Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?
Alt 07.03.2012, 07:34   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1579 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?

Şimdi yazacağım bu konuyla ilgili maç öncesi,maç esnasında ve maç sonrasında çok sayıda telefon aldım. Bende telefondaki bu serzenişleri ve tepkileri Sivasspor’un kulüp Genel Müdürüne ilettim. Taraftarların büyük tepkisini çeken konu şöyle. Maçtan önce bazı sponsorlar tarafından yüzlerce Sivasspor bayrağı dağıtıldı.Bayrakları sallamak için ucundaki plastik borular girişteki özel güvenlik tarafından zorla çıkarılıp öyle içeri alınmış.Aslında özel güvenlikçilerin ucunda plastik olan bayrağı almasına bende şahit oldum ama biraz o anda müsait olmadığımdan,birazda “ Nasıl olsa böyle bir yasak yok,bu istisnayı bir olay” diyerek oradan uzaklaştım.Ama daha sonra öğrendim ki bu uygulama bütün girişlerde yapılmış ve sonuçta hiçbir bayrak ucundaki plastik nedeniyle içeri alınmamış. Bu nasıl iş,bu nasıl yasak anlamak mümkün değil! Kim çıkarıyor böyle saçma yasakları? Bunun sorumlusu kim? Mutlaka taraftara bunun açıklaması yapılmalı.

Yasaktan kaynaklanan bir uygulama değil bu. Çünkü dediğim gibi daha önceki maçlarda hep içeri alındı. Yönetim tarafından da böyle bir istek yok. Zira,dün kulüp Genel Müdürü Cafer bey “ Eğer haberimiz olsaydı,anında müdahale ederdik”dedi.

Buradan özel güvenlik şirketinin sorumlularına sesleniyorum: Ya arkadaş sizin bu taraftara bu Sivasspor’a kastınız mı var? Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir şehrinde olmayan yasak Sivas’ta mı oluyor? Sonra,o yasak dediğiniz plastik boruyu fırlatsan sahaya gitmez! Demek ki,elinizden gelse,ayakkabılarıda atarlar diye onuda almayacaksınız!

Güvenlik şirketinden bu konuda açıklama bekliyoruz.

SAÇMALADIN ŞANSAL!

Lig tv’de Şansal Büyüka Sivas 4 Eylül stadı için “ Tarladan bozma saha” gibi ifadeler kullanmış! Kullanmış diyorum,çünkü ben maçtan sonra eve gittiğimde proğramı bitmişti.Oysa aynı Şansal, fazla değil 2-3 hafta önce Eskişehir ve Ordu gibi şehirlerin yöneticilerine kızarak,Sivas 4 Eylül stadını öve öve bitirememişti. Şansal efendi! Bu ne yaman çelişki? Uzayda mı yaşıyorsun sen? Türkiye’de hatta Avrupa’nın bir çok yerinde olağanüstü kış var.Okullar tatil oluyor,araçlar yolda kalıyor ve Sivas gibi yağışın fazla olduğu bir şehirde çimin üzerinde futbol oynanıyorsa,yapacağın tek şey,emeği geçenleri tebrik etmek. Galatasaray hiç ummadığı bir galibiyet aldığı halde bunları söylüyorsun,ya Sivasspor yenseydi neler derdin acaba merak ediyorum! Oturduğun yerde ahkam kesmek kolay,sen son iki gün içerisinde o zeminin üzerine ne kadar kar yağdığını,tonlarca karı kaç kişinin ve aracın çalışmasıyla dışarı atıldığını biliyormusun?

HAKEM ÇOK TEPKİ ALDI

Maçın hakemi Halis Özkahya’nın Sivasspor aleyhine hangi kararları verdiğini dünkü yazımda dakikalarıyla yazdım. Maçtan sonra TRT’de yayınlanan proğramda eski hakem Bünyamin Gezer’in yorumunu dinledim. O da hakemin Sivasspor aleyhine yanlış kararlar verdiğini söyledi.Başka bir kanalda bu defa Erman Toroğlu 6. dakikada Eneramo’nun topa vuracakken maruz kaldığı hareketin kesinlikle penaltı olduğunu,ayrıca Aydın’ın Rajnoch’a hareketinin direkt kırmızı olduğunuda söyledi. Bunları bizde gördük ama,Sivaslı olmayan ve işin uzmanlarından duymak,hem mutlu ediyor,hemde üzüyor.
Yazıklar olsun böyle hakemlere. Sivas’ın canını yakan bir yığın hakem vardı,bunlara birde Halis Özkahya eklendi.
MHK’nin yerinde olsam,Sivas’ın canını yakan diğer hakemlere yaptığınız gibi bunuda ödüllendirir,iyi maçlara veririm!

Abdullah YİĞİT
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?
Alt 07.03.2012, 07:48   #2
mishka
Tecrübeli Yiğido

321 Mesajına 602 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 601 mishka FAZLA SÖZE GEREK YOKmishka FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Özel güvenlik kafasına göre mi takılıyor?

