Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yiğido Gençlik

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Basın Bildirisi..!
Alt 05.02.2013, 23:11   #111
karamik
Usta Yiğido

karamik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

561 Mesajına 1.041 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 692 karamik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Basın Bildirisi..!

Şuan Bazı arkadaşlar Taraftar Gruplarını karaladığımı felan düşünüyor olabilirler.Başımdan geçen gene bir olay anlatayım hangi maç olduğunu bilmiyorum sivas ta oynanıyordu arkadaşımla gittik ben gişeye bilet almaya gittim arkadaşım bilet almadı bana maratonda buluşuruz dedi

eee dedim biletin yok nasıl olacak o iş... dedi ki kardeş Yeniçerilerin amigosu halledecek dedi birde baktım girdi içeri.

Bazı maçlarda hepinize mutlaka denk gelmiştir gişe önünde bunlar bir tomar bilet satarlar maraton bileti var abi diye gelirler yanınıza

arkadaşlar yıllarca yurtdışında yaşadım hep yiğido dedimi aklıma dürüst temiz yiğit insan gelirdi.

ama kendi arabama binmeyip kardeşlerimle doya doya aynı yolda heycanla maça gideyim dedim ama o günkü pislikleri anlatamam ve gördümki bunların çoğunun maçla falan alakası yok onlar için kutsal bir dava değil bu dava Ankara'nın ortasında üstelik grup liderleri öncülüğünde sağa sola camdan çıkarıp kadınlara laf atmalar ve anlık bile durmadan küfürler etmeleri birayı su niyetine içmeleri dinleme tesisinde on alıp bir ödemeleri,sürekli sigara içmeleri , (sigara dumanından üstüm başım leş oldu)
Büyük zorluklarla Abdullah Yigit ,Mustafa Ateş vs katkılayla alınan otobüslere bir hacetlerini gidermedikleri kaldı ha belki onuda yapmışlardır.Eğer inkar ederlerse elimde ses kayıtlarıda hala mevcut.

O günden sonra tiksindim artık bu insanlardan bazen utanmadan televizyon kanallarına konuk oluyorlar yada telefonla bağlanıyorlar halkımızı kandırıyorlar sizce neden her ilde oluşan Üniversiteli taraftar grupları Sivas ta oluşamıyor ?

Dikkat ediyormusunuz hiç büyüyemiyorlar hep yerlerinde sayıyorlar çünkü müptezellikle kabadayılıkla serserilikle giden bir topluluk büyüyemez ama onlara sorsan yönetim destek vermediği için büyüyemiyorlar.

Onları bu kadar cahil bıraktığımız ve bu konunun üstünü kapattığımız için sivas basını medyası taraftarı hepimiz suçluyuz alkolu sigarayı bıraksınlar kütüphane yapsınlar derneklerine ben onlara kitaplarını göndereceğim söz veriyorum.
Alt 05.02.2013, 23:25   #112
alboran
Yiğido

alboran - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

128 Mesajına 282 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 437 alboran FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
EsEnTePeLi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Şu yazdıklarınız okuyorum okudukça krize giriyorum. İki grubun birleşmesinden bahsedenler şimdide gruplara beleşci diyor bilmem bi hakaretler küçümsemeler felan. Kusura bakmayında siz kimsiniz ? Neden hiç birinizi stadda göremiyoruz ? Neden gelip beleşe girmiyorsunuz ? Tabi -10 larda oraya gelmek yerine evde ligtvden izlemek var dimi. Siz bu kadarsınız işte her zaman övündüğüm memleketimin insanı bu kadar. Kendi taraftar formundan kendi taraftarını küçük düşürecek kadar ileriye giden yorumlar yapan sizler. İstanbul konusuna gelince veya içerdeki maçlarda her zman söylüyorum

