Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Hakemler

Hakemler Hakemler hakkinda

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: EYVAH! Barış Şimşek!
Alt 01.12.2012, 00:19   #71
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: EYVAH! Barış Şimşek!

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
degerli kardeşim tüm sorunuzun cevabını aslında bende diğer arkadaşlarımda dile getirmiş bizim bahsettiğimiz olay kalasik olağan hertakımın başına gelebilecek yanlış kararlar değil bir maçın hakem marifetiyle alınıp diğer takıma tepside sunulmasıdır bununda tüm türkiyede milletin gözü önünde yapılmış olmasıdır hiçbir tedbire maruz kalmamasıdır tepkimiz bunadır biraz bahsettim arkadaşlarımızda güzelce bahsetmiş neden bu yanlışlar sadece sivasa sivasspora karşıyapılıyor bunu öğrenmek istiyorsunuz verilen cevaplara ek olarak şunları ekleyebilirim sivas halkı şehir milliyetçisi değildir saymaya kalktınmı sivasda 5 6 çeşit insan çeşidi sayabiliriz yıllarca hakları gaspedildiği halde hakkını aramasını bilmeyen millet olduğu için hakıkını aramaya bile biraraya gelemeyen birmilletiz bunu neredeyse tüm siyasiler ve medya öğrenmiş onun için herfırsatta sivas suçlu ilan edilmektedir onun içindirki sivasdan tüm tesisler kaldırılmış başka şehirlere kaydırılmış sivasın 5 te 1 kadar iller büyükşehir olduğu halde sivas olamamıştır devlet il binaları ya kayseriye bağlanmış yada kapatılmış demirin yüzde 60 ı sivasdan çıktığı halde fabrikalar karabüğe zonguldak ereğliye iskenderuna yapılmış millet sesini çıkartmamış tarihte öyle yada böyle 40 tan fazla seyircimiz öldürülmüş yüzlercesi öldürmek maksatlı bıçak taş sopa darbeleriyle soykırıma uğratılmaya çalışılmış medya suçu sivaslılara ihale etmiş yine tarihte hiç haketmediğimiz halde sivaslıların tek birtanesinindahi kabullenemediği madımak olayı resmen devlet eliyle tertip edilmiş masum insanlar ölmüş meraktan yada tesadüfen geçerken resmi videoya takılmış diye onlarca kişi pisi pisine hapis yatmıştır bu saydığım nedenler sivaslılar üzerinde unutulmaz travmalar yaratmıştır adeta hak aramak için biraraya gelirsek devleti bölmeye çalıyorsunuz diye hapis yatarım korkusu oluşmuştur dünyaya açılan türkiyede sivas diye bişehir olduğunu ancak sivasspor sayesinde millete duyurur bulunmaktayız bunun için en çok sevdiğimiz emnçok deger verdiğimiz yumuşak karnımızdan bize vurulmaya çalışılmaktadır türkiyede sivasdan kat kat zengin kalkınmış büyükşehirler 2.liglerde 3:liglerde sürünürken sivassporun süperligde saygıın birkonumda olmasını bu ülkede milyonlarca insan hazmedemiyor bunun bilincindeyiz sivaslıların hakkını arayamayacağını bildikleri için stad kapasitesini 33 binden 25 bine düşürdüler yine tff ve mhk 4 büyükler yarıştan kopmasın yayıncı kuruluş zarar etmesin diye ligde ayarlama yapmışlardır ve halende yapılmaya devam ediliyor tüm bu nedenler neden sadece sivasa sivasspora karşı yapılıyor umarım biraz anlamışşınızdır aradığınız cevabı bulmuşsunuzdur
Ewet bu yorumunuzdaki yazmış olduklarınız Gülkız nicklı arkadasın söylemlerıyle örtüşüyor...Şunu görüyorumki Sivasspora yapılan bu eylemlerin ardında sportif yaklaşımdan ziyade siyasi yaklaşımların daha ağır bastığı var..Ama şunun ısrarla bilinmesini istiyorum en azından şahsım adına söyleyebilirim madımak olayını ben bırakın bir günü bir anını bile Sivasa maletmedim benim gibi düşünen çok arkadaşım mevcut..Ben burada bulunduğum süreci Bursadaki arkadaşlarımla paylaşıyorum Sivassporu neredeyse benden takip ediyorlar.Şaşırıyorlarda aslında..Yaşanmış her ne olay var isede Bursada gördüğüm ne bir şeylerin Sivaslıya maledilişidir nede Sivasspora karşı bir önyargı oluşudur..Bunu tüm Bursa geneli için söyleyebilirim..Buradaki sportmenler Sivassporun S sinden bile haberdar değiller ama karşısındada değiller..Ben her zaman kentiniz ve mevcudiyetiniz hakkında hep olumlu şeyler duydum..Belkide Sivasa Sivaslıya sempatim sevgim de buradan geliyor olabilir...Siz kalbinizi ferah tutunuz kim ne yaparsa yapsın kim hangi önyargıyla yaklaşırsa yaklaşsın Yiğido Yiğidodur .. Ve gerçekler asla değiştirilemez...Ayrıca kafamdaki soru işaretini yanıtlama gayretinizide takdirle karşılıyorum ..Teşekkür ederim...
Cevap: EYVAH! Barış Şimşek!
Alt 01.12.2012, 08:14   #72
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: EYVAH! Barış Şimşek!

