Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Çalımbay'dan sert uyarı
Alt 10.03.2011, 16:26   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Çalımbay'dan sert uyarı

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligde en çok sinirlendiği maçın Gaziantepspor maçı olduğunu belirterek, "Çok fazla bireysel hata yapıyoruz. arkadaşlarımızı toplayıp dikkatlerini çektik. Artık herkes daha fazla sorumluluk alıp kapasitesinin üzerine çıkmaz zorunda" dedi.

Kayserispor maçı öncesi tesislerde basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, geçen hafta mağlup oldukları Gaziantep maçında yapılan hataları değerlendirdi.

Mağlubiyeti hak ettiklerini ifade eden Çalımbay, daha önce de oynayıp yenildikleri maçlarda futbol olarak iyi oynadıklarını ve kaybetmeyi hak etmediklerini ancak, Gaziantepspor maçında ciddi hatalar yaparak yenildiklerini belirten Çalımbay, takımla bir toplantı yaparak bunları değerlendirdiklerini söyledi. Çalımbay, "Dün takımla yaptığımız toplantıda açık açık herkesin kendine dikkat etmesini istedim. Her arkadaşımıza gerekli şansları verdik. Bazıları kapasitesinin altında oynuyor ve böyle oynamaya hakları yok. Herkesin aklını başına alması gerekiyor ve takıma ne verecekse vermesi gerekiyor. Çünkü lig bitiyor ve biz inanılmaz şekilde bireysel hatalar yapıyoruz. Bizim antrenmanda yaptıklarımız, soyunma odasında konuştuklarımız orada kalıyor. Özellikle defansif anlamda istediklerimizi alamıyoruz. Sivasspor'a geldiğimden beri en çok kızdığım maç Gaziantep maçı oldu. Sahada bambaşka bir tablo ile karşılaştık. İnanılmaz 3 gol yedik. İkinci yarı golü hedefledik. İstediğimiz şekilde oyun giderken, inanılmaz şekilde ölü toptan, korner golü yedik. Benim en çok üzüldüğüm şey bu. Şu dönemde geride kalan maçı unutmak zorundayız. Ama arkadaşların bundan ders alması gerekiyor. Artık herkesin kendine dikkat etmesi gerekir. Biz futbolculara ceza vermek peşinde değiliz. Herkesin sorumluluk alması gerekir. Gaziantep'ten alacağımız puanlar bizi iyi yere getirecekti. İki maç üst üste bir galibiyet alamadık. Futbolcuların dikkatini çektik ve herkes artık daha dikkatli olacak. Yabancılar da dahil. Uyum süreci falan hepsi bitti. O maçta 3 arkadaşımız iyiydi. Oyuncu değiştirme hakkım fazla olsa 9 oyuncuyu birden değiştirebilirdim" dedi.

"10 FİNAL MAÇI OYNAYACAĞIZ"

Hafta sonu oynayacakları Kayserispor maçının çok zor ve bir o kadar da önemli olduğunu ifade eden Çalımbay şöyle konuştu:

"Bizim için dönüm maçı. Bu maçın skoru ne olursa olsun inşallah bizim lehimize olacak. Ardından Buca ile bir final maçımız olacak. Ne şekilde olursa olsun Kayseri'yi geçmeliyiz. Çok güçlü ve iyi bir takım ile oynayacağız. Her türlü tedbirimizi alacağız. Buradaki Manisa maçında en büyük silahımız taraftarımızdı. Bu maçta da onlara inanılmaz ihtiyacımız var. Onların da desteği ile 3 puanımızı alacağız. Buca ile sonrasında final maçı oynayacağız. İşin özeti bundan sonra 10 final maçı oynayacağız. Bizim iyi futbolculardan kurulu bir takımımız var. Bunu sahaya yansıttığımızda istediğimizi alabileceğiz."

