarlar, bu sene oyuncuları bile tanımıyor. Nitekim son maçlarda da tepki iyice artmış durumda. Tribünler boş kalırken, gelenler de yüksek sesle istifa tezahüratlarında bulunmaya başladı.

4- DİYARBEKİR SIKINTISI

Türkiye Kupası’nda henüz 2. eleme turunda Sivasspor, Diyarbekirspor’a 1-0 yenilmişti. 3.Lig ekibi önünde, üstelik de taraftarı huzurunda mağlup olan kırmızı-beyazlılar, o maçla birlikte sallantıya girdi. 89. dakikada yediği golle 1-0 mağlup olan Sivas, kupaya veda etti. Taraftarlar o yenilgiyi hala sindiremedi. Ligde de 8 haftada tek bir galibiyet bile alınamadı. 6 maç berabere bitti.

5- OKAN BURUK FAVORİ

Kasımpaşa yenilgisinin ardından istifa sinyalleri veren ve Başkan Mecnun Otyakmaz ile görüşen teknik direktör Sergen Yalçın, birkaç gün içinde görevinden ayrılacak. İlk aday olarak Okan Burak gösteriliyor. Daha önce Eskişehirspor’un isteyip anlaşamadığı Buruk, şu anda boşta. Gaziantepspor’da oldukça başarılı bir grafik çizen genç teknik adam, sezon başında da Kayserispor’un kapısından döndü.

Amkspor

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Sivasspor Gerçekleri
Alt 20.10.2015, 12:41   #2
by_hunter
Usta Yiğido

by_hunter - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

516 Mesajına 1.183 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 821 by_hunter FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor Gerçekleri

Sezon başından itibaren yazdığım eleştirilerin bir çoğunu bu yazıda görünce doğru düşündüğüme bir kez daha kanaat getirdim
Alt 20.10.2015, 12:45   #3
serdar
Yiğido

serdar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

75 Mesajına 136 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 serdar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

sergen yalcını hıc sevmem yorumculugunuda sevmezdım ama su donemde kalmasını ıstıyorum. su an kaybedılmıs bır sey yok futbolcu grubu kendını barcelonada madrıdde oynuyo gıbı goruyorsa sergen hocanın sucu ne? adam dun maraton programında konustu ben nıye karıyerımı tehlıkeye atıyım dıye ? tamam bu futbolcuların bır kısmını kendı transfer ıstegı olabılır ama yekta kurtlus denen adam 3 buyutulmus takımda tabırı caızse kopek gıbı oynayıp sıvasda yatıosa bu hocanın sucu deıl!! taraftar futbolculara sivaslımızın deyımıyle küsküyü verirse o zaman hersey süt liman olur
serdar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı serdar'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.10.2015, 13:26   #4
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 727 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Amkspor dogru haber yapmis özellikle ilk 4.Noktalar dogru.

5.Nokta Okan Buruk o tartisilir? Ben sahsen Sergen Yalcin'a tekrar sans verirmesinden yanayim, cünkü baktigin zaman bu saaten sonra hedefe oynayacak ne kadro var ve disarida hedefe oynatacak teknik direktörler var.

Ama Bülent Uygun , Ertugrul Saglam gibi isimleri transfer edebilirsek, ve Sergen son 2.Macta 6 veya 4 Puan alamazsa ve Trabzon'u yenemezsek bence Sergen kesin gitmeli. Yani son sans verirmeli.

Cicinho ile sorunu olan bir hocayla calismak nekadar dogru oda tartisilir.

Mecnun Baskan ile Sergen hoca ile gönül bagi oldugu ap acik ortada. Ikiside abi kardes gibi. Sergen'nin bazi futbolculara katkisi olmustur bunlarin basinda Batuhan geliyor, ama artik oda yok ,Sergen ve Sivasspor taraftarlari ile Mecnun Baskan Batuhan Karadeniz cok sahip ciktilar... Ama artik yollarimiz ayirdik Batuhanla..

Onun disinda gecen sene bizi ligde tutmasi , ve Kupadaki basarilari tartisilmaz. Lakin Sergen kendisi dün aksam Mararton programinda dedi, ucuz futbolcu hemde kaliteli futbolcu zor... Iyi kulüp mütevazi kulüp anca ilk 10 basari olur diyor..