Arkadaşlar stadta esas yaşanan sorun biletsiz seyirci, güvenlik görevlilerinin istediği adamı stada bedava alması değil mi ? Abdullah Yiğit bunlardan bahsetmek yerine bayrak sopasının alınmamasından bahsetmiş.
mishka isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı mishka'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2012, 08:14   #3
izmirliyigido
Gast

Abdullah YİĞİT kardeşimize, abimize, arkadaşımıza harfiyen katılıyorum. Maçtan hemen sonra izlediğim Lig TV Maraton programında Şansal a.isinin yorumları beni çıldırtırken, bu konuda ve hakem konusunda yazmak istedim. Ama o kadar sinirliydim ki yazmamayı tercih ettim. Ağzımdan, bana ve Sivas'lılara yakışmayacak, a.i Şansal ve hakem bozuntusu Halis ÖZKAHPE'ye yakışacak uygun cümleler sarf olacaktı.

Ben her ikisinide Allah'a havale ediyorum, bunlara çanak tutan başta futbolcularımız (Grosicki, Eneramo, Pedriel, Senecky) olmak üzere Rıza hocaya da teessüflerimi iletiyorum. Ş.refsizlerin maskarası oluyoruz. Grosicki veya Eneramo girdikleri pozisyonun 1 tanesini atsalardı sonuç çok daha güzel olabilirdi.

Yazık, Sivas'lı bunları haketmiyor. Şike safsatasından bile alnının akıyla, tertemiz çıkmış bir camianın taraftarı bunları haketmiyor.

Güvenlik elemanları kendilerini bir halt sanıyorlar. İçeriye bayrak almamak, alırsa sopasını almamak. Davul sokmamak. Pankart almamak. Bozuk paraları haraç gibi toplamak. İçeriye giriyorsun 10 TL verip su alıyorsun paranın üstünü yine bozuk demir kuruş olarak veriyorlar. Ne oluyor yani sen dışarıda topluyorsunda cebimde ki parayı?

Bunlara ya emir büyük yerden geliyor, yada bu kendini bilmez kişiler yaptıkları işin dünyanın en önemli iş olduğunu sanıyorlar, insana eziyet etmek onlara keyif veriyor. Yani "ezilmişlik psikolojisi" bu.

Öte yandan GÜVENLİK ŞİRKETİ derhal DEĞİŞTİRİLMELİ. Netice de özel güvenlik değil mi? Maçlarda bunlarla sıkıntı yaşamış olanlar, derdi olanlar bu konuya sürekli yazın, sürekli gündemde tutsun. Hatta SİVASSPOR Kulüp müdürlüğüne de bildirmek lazım. BU GÖREVDE ABDULLAH YİĞİT kardeşimizin. Sesimiz ol, sayın YİĞİT.

.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2012, 08:14   #4
Rallim58
Gast

Turnikeden girişte, dalgalandırmak üzere aldığımız Sivasspor bayraklarının plastikleri sökülüyorsa,

Oturmak üzere getirilen gazeteler toplanıyorsa,

Bizler yıllardır kombinelerimizle giriş yaptığımız halde hemen yan taraftan kapı açılarak giriş serbestisi verilen ne idüğü belirsizler içeri alınıyorsa,

Güvenlikçinin elinde büyük bir çanta ve içerisinde termos dolu çayı tanıdığına içeri girişte geri teslim ederek onların çaylarını termosla bizler kazıkla çay içmeye sevkediliyorsak,

Kombinedeki yerime geçmek için merdivenlerde başlayan kavga gürültü ile "yol verin arkadaşlar" sözlerimize ters bakılarak oğlumuzun kızımızın yanında kavga etmemek için kendimizi zor tutuyorsak,

Merdivenden yukarı zorla geçiş yapıp bu kezde maratonun en üst kısmı yine boş bırakılması gereken geçiş platformu tıklım tıklım ayakta dolu olup biletlerini sorduğumuzda (belliki beleşçiler) biletlerimizi kaybettik sözleri alınıyorsa,

Maçın devre arasında küçük çocuklarımızı lavabo ihtiyacı için maraton üst kısmından geçiş yapamıyor, çocuklarımızın altına kaçırmalarına kadar giden iğrenç olayları yaşıyorsak,

Bir tane numunelik güvenlikçi bulup derdimizi anlatamıyorsak,

Bu yaşadıklarımıza rağmen taraftar olarak, Sivasspor sevdalısı olarak bizler kombinelerle yıllardır desteğe devam ediyor olmamıza rağmen "beleşçilere hizmet" ediliyor, değer veriliyorsa;

Ben Sivasspor yönetimini değil, taraftarlığımı ve kendimi gözden geçirmek zorunda kalacağım.

Bu bir isyanmıdır, tepkimidir bilemiyorum.

Abarttığımı ya da ben bunları yaşamadım diyen (Kombine sahibi yiğido-taraftar) varsa açıklasın.

Bir başka konuda bahsedip tepki gösterdiğimden alıntıdır.

Burada tek çözüm var, ve yaralı parmağı kesmekten geçer.

