Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Bu kaçıncı hakem katliamı?..
Alt 18.03.2013, 07:27   #1
Rallim58
Gast

Standart Bu kaçıncı hakem katliamı?..

Şunu hemen belirteyim dün Akhisar’a üç puanı hakem Fırat Aydınus hediye etti. Bunun tartışması filan yok, ama hesabını verecek kimsede yok! Yazıklar olsun böyle hakemlere,bunlar birde yurt dışında maç yönetiyor. Kör olsa, Ziya’nın hareketine penaltı vermez, ama Türk hakemleri(!) veriyor. Daha doğrusu Sivasspor aleyhine olunca veriyorlar. Maçın 52. Dakikasında maç Sivasspor’dan alınıp Akhisar’a verildi. Ziya’nın kırmızı kart görüp, penaltı verildiği pozisyonda gerçekten vicdanlar sızladı. (Tabi vicdanı olanların..)

Hep söylüyorum,Türkiye’de bir şeylerin düzelmesi isteniyorsa, insanları hapse atmak çözüm değil. Tek çözüm,göz göre göre (tıpkı dünkü maçta olduğu gibi) ligin kaderini belirleyen maçlarda böyle kararlar verenlerden hesap sorulmalı. Belki o zaman Türk futbolu bir yerlere gelebilir. Bakın; dün Sivasspor kazansa, ligin şekli başka olacaktı, ama şimdi daha başka hal aldı. Şikeyi savunmak mümkün değil, ama hiç değilse şike iki takım arasında yapılıyor, ama böyle hatalar, bir çok takımın kaderini etkiliyor. Sivasspor dün hakemin verdiği yanlış kararla yenildi. Onun için bir Sivaslı olarak zerre kadarda hakkım varsa, hakem Fırat Aydınus’a helal etmiyorum, haram olsun, Allah yedirmesin. Maçın uzatma anında, Hayretin’le ikili mücadeleye giren Kenan’a sırf “eyyam olsun” diye sarı kart göstermesi de hakemin nasıl bir ruh halinde olduğunu açıkca gösterdi.

Çalımbay, hamleyi yanlış yaptı...

Rıza hoca, eleştiriye tahammül etmiyorsun ama eleştirilecek işler yapmaktan da geri durmuyorsun. Özellikle deplasman maçlarında işine yarayacak Piceh’i 18’e bile almıyorsun.

Yönetim aldı Piech’i oynatmadığın söyleniyordu inanmıyordum ama artık ben de inanmaya başladım. Her halde bundan sonra “ Tanımadığımız için oynatamıyoruz” diyemezsin.
Rıza hocanın diğer yanlışı, takımın en iyilerinden olan ve atılan golde asist yapan Aatif’ın oyundan alınması oldu. Eğer Aatif’ın sakatlığı yoksa ve kendi istemediyse alınması çok yanlıştı. Oyundan çıkarken ki hareketine bakıldığında Aatif’ında bu işten memnun kalmadığı görüldü. Aatif kanatlardan Sivasspor’u sürükleyen, takımı hızlı hücuma kaldıran tek isimdi, o da çıktıktan sonra Sivasspor maalesef rakip alanda etkili olamadı.
Ziya’nın kırmızı kart görmesiyle Hayrettin’ın oyuna girmesi doğruydu ama, ne yazıkki korkulan oldu ve Sivasspor’un yediği iki golde de Hayrettin’le başlayan hatalar göze çarptı. İlk golde topu aşırtan rakibine kafa vurdurdu, ikinci golde ise rakibinin sağından atıp solundan gitmesine izin verdi ve bu iki hata pahalıya mal oldu. Maçtan sonra gelen tepki telefonlarının birinci sırasında Hayrettin, ikinci sıradada Rıza hoca vardı.

Allah sonumuzu hayır etsin!..

Abdullah YİĞİT / Hürdoğan Gazetesi
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
hakem, kaçıncı, katliamı