Alıntı:
sefilix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
eyvah ki ne eyvah.istanbulda ters takım bu barış şimşekte ters adam. inşallah bu sefer bi terslik yapmaz
2 ters 1 düz eder belki. Öyle olursa düzlüğe çıkan biz olacağız demektir.

.

Cevap: MHK Nereye...?
Alt 01.12.2012, 11:44   #73
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1066 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt
Standart Cevap: MHK Nereye...?

Baktilarki Sivasspor biraz kiprdanmaya basladi ,Sivasspor´u durdurabilmek icin böyle dengesiz hakemleri atiyorlar.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.12.2012, 14:07   #74
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 667 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Benim tezim şu. Kendinizi bir an MHK'nın yerine koyun. Süperligde sürekli maç yöneten bir hakeminiz var ve uzun haftalardır bir takımın maçına veremiyorsunuz ama bunun sonu yok illa ki bir maça vereceksiniz. Hangi maça verirdiniz?
Deplasmanda olduğu,önceki maçlarını farklı kazandığı ve takım olarak formda olduğu, maçın hakemi ola ki hata bile yapsa bir fazla gol atarak bunu telafi edebileceği bir maça.
Böyle bakarsak olaya daha serinkanlı yaklaşmış oluruz. Bu hakem gibileri artık bariz hatalar yaparak maç yönetemezler. Süperlig düzeyinde hakemler, en azından iyi niyetinden şüphe edilemeyen, belli bir standardın üzerinde hakemlerdir ve yaptıkları yanlışların bedelini daha alt liglere giderek ya da kokartlarını vererek öderler. Ligimiz,MHK'mız,federasyonumuz da eskisi gibi değildir. Artık kurallar ve maçlar daha sıkı denetleniyor. Milyonlarca kişinin seyrettiği, canlı yayınlanan bir maçtan endişelenmeye bence mahal yok.
MHK durumu normalleştirmeye çelışıyor. Bizler dikkatli olalım. Oyuncularımız da hakem yokmuş gibi davransın,Kayseri maçının ilk 60 dakikası gibi oynası ve galip gelsin. Kart görerek GS maçına da cezalı duruma düşmesinler.
Rakip İBB zaten zorda,gerginlik bize değil onlara yarar.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.12.2012, 19:00   #75
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1424 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
gdodeğilyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Benim tezim şu. Kendinizi bir an MHK'nın yerine koyun. Süperligde sürekli maç yöneten bir hakeminiz var ve uzun haftalardır bir takımın maçına veremiyorsunuz ama bunun sonu yok illa ki bir maça vereceksiniz. Hangi maça verirdiniz?
Deplasmanda olduğu,önceki maçlarını farklı kazandığı ve takım olarak formda olduğu, maçın hakemi ola ki hata bile yapsa bir fazla gol atarak bunu telafi edebileceği bir maça.
Böyle bakarsak olaya daha serinkanlı yaklaşmış oluruz. Bu hakem gibileri artık bariz hatalar yaparak maç yönetemezler. Süperlig düzeyinde hakemler, en azından iyi niyetinden şüphe edilemeyen, belli bir standardın üzerinde hakemlerdir ve yaptıkları yanlışların bedelini daha alt liglere giderek ya da kokartlarını vererek öderler. Ligimiz,MHK'mız,federasyonumuz da eskisi gibi değildir. Artık kurallar ve maçlar daha sıkı denetleniyor. Milyonlarca kişinin seyrettiği, canlı yayınlanan bir maçtan endişelenmeye bence mahal yok.
MHK durumu normalleştirmeye çelışıyor. Bizler dikkatli olalım. Oyuncularımız da hakem yokmuş gibi davransın,Kayseri maçının ilk 60 dakikası gibi oynası ve galip gelsin. Kart görerek GS maçına da cezalı duruma düşmesinler.
Rakip İBB zaten zorda,gerginlik bize değil onlara yarar.
Halit abi sana katılıyorum lakin benim aklımı kurcalayan şu nokta: Tamam mutlaka eldeki hakemlere maç verilecekte son 3 maçta 7 puan toplayıp ivmesi yukarı çıkan bir takıma özellikle Barış Şimşek tercihinin yapılması bana düşündürücü geliyor. Yoksa düşüncelerinizde haklısınız. Artık hakemliğinde profesyonelliği var. Özellikle şu an için Türk hakemliği Avrupa arenasında mercek altına alınmış ve gelişim süreçleri takip ediliyorken hiç bir hakem eyyamcılık kisvesine bürünmeye cesaret edemez. Hele hele yaşı genç olan bu hakem arkadaşlarımız gibi...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 01.12.2012, 19:15   #76
erolbal
Yeni Yiğido