iki grubun reisi de cebine giren paraya bakıyor bu yüzden o gençler bu durumlara düşüyor. Her neyse Sivassporluluğunuzdan şüphe duydum bir kez daha. Gelinde trabzon maçında görelim sizleride bakalım kaçınız orda olacak.
öncelikle taraftar grubunu en çok eleştirenlerden biri bendim.şu konuya bi açıklık getiriyim.ben 19 yaşındayım ve ilk gittiğim maç 4-5 yaşımdayken siirt-jetpaspor maçıydı.ve o günden sonra daha lig kavramı nedir bilmezken karda,soğukta her seviyeden lig maçına giderdim.yıllar geçti sivasspor 2. ligde çok güzel bir sezon geçiriyordu.kendi evimizdeki tüm maçlara gittim.sezonu 4. tamamlayınca o çocuk halimle nasıl üzüldüğümü nasıl ağladığımı bir ben bilirim.2 sezon sonrası sivasspor mükemmel bir sezon geçiriyor.kendi sahamızdaki tüm maçlara gidiyorum.hatırlamadığım bir maçımız seyircisiz oynanıyor.babama yalvarıyorum ve stadın dışına gidiyoruz.sırf takımıma daha yakın olmak için.sonra süper lige çıkıyoruz artık biraz daha büyüğüm.ilk 2 sezon orta sıralardayız oyunu keyif veren bir takımız yine tüm maçlarda staddayım.ve ilk kez hayallerimdeki şey gerçekleşiyor sivasspor şampiyonluğa oynuyor.kendi evimizde fenerbahçe.yi ağırlıyoruz.büyük umutlarla gidiyorum.sonuç hüsran:1-4.eve geliyorum artık daha büyüğüm ama yine ağlıyorum.sonra ertesi sezon bu kez şampiyonluğa daha yakınız.gaziantep deplasmanına gitmek için babama yalvarıyorum ama işlerinden doalyı gidemiyoruz.maçı evden izliyorum.son dakikarda kaybediyoruz.ve ilk kez bu kadar içten ağlıyorum.sonra akşamında fener beşiktaşı yeniyor havalara uçuyorum.sonraki sezonlarda artık kombineyle gitmeye başlıyorum.her maç istisnasız gitmeye çalışıyorum dersaneden kaçarak bazı zamanlar.hala da aynı yerden kombinem var ve maçlara ordan giyiorum.geçen sene üni.ye gittiğim için yerime kardeşim gitti maçlara ama sivas.a her gelişimi maç tarihlerine denk getirmeye çalıştım ve maçlara da gittim.yani arkadaşım demem o ki stada beleş girmek ayıp bişey değil sözüm kesinlikle bununla ilgili değil.paran yoktur.bir kere girersin,iki kere girersin.bunu alışkanlık haline getirirsen işte onun bi açıklaması yok.ben açıkçası bir kere bile o şekilde girmedim stada.hani evden izliyorlar falan diyorsun ya.6-7 sezondur tüm maçlara gidiyorum (geçen sezon hariç).merak ediyorsun maraton c.deyim her maç aynı yerimde
alboran isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı alboran'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.02.2013, 23:27   #113
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 854 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

takım olarak süper ligdeyiz
ama taraftar olarak 3.ligdeyiz
bu nasıl bir taraftarlık anlayışı
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 05.02.2013, 23:28   #114
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu siteyi günlük takip ediyom ama bu kadar çok tepki alan bir konu daha görmedim.

12 saatte tam 120 yorum alan bu konunun aslı, yapılanların Sivaslıya yakışmaması, gençlerimizin geleceğinin karanlığa sürülmesi gibi hatta yapılan yorumda denildiği gibi taraftar lideri olanlar ceplerine indirdikleri para nedir nasıldır bilemiyoz ama çok yazık olduğunu söylemek lazım.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ankastre'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.02.2013, 23:29   #115
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 854 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yeniçeriler taraftar grubu daha iyiydi
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 05.02.2013, 23:49   #116
EsEnTePeLi
Acemi Yiğido

