Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Dün Uygun yapıyordu, bugün Çalımbay!
Alt 08.01.2013, 22:10   #1
Rallim58
Gast

Standart Dün Uygun yapıyordu, bugün Çalımbay!

Allah selamet versin, Sivasspor’un eski Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sivasspor’da gerek menajerliği, gerekse hocalığı döneminde genellikle imkansızlıktan, futbolcuların şehirde sıkıldığından filan bahsederdi. Hani bunu birkaç defa söylese anlarım, ama neredeyse her mikrofon uzatıldığında önce “fakir edebiyatı yapar” sonra konuya girerdi. ”Bir insana 40 defa deli dersen deli olurmuş ya” az kaldı bende Sivasspor’un gerçekten zor şartlarda çalıştığına inanacaktım! Hatta o zaman kendi kendime “Ya ben işin içerisindeyim, neredeyse Sivasspor’un gerçekten zor şartlarda mücadele ettiğine inanacaktım, dışarıdaki adam ne düşünür?” diyerek, Bülent hocayla bu konuyu konuşma kararı aldım.

Tabi o zaman ne mümkün Bülent hocayı eleştirmek! Söylersen Sivasspor düşmanı oluyorsun! Hocaya bu konudaki eleştirilerimi söyledim ve hatta aramızda küçükte olsa bir tartışmada yaşanmıştı.

O zaman beni en çok kızdıran şey şuydu; Sivasspor Türkiye’de sayılı borçsuz kulüplerden birisi. Türkiye’de ilk alttan ısıtmalı antrenman sahası Sivasspor’un. Benzeri sadece A Milli takımında olan otobüs Sivasspor’da. Aralarında kapalı saha olan her türlü antrenman sahası Sivasspor’da. Sonra takımın başında Mecnun Otyakmaz gibi Sivasspor’u başarılara taşımış bir başkan var. Sonra sen kalkıp “Kıt imkanlara çalışıyoruz” filan diyorsun. Bülent Uygun, gerek kısıtlı imkanlarda çalıştığını söylemekle, gerekse Sivas’ta futbolcuların sıkıldığını sık sık söylemekle dışarıdaki insanların kafasını karıştırdığının farkında değildi! Kısa dönem Sivasspor’da çalışan Muhsin Ertuğral aynen şunları söylemişti “Ben yıllarca yurt dışında çalıştım, şunu söyleyebilirim bu imkanlar Ajax’da yok”

Şehirde sıkılma ve beğenmeme konusuna gelince. Tabiki Sivas’ı İstanbul’la kıyaslamak olmaz. Ama Sivas özelliklede yazın o kadar kötü bir şehir değil. Ayrıca, ben diğer Anadolu takımlarının hocalarından bu tarzda açıklamalar hiç duymadım. İddia ediyorum, Sivasspor’un imkanı onların bir çoğundan kat kat daha fazla.

Dün,Bülent hocanın yaptığı bu konudaki yanlışları bugün maalesef Rıza hoca yapıyor. Birkaç gün önce NTVspor’da Sivas’a futbolcuların kolay kolay gelmek istemediğini filan söyledi. Rıza hoca, sende Sivas'lısın ama artık bu tür açıklamalar benim kanıma dokunmaya başladı! Bu şehre biraz haksızlık yapıyorsunuz. İstanbul’la veya Antalya ile Sivas’ı kıyaslayan ve Sivasspor’a gelmek istemeyen futbolcu bırakın gelmesin! Bu zihniyetteki futbolcularla zaten bir yere varılmaz!

Bunları söyleye söyleye Sivas’ın futbolcular için çekilmez, yaşanmaz bir şehir haline getirilmesinden edişe ediyorum.

Yapmayın lütfen!

Abdullah Yiğit/Hürdoğan Gazetesi

Etiketler
bugün, Çalımbay, dün, evladımız, uygun, yapıyordu