'İLK KEZ BÖYLE HATALAR GÖRÜYORUM'

Oyun içinde yapılan bireysel hataların çokluğundan yakınan Rıza Çalımbay, "Maçtan önce gerekli uyarıları yapıyoruz. Ama saha içerisinde hangi futbolunun kimi kontrol edeceğini, nerede nasıl pozisyon alacağını biliyor olması gerekiyor. Çalıştığım hiçbir takımda böyle basit hatalar yapılmıyordu. İlk defa böyle hatalar ile karşı karşıya kalıyorum. Bundan sonra artık böyle hatalar yapacak lüksümüz kalmadı. Ben oyunculara inandığımı söylüyorum. Ama artık herkes de elinden gelenin fazlasını vermek zorunda. Bundan sonra arkadaşlarımız çok daha dikkatli olmak zorunda. Bunları kendilerine tek tek ifade ettik. Bir an önce hata yapmadan buradan çıkmamız gerekiyor. Biz belki zorlanacağız ama bu süreci çok iyi şekilde aşacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Kayserispor'un etkili isimlerine de özel önlem alacaklarını belirten Çalımbay, "Kayseri çok iyi forvetlerden kurulu. İlk yarıdaki maçta da Sivasspor önde olmasına rağmen çok farklı yenildi. O maçta da hatalı duran top golleri yenmişti. Biz bu maçta az hata yapmaya çalışacağız. Zor maç olacağını biliyoruz. Biz de iyi bir takımız. Biz de gerçek kapasitemizi ortaya koyarsak sahadan iyi şekilde ayrılabiliriz" şeklinde konuştu.

ABDURRAHMAN DIŞINDA EKSİK YOK

Kırmızı-Beyazlılar daha sonra Çalımbay yönetiminde yaptığı antrenmanla Kayserispor maçı hazırlıklarını sürdürdü. Sakatlığı devam eden Abdurrahman Dereli dışında tüm oyuncuların yer aldığı antrenmanda çift kale çalışmasına yer verildi. Sakatlığı nedeni ile Gaziantepspor maçında forma giyemeyen Uğur Kavuk'un durumunun düzeldiği ve hafta sonundaki maça yetişeceği öğrenildi.

DHA

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Çalımbay'dan sert uyarı
Alt 10.03.2011, 16:53   #2
zgR
Yiğido

zgR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

103 Mesajına 173 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 606 zgR FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Çalımbay'dan sert uyarı

hocam iyi guzel yapmisiniz uyarmakla agzina saglik,umarim kayseri macinda uyarilar ise yaradigini gosterir.kisacasi takimin puan kaybetme gibi bi luksu yok ve taraftarinda buna tahammulu yok hocam.kayseri taraftari ve takiminin en cok korktugu oyuncumuz GROSICKI,oyuncumuzun 90 dakika oynamasi lazim bence.buyuk ihtimalle faullerle durdurmaya calisacaklar umarim sakatlamazlar bunada dikkat etmek lazim..3 puanla ayrilacagimizi dusunuyorum Allah yardimcimiz olsun.
zgR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.03.2011, 17:00   #3
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu aciklamalar artik klasik oldu.
valla artik eskisehirsporlu taraftarlara riza hoca hakkinda dediklerine hak vermeye basladim.
ne dedilerse hepsi cikti

Alıntı:
O maçta 3 arkadaşımız iyiydi. Oyuncu değiştirme hakkım fazla olsa 9 oyuncuyu birden değiştirebilirdim
hocam 9 + 3 = 12 ediyor o zaman nasil 3 oyuncudan memnun kaldin?
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.03.2011, 17:22   #4
sibur
Yiğido

sibur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

77 Mesajına 132 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 612 sibur FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

hoca bu iş senle olmayacak ta bastan soledık !! hala dıyosun kı kayserının etkılı forvetlerıne ozel onlem alacagız..ya bı takımın etkılı futbolcuları var dıye hangı teknık adam özel önlem alıyor arkadaslar dıger takımlarda ne olur bırı bana soylesın..mantık olarak dusunun özel onlem aldın o zaman sen pozısyon aramayan ıstemeyen yapamayan bı futbol gorceksın macta....yazık bu takımaa
sibur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sibur'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.03.2011, 17:32   #5
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 721 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