EsEnTePeLi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 65 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 511 EsEnTePeLi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
alboran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
öncelikle taraftar grubunu en çok eleştirenlerden biri bendim.şu konuya bi açıklık getiriyim.ben 19 yaşındayım ve ilk gittiğim maç 4-5 yaşımdayken siirt-jetpaspor maçıydı.ve o günden sonra daha lig kavramı nedir bilmezken karda,soğukta her seviyeden lig maçına giderdim.yıllar geçti sivasspor 2. ligde çok güzel bir sezon geçiriyordu.kendi evimizdeki tüm maçlara gittim.sezonu 4. tamamlayınca o çocuk halimle nasıl üzüldüğümü nasıl ağladığımı bir ben bilirim.2 sezon sonrası sivasspor mükemmel bir sezon geçiriyor.kendi sahamızdaki tüm maçlara gidiyorum.hatırlamadığım bir maçımız seyircisiz oynanıyor.babama yalvarıyorum ve stadın dışına gidiyoruz.sırf takımıma daha yakın olmak için.sonra süper lige çıkıyoruz artık biraz daha büyüğüm.ilk 2 sezon orta sıralardayız oyunu keyif veren bir takımız yine tüm maçlarda staddayım.ve ilk kez hayallerimdeki şey gerçekleşiyor sivasspor şampiyonluğa oynuyor.kendi evimizde fenerbahçe.yi ağırlıyoruz.büyük umutlarla gidiyorum.sonuç hüsran:1-4.eve geliyorum artık daha büyüğüm ama yine ağlıyorum.sonra ertesi sezon bu kez şampiyonluğa daha yakınız.gaziantep deplasmanına gitmek için babama yalvarıyorum ama işlerinden doalyı gidemiyoruz.maçı evden izliyorum.son dakikarda kaybediyoruz.ve ilk kez bu kadar içten ağlıyorum.sonra akşamında fener beşiktaşı yeniyor havalara uçuyorum.sonraki sezonlarda artık kombineyle gitmeye başlıyorum.her maç istisnasız gitmeye çalışıyorum dersaneden kaçarak bazı zamanlar.hala da aynı yerden kombinem var ve maçlara ordan giyiorum.geçen sene üni.ye gittiğim için yerime kardeşim gitti maçlara ama sivas.a her gelişimi maç tarihlerine denk getirmeye çalıştım ve maçlara da gittim.yani arkadaşım demem o ki stada beleş girmek ayıp bişey değil sözüm kesinlikle bununla ilgili değil.paran yoktur.bir kere girersin,iki kere girersin.bunu alışkanlık haline getirirsen işte onun bi açıklaması yok.ben açıkçası bir kere bile o şekilde girmedim stada.hani evden izliyorlar falan diyorsun ya.6-7 sezondur tüm maçlara gidiyorum (geçen sezon hariç).merak ediyorsun maraton c.deyim her maç aynı yerimde
Bak birader ben 8 yaşından beri maçlara giderim. Çok iyi hatırlıyorum çanakkale dardanel maçı durum 1-1 gökhan bozkaya son dakikalarda gol atıyor ve stad bildiğin yıkılıyor. Ordaki amcaların sevinci beni öyle teşvik ediyor ki o günden sonra hayatım Sivasspor oluyo içerde dışarda maç kaçırmamaya başlıyorum.Bu takım için ben çok cefa çektim onları anlatmayım şimdi burda elbette sende çekmisindir saygı duyarım. Ama zoruma giden evinde çekirdek çitleyerek buraya gelip laf yapan adamların cümleleri. Ben 12 yaşıma geldim Yeniçeri tayfasına katıldım çok güzel günler geçirdik abilerimizle burda milletin kınadığı gibi değildi hiç birşey deplasmanda olsun içerde olsun Sivası Sivassporu küçük düşürecek şeyler yapmadık. Aksine her gittiğimiz yerde vay be Sivaslılara bak kaç km yol gelmişler takımları icin işte gercek taraftar bu dedirttik. Fakat kendi halkımızın yorumlarına bakıyorum benim zoruma gidiyor. Kadıköye gelenlere bak işteb kaçan mı ararsın dersaneden kaçan mı ararsın evden kaçan mı ararsın hepsini bulursun BİZ BURDA BU YORUMLARI HAKETMİYORUZ.AİLEMİZİ KARŞIMIZA ALMIŞIZ BU SEVDA İÇİN. Ve şunuda belirtiyorum karamik adlı üye okursan eğer bilmiyorum kaç yaşındasın belki abimizsin belki kardeşimiz ama tüm kamuoyunun bilmediği olay şu. Yönetim biz yola çıkmadan istanbula gelin bileti halledecez biz,dedi. Ben dahil buna güvenerek gittik. Ama gelmedi bilet. 15 tane bilet geldi 120 adama. Ondandır bu sitem bu protesto.

Allah'tan ben tedbirliydim param vardı aldım biletimi girdim maça. Bileti bana satansa bu gruplardan birinin başkanı yani reis dediğim adam.

TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM OLAYLARIN İÇ YÜZÜNÜ BİLMEDEN TÜM TARAFTARA BUNU MAL ETMEYİN. KİŞİ VE KURULUŞLARIN ÇOK BÜYÜK HATALARI OLDU AMA BİZİM İÇİN ASLOLAN SİVASSPOR'DUR. Herkese saygılar.
EsEnTePeLi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı EsEnTePeLi'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.02.2013, 23:53   #117
EsEnTePeLi
Acemi Yiğido

Alıntı:
karamik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Yeniçerilerin amigosu halledecek dedi birde baktım girdi içeri.[/B]

Bazı maçlarda hepinize mutlaka denk gelmiştir gişe önünde bunlar bir tomar bilet satarlar maraton bileti var abi diye gelirler yanınıza

arkadaşlar yıllarca yurtdışında yaşadım hep yiğido dedimi aklıma dürüst temiz yiğit insan gelirdi.

ama kendi arabama binmeyip kardeşlerimle doya doya aynı yolda heycanla maça gideyim dedim ama o günkü pislikleri anlatamam ve gördümki bunların çoğunun maçla falan alakası yok onlar için kutsal bir dava değil bu dava Ankara'nın ortasında üstelik grup liderleri öncülüğünde sağa sola camdan çıkarıp kadınlara laf atmalar ve anlık bile durmadan küfürler etmeleri birayı su niyetine içmeleri dinleme tesisinde on alıp bir ödemeleri,sürekli sigara içmeleri , (sigara dumanından üstüm başım leş oldu)
Büyük zorluklarla Abdullah Yigit ,Mustafa Ateş vs katkılayla alınan otobüslere bir hacetlerini gidermedikleri kaldı ha belki onuda yapmışlardır.Eğer inkar ederlerse elimde ses kayıtlarıda hala mevcut.

O günden sonra tiksindim artık bu insanlardan bazen utanmadan televizyon kanallarına konuk oluyorlar yada telefonla bağlanıyorlar halkımızı kandırıyorlar sizce neden her ilde oluşan Üniversiteli taraftar grupları Sivas ta oluşamıyor ?

Dikkat ediyormusunuz hiç büyüyemiyorlar hep yerlerinde sayıyorlar çünkü müptezellikle kabadayılıkla serserilikle giden bir topluluk büyüyemez ama onlara sorsan yönetim destek vermediği için büyüyemiyorlar.

Onları bu kadar cahil bıraktığımız ve bu konunun üstünü kapattığımız için sivas basını medyası taraftarı hepimiz suçluyuz alkolu sigarayı bıraksınlar kütüphane yapsınlar derneklerine ben onlara kitaplarını göndereceğim söz veriyorum.
Sadece değineceğim konu şu. Yeniçerilerden kimse bilet satmadı senin gördüğün olay şuydu. 'Abi biletin maratonsa gel bizim çocuklardan birinide yanında içeri al'. Ve Yeniçerilerde bu serserilik olayı olmadığı üniversite kavramı oluştuğu için şu an tribünde yoklar,yokuz. İçki olayına gelince tüm tribünlerde olan bişey deplasman kültürü deyip geçiyorum. Ama geri kalanında tamamen haklısınız aynen katılıyorum.
Alt 05.02.2013, 23:54   #118
alboran
Yiğido