Ama Taraftarlarimiz , Carlos'un ilk dönemindeki ilk besi 5. hatta Bülent Uygun dönemindeki sampiyonluga oynamalari özler durumda.. Yani Sergen Yalcin ilk 10 oynatabilecek Hoca aslinda,.. Ama bizim hedefimiz daha genis , Vizyonumuz daha iyi olmali.

Sergen Yalcin , basarili olmus hocalar büyük takimlarda anca sampiyon oluyor cünkü onlarda para var ve futbolculari rahatlikla satin alabiliyorlar diyor.. Ee tamamda hocam Sivasspor anadolu kulubü ve okadar para yok neyapalim ... Birazda RUH lazim diye düsünüyorum ben.

Sergen'nin yaptigi aciklamar nekadar umut versede , sirf Cicinho ile sorunu olmasi beni hic umutlandirmiyor aslinda. Cicinho defansta kötü diyelim , ee ozaman neden Sag Acik ta oynatmiyorsun diye sormazlar mi?

Burhan formsuz , oynat Cicinho sag acikta ozmn.

Yani kisaca Yönetiminin kafasi biraz karisik, artik Taraftarlarimiz Trabzonspor müsabakasinda 4.Eylül Stadyumunda Takimi destekleyecek seviyede Yigidolarin arkasinda durarak sahip cikilmasi gerekiyor.,

Morten58
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.10.2015, 16:28   #5
otceken58
Yiğido

otceken58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 330 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 575 otceken58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Morten58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Amkspor dogru haber yapmis özellikle ilk 4.Noktalar dogru.

5.Nokta Okan Buruk o tartisilir? Ben sahsen Sergen Yalcin'a tekrar sans verirmesinden yanayim, cünkü baktigin zaman bu saaten sonra hedefe oynayacak ne kadro var ve disarida hedefe oynatacak teknik direktörler var.

Ama Bülent Uygun , Ertugrul Saglam gibi isimleri transfer edebilirsek, ve Sergen son 2.Macta 6 veya 4 Puan alamazsa ve Trabzon'u yenemezsek bence Sergen kesin gitmeli. Yani son sans verirmeli.

Cicinho ile sorunu olan bir hocayla calismak nekadar dogru oda tartisilir.

Mecnun Baskan ile Sergen hoca ile gönül bagi oldugu ap acik ortada. Ikiside abi kardes gibi. Sergen'nin bazi futbolculara katkisi olmustur bunlarin basinda Batuhan geliyor, ama artik oda yok ,Sergen ve Sivasspor taraftarlari ile Mecnun Baskan Batuhan Karadeniz cok sahip ciktilar... Ama artik yollarimiz ayirdik Batuhanla..

Onun disinda gecen sene bizi ligde tutmasi , ve Kupadaki basarilari tartisilmaz. Lakin Sergen kendisi dün aksam Mararton programinda dedi, ucuz futbolcu hemde kaliteli futbolcu zor... Iyi kulüp mütevazi kulüp anca ilk 10 basari olur diyor..

Ama Taraftarlarimiz , Carlos'un ilk dönemindeki ilk besi 5. hatta Bülent Uygun dönemindeki sampiyonluga oynamalari özler durumda.. Yani Sergen Yalcin ilk 10 oynatabilecek Hoca aslinda,.. Ama bizim hedefimiz daha genis , Vizyonumuz daha iyi olmali.

Sergen Yalcin , basarili olmus hocalar büyük takimlarda anca sampiyon oluyor cünkü onlarda para var ve futbolculari rahatlikla satin alabiliyorlar diyor.. Ee tamamda hocam Sivasspor anadolu kulubü ve okadar para yok neyapalim ... Birazda RUH lazim diye düsünüyorum ben.

Sergen'nin yaptigi aciklamar nekadar umut versede , sirf Cicinho ile sorunu olmasi beni hic umutlandirmiyor aslinda. Cicinho defansta kötü diyelim , ee ozaman neden Sag Acik ta oynatmiyorsun diye sormazlar mi?

Burhan formsuz , oynat Cicinho sag acikta ozmn.