bence rıza hocanın bu hataları bu şekilde lanse etmesine gerek yok.72.5 milyon gördü.o nedenle bu açıklamalar gereksiz.sadcee futbolcunun daha çok hata yapmasına sebep olur.iyice stere girip özgüvenlerini yok eder.tam aksine o hatayı yapan futbolcularımıza bu hataların bu şekilde eyyamı yapmayark onlara güvenlerini kazanmak için moral verebiliriz...
zaten bizim taraftar/seyirci profilimiz anlık kahramanlıklara bayılıyor.
sivassporda bu nedenle futbolcu olmak çok zor.
hemen bir yenilgi olsun.sağda solda bir küfür etmedikleri kalıyor.
ben diyorum ki biz takım olarak iyi değiliz.hatalar bireysel hatalar değil.
sedat savunmak için söylemiyorum.kabak ya onun ya harettinin ya da navratil ile kalecinin başına patlayacak.
takım olamadık.şansızlıklar bir türlü yakamazı bırakmadı.
kayseri maçında orta sahadan vursalar gol yersek şamamak lazım.
kartlar zaten bize çok ağır bir fatura kesecek.
belkide rıza hoca buca maçını düşünerek kadiri filan oyundan alır o zaman da yanabiliriz.
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı güneşyurdu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.03.2011, 17:38   #6
the reaver
Acemi Yiğido

18 Mesajına 25 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 488 the reaver FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İnşallah rıza hoca şu taraftarlarımız güldürürsün forumlarda görüyorum kayseriler beraberliğe bile ihtimal vermiyorlar gösterelim şunlara dünyanın kaçbucak olduğunu
the reaver isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda the reaver'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.03.2011, 17:40   #7
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 659 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

elimizdeki defans oyuncularıyla bi cacık olmaz.. yine golleri yemeye saç baş yolmaya devam ederiz...çünkü kabul edelim ki defans oduncularımızın kaliteleri resmen berbat..böyle kör topla gider ama ligde kalırız..gelecek seneye ben ziya ve navratil hariç hiçbir defans oyunucusunu bu takımda görmek isstteemmiiyyoorruummmm.
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı calipso'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.03.2011, 18:00   #8
İbrahim58070
Yiğido

İbrahim58070 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

94 Mesajına 261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 556 İbrahim58070 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Ausrufezeichen Cevap: Çalımbay'dan sert uyarı

Alıntı:
sibur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
hoca bu iş senle olmayacak ta bastan soledık !! hala dıyosun kı kayserının etkılı forvetlerıne ozel onlem alacagız..ya bı takımın etkılı futbolcuları var dıye hangı teknık adam özel önlem alıyor arkadaslar dıger takımlarda ne olur bırı bana soylesın..mantık olarak dusunun özel onlem aldın o zaman sen pozısyon aramayan ıstemeyen yapamayan bı futbol gorceksın macta....yazık bu takımaa
işte bu konuda çok yanılıyorsunuz. Durumumuz itibari ile çok gol yiyoruz.Kardeşim biraz ağır olacak kusura bakma ama Sivasspor'un maçlarını yeni izliyorsun herhalde,2 sene önceki maçlarınını izledin mi? Sivasspor şampiyonluğa oynarken atak futbol mu oynuyordu allah aşkına.Defans ounuyup uzun toplarla gol atıyordu.zaten gol yemezsen bir şekilde atarsın.Biraz futbol mantığını bilin, akıllı yorumlar yazın lütfen yani...
Alt 10.03.2011, 18:28   #9
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 788 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

İnşallah kayseri maçını kazanırız ve bu hafta defansda Sedat olmayacak büyük ihtimalle onun yerine İvanovs oynayacak en azından hataları daha alt düzeylere çekmiş oluruz İvanovsla beraber.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DoomsDay58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.03.2011, 19:31   #10
omer58
Yiğido

omer58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

82 Mesajına 118 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 667 omer58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

4-4-1 sahadaki görünen diziliş asıl oyun içinde ki sistemmimiz 4-3-3 orta sahayı rakipler çabuk geçiyor kanat oyuncuları defansa yardım etmiyor kadir garibim tek başına naapsın doğal olarakda defansa çok iş düsüyor ....bu oyun sistemini oynarsanız defansınız çok teknik kaliteli olması lazım bizim defansımıızsa sedat gibi bir bomba var tam bu kriterlere uygun!!!!!!!

böyle oluncada gol yeme yüzdemiz hep yüksek ya bülo dönemindeki gibi kanatlardaki atakları sol sağ beklerden başlatıp kanat oyuncularını orta sahada mukavemet amaçlı tutarsınız yada kanat oyuncularınızı da takım savunmasına dahil edersiniz yoksa gol yemek kaçınılmaz olur

ama hiçbir tektik hiçbir sistem sedat ı armutluğunu örtbas edemez tam saatli bomba inş kayseri maçında iyi performans gösterrir zaten mecburiyetten oynuyor yoksa bank asya topçusu...
omer58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda omer58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
Çalımbaydan, sert, uyarı