alboran - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

128 Mesajına 282 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 437 alboran FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
EsEnTePeLi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bak birader ben 8 yaşından beri maçlara giderim. Çok iyi hatırlıyorum çanakkale dardanel maçı durum 1-1 gökhan bozkaya son dakikalarda gol atıyor ve stad bildiğin yıkılıyor. Ordaki amcaların sevinci beni öyle teşvik ediyor ki o günden sonra hayatım Sivasspor oluyo içerde dışarda maç kaçırmamaya başlıyorum.Bu takım için ben çok cefa çektim onları anlatmayım şimdi burda elbette sende çekmisindir saygı duyarım. Ama zoruma giden evinde çekirdek çitleyerek buraya gelip laf yapan adamların cümleleri. Ben 12 yaşıma geldim Yeniçeri tayfasına katıldım çok güzel günler geçirdik abilerimizle burda milletin kınadığı gibi değildi hiç birşey deplasmanda olsun içerde olsun Sivası Sivassporu küçük düşürecek şeyler yapmadık. Aksine her gittiğimiz yerde vay be Sivaslılara bak kaç km yol gelmişler takımları icin işte gercek taraftar bu dedirttik. Fakat kendi halkımızın yorumlarına bakıyorum benim zoruma gidiyor. Kadıköye gelenlere bak işteb kaçan mı ararsın dersaneden kaçan mı ararsın evden kaçan mı ararsın hepsini bulursun BİZ BURDA BU YORUMLARI HAKETMİYORUZ.AİLEMİZİ KARŞIMIZA ALMIŞIZ BU SEVDA İÇİN. Ve şunuda belirtiyorum karamik adlı üye okursan eğer bilmiyorum kaç yaşındasın belki abimizsin belki kardeşimiz ama tüm kamuoyunun bilmediği olay şu. Yönetim biz yola çıkmadan istanbula gelin bileti halledecez biz,dedi. Ben dahil buna güvenerek gittik. Ama gelmedi bilet. 15 tane bilet geldi 120 adama. Ondandır bu sitem bu protesto.

Allah'tan ben tedbirliydim param vardı aldım biletimi girdim maça. Bileti bana satansa bu gruplardan birinin başkanı yani reis dediğim adam.

TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM OLAYLARIN İÇ YÜZÜNÜ BİLMEDEN TÜM TARAFTARA BUNU MAL ETMEYİN. KİŞİ VE KURULUŞLARIN ÇOK BÜYÜK HATALARI OLDU AMA BİZİM İÇİN ASLOLAN SİVASSPOR'DUR. Herkese saygılar.

ben sadece bu lafları edenler evden izliyolar falan dediğin için.kendim maça gittiğimi açıklamak istedim.ayrıca ben yeniçerilere bi laf etmedim.hatta bahsettiğim kayseri deplasmanında yeniçeriler bizlere kırmızı kartonlar dağıtmıştı ve ''HANIMIN ÇİFTLİĞİNDEYİZ'' pankartı açmışlardı.ben yeniçerilerle ilgil bişey söylemedim.ben sadece maçın içinde kendine tezahürat eden taraftar grubundan bahsettim onun da hangi grup olduğunu hepimiz biliyoruz.
alboran isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda alboran'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.02.2013, 00:02   #119
EsEnTePeLi
Acemi Yiğido

Alıntı:
alboran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ben sadece bu lafları edenler evden izliyolar falan dediğin için.kendim maça gittiğimi açıklamak istedim.ayrıca ben yeniçerilere bi laf etmedim.hatta bahsettiğim kayseri deplasmanında yeniçeriler bizlere kırmızı kartonlar dağıtmıştı ve ''HANIMIN ÇİFTLİĞİNDEYİZ'' pankartı açmışlardı.ben yeniçerilerle ilgil bişey söylemedim.ben sadece maçın içinde kendine tezahürat eden taraftar grubundan bahsettim onun da hangi grup olduğunu hepimiz biliyoruz.
Senin gibi memleketine sahip çıkan arkadaşlarımdan bahsetmediğimden emin olabilirsin başkan. Ve bende o taraftar gruplarından farklı olduğunu yazmak istedim inan 3 kuruşun peşindeler inan pazar günü kadıköyde utandım ben bu grupla buraya geldim diye.
Alt 06.02.2013, 00:04   #120
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 668 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sonuçta pazar günü stadda misafir tribünde organize olmuş belki en az 500-600 TSli taraftar, 5-6bin de olsa bizim ehlikeyf seyirciyi bastırır. Bu da takımın motivasyonuna yansır. Olan Sivassporumuza olur.
Yöneticiler de anlayış olsa zaten burada olsun yerel tv proğramlarında olsun defalarca dile getirilen staddaki olumsuzluklara çare olurlardı. Kiralık bile olsa Eneramo'ya alternatif bir pivot santrfor alırlardı ara transferde. Yapmıyorlar. Ama pireye kızıp yorgan yakılmaz. Stada gelip tüm gücünle takımını destekleyeceksin, bunu 'arma' için yapacaksın. Bunun başka izahı yok.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
basin, basın, bildirisi, bİldİrİsİ