Yani kisaca Yönetiminin kafasi biraz karisik, artik Taraftarlarimiz Trabzonspor müsabakasinda 4.Eylül Stadyumunda Takimi destekleyecek seviyede Yigidolarin arkasinda durarak sahip cikilmasi gerekiyor.,

Morten58
Bu yazılanların yönetim tarafından okunmasını, okundugunda da anlanmasini coook isterdim yakında Sivasspor stadda seyirci bulamayacak :((
otceken58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 17:32   #6
çorluluyiğido
Usta Yiğido

çorluluyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

504 Mesajına 972 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 455 çorluluyiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu saatten sonra sergen hiçbir şey değiştiremez.ne adam gibi yardımcı var ne takımda sergene olan bağlılık...takım sergeni istemiyor ve bunun da geri dönüşü olmaz.amkspor okan buruk hariç çok doğru söylemiş.
çorluluyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 17:50   #7
Külhan
Usta Yiğido

292 Mesajına 447 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 560 Külhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayin baskanimiz hocayla oyuncularin rasindaki bu soguklugu giderecek bir formül bulabilirmi hic zannetmiyoruz eger bulursa yariya kadar cok seyler degise bilir belkide sezonu bitire biliriz bunu denemek lazim yoksa suan ortada öyle iyi bir hoca yok denecek kadar az
Külhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 19:02   #8
fark58
Yiğido

159 Mesajına 271 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 467 fark58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Çok yerinde tespitler yapılmış. Sergen'in bu saatten sonra şapkadan tavşan çıkaramayacağı aşikar iken bundan sonraki puan kayıplarının da tek sorumlusu yönetim olacaktır.
fark58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 20:08   #9
dibba58
Yiğido

dibba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

86 Mesajına 138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 523 dibba58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takım içi huzursuzluk geçen senece vardı. Maçlarda taraftar olarak gün yüzüne çıkan gerçekleri görüyorduk. Ancak bir kaç yıldır transferdeyapılan hatalar. Hoca ve yardımcı antrönr seçimi. Takımda oynayan oyuncuların formsuz olsada oynatılması yedekte bekleyen futbolculara şans tanınmaması ve de güvenilmemesi sorunları katmerliyor.Hep aynı oyuncularla aynı oyunu onamak oynamaya çalışmak yanlış üstüne yanlışlarımız.artık aklımızı başımıza alalım.Bir kaç sezondur uçurumun kenarında dolaşıyoruz. Bukafayla dipten kurtulmak mümkün görünmüyor.Varsa b planı devreye sokulmalı.
dibba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2015, 21:09   #10
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 873 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sergen Yalçın dün istifa etmiyorum;yönetim beni görevden alsın dese de bundan sonraki maçlarda olası mağlubiyetlerde hiçbir hoca yerinde duramaz...Diyelim gitti kimi getireceğiz;bir takım sürekli hoca değiştirirse nasıl başarılı olacak;başarının sihirli anahtarı istikrarlı bir kadro,istikrarlı yönetim ,istikrarlı hoca ve teknik ekipten geçmez mi....Benim düşüncem ya Sergen Yalçın a sabredeceksin ;ya da hocayı gönderip yerine gelecek olan hocayla yeni bir takım kurup uzun süreli mukavele yapacaksın..Taraftar sabırsız ama yine de başkan taraftarı bir şekilde ikna edip bu türlü bir yatırımı yapabilir..Mecnun Başkan sürprizleri seviyor;umulmadık kişileri,eski futbolcuları,teknik direktörlük deneyimi olmayan başarıya aç gençleri bulup ortaya çıkarabiliyor..Ben başkanın yine bu şekilde hareket edeceğini düşünüyorum..Benim bazı hoca adayların var;bunlar;1- Futbolu yeni bırakan İtalyan futbolcu Del Piero.2- Geçen yıllarda Angelettinin yardımcılığını yapan antrenörlük deneyimi de olan Fernando Hiero 3-...Rıza Çalımbay ın da 7 yıl yardımcılığını yapan bizim takımda Rıza Hoca ile 3.5 yıl çalışan arkasından bir süre de genel menecerliğimizi yapan Orhan Kaynak..Orhan Hoca nın teknik Direktör diploması da var Hocaya niye güvenilmiyor anlamış değilim..Hiç antrenörlük deneyimi olmayan Sergen Yalçın a ,R.Carlos a,B.uygun a takımı rahatlıkla teslim ettik ama yıllarca antrenörlük deneyimi olan,sivassporu iyi tanıyan bir hocaya niye güvenmiyoruz..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
gerçekleri, sivasspor