Özel Güvenlik Görevlilerinden görevini layıkı ile yerine getirenleri tenzihle;

Müsabaka başlamadan önce Özel Güvenlik Görevlilerinden her basamakların üst geçiş konumlarına birer tane yerleştir. Gerek merdivende gerek geçiş yerinin ayakta durmalarına engel olmayanı,

Giriş turnikelerinde bulunan Özel Güvenlik Görevlilerinden ise "biletsiz seyirci alarak" koltuk sayısının, kapasitenin üzerine çıkılmasını sağlayanı,

Girişte bzilerin elindeki çay termosuna "yassak gardaşım" deyip, tanıdığının elindeki içinde çay dolu termosu alarak, kontrol noktası sonrasında yolcu eder gibi tekrar eline tutuşturanı,

Disiplin adına numunelik de olsa bir kişiye, İŞ AKDİNİ FESH ile "SEN DAHA GELMİYORSUN" denilsin, yukarıda saydığım, yiğidoların muzdarip olup işkence çektiği uygulamayı 2. bir Özel Güvenlik Görevlisi daha yapabilir mi? Sen Özel Güvenlik Şirketisin bunu yapmak zorundasın aksi halde iş yapamazsın. Gerçi Şirketin ismini duyunca bu şirketin görev aldığı hemen her yerde aynı problem olduğunu duydum, yani disiplinsiz bir şirket.

Çözüm bu kadar basit ama, biz her ne hikmetse sağ kulağımızı sol elle gösteririz.
Yukarıdaki Mesaj için 8 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2012, 08:53   #5
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

bayrak sopalarının alınmaması il guvenlık kurulunun kararları bu toplantı da toplanıyorlar sopa,bozuk para vs vs toplansın dıye karar alıyorlar
infial§ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2012, 09:09   #6
Rallim58
Gast

Alıntı:
infial§ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bayrak sopalarının alınmaması il guvenlık kurulunun kararları bu toplantı da toplanıyorlar sopa,bozuk para vs vs toplansın dıye karar alıyorlar
Tribünlerde oturakların mevsim nedeniyle fiziki şartları malum. Oturmak üzere elinde Gazete ile içeri giren yiğidonun gazetesinin de elinden alınması her müsabakalar öncesinde, Valilik nezdinde, toplanan "İl Güvenlik Kurulu"ndan mı karar çıktı?

Gazete ve kağıtlardan oluşup, özenle matbaa da kestirilerek, gösterilerde (gol ve 58. dakikada) kullanılmak üzere poşetlere konulan kağıt zerrelerinin alınması da İl Güvenlik Kurulu'nun kararı mı?

Sorulacak çok şey var, cevap hiçbirşey yok.

Özel Güvenliğin kafasına ögre takıldığı kesin, bunu kimse inkar edemez. Bir maç öncesi 1 saat kadar izlemeye alın neler neler görürsünüz.
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2012, 09:46   #7
4eylül
Usta Yiğido

4eylül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

452 Mesajına 776 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 643 4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI4eylül COK SEVILEN BIR KISI

bizler sivasımızın gözbebeği sivasımızın dünyaya açılan tek kapısı sivassporumuzun maçlarına gelip takımımızı en iyi yerlere gelmesi için destekveren biz taraftarlar stada girişte ne gibi zorluklarla karşılaşıyoruz unutmasınlarki sivas bizim sivasspor bizim bayrak sopalarını aldırmakla bir şeyler yaptık diyenler yiğidoları fazla çıldırtmayın bunun sorumluları siz olursunuz
4eylül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 4eylül'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2012, 09:49   #8
antik58
Usta Yiğido

antik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

350 Mesajına 585 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 712 antik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDIantik58 TAM BIR BEYEFENDI

Bu güvenlik görevlilerinin amiri müdürü yokmu denetleyen birileri yokmu madem biz güvenliği sağlıyoruz diyorlar askerle polisle kendilerini bir tutuyorlar(onuda anlamış değilim) başlarında birileri olmalı adamlar maçı izlemekten yüzlerini tarftara dönmüyorlaki milletin bir sıkıntısı varmı diye. taraftar içeride yer kavgası yapıyor o pişkin biletsizlerin yüzünden bunlar hemen uzaklaşıyor ordan yazık valla bunların yüzünden yine ceza gelecek...
antik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2012, 10:14   #9
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 619 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
infial§ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

İl güvenlik kararında plastik bayrak sopasının alınmaması gibi bir durum söz konusu değil,lütfen bilmeden yorum yapmayın. Ayrıca aynı bayraklar daha önceki maçlarda hep alındı. Birde diğer şehirlerde özellikle 3 büyütülmüşy takımların maçlarına bakın adam bayrak direği gibi sopalarla tribüne gelip dev bayrakları sallamıyorlar mı?

Derdinimize dile getiren Aptullah abiye bende teşekkür ediyor, Bu özel güvenliğe birinin hesap sormasını istiyorum
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda favori58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2012, 10:25   #10
u4sivas58
Acemi Yiğido

u4sivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

18 Mesajına 26 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 454 u4sivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

cok haklisiniz arkadaslar.
biz uc ezikler gibi bayrak sallayamiyok
bu ise el atilmasi gerekiyor
u4sivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda u4sivas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
güvenlik, gÖre, kafasına, takılıyor, Özel