18 Mesajına 42 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 611 erolbal FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Daumen runter Cevap: MHK Nereye...?

BU ADAMI NASIL SİVAS MAÇINA VERİRLER? BU ADAMA ADALETSİZ DEMEK BİLE HAKSİZLİKTİR. Yönettiği 9-10 maçtan bir Tarsus galibiyetimiz var. Eskişehir macından sonra sahada tutanların ....vicdanlari var mıdır?
erolbal isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda erolbal'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.12.2012, 19:25   #77
sefacoban58
Yiğido

sefacoban58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 119 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 507 sefacoban58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence stress yapmaya gerek yok, cunku duydum ki yarinki maci fifa´dan biri izliyecekmis. baris simsek fifa kokartli oldugu icin kortrol edecekler ondan iyi yonettir bence
sefacoban58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda sefacoban58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 01.12.2012, 20:19   #78
ROMANTİK KATİL
Usta Yiğido

ROMANTİK KATİL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

774 Mesajına 1.527 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 537 ROMANTİK KATİL FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Barıs simsek sivas macına atanmıs. Gecen sene eskişehir macında sivası linc etti. Bünyamin hocam bunu nasıl degerlendiriyosunuz. bU Twite attım futbol atesine belki bünyamin bişey der.

Memleketsiz Köpekler İstanbulu Destekler Tek Gercek SİVASSPOR
ROMANTİK KATİL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 02.12.2012, 14:12   #79
yigido yakup
Usta Yiğido

555 Mesajına 1.131 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yigido yakup ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Baris Simsek beklemedigim sekilde güzel mac yönetti buna bizim takimin oyunculari yardim ettti.
yigido yakup isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 02.12.2012, 15:30   #80
nuri_58
Usta Yiğido

nuri_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

582 Mesajına 801 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 933 nuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekanntnuri_58 ist jedem bekannt

genel olarak iyi yönetti . şaşırtıcı bir durum . geçmişten bugune kadar ne kadar kötü maç yönetmiş olsada öngargılı davranmamalıymışız.
nuri_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
barış, eyvah, mhk, nereye, Şimşek