Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

"3. Dalya" Gururu
Alt 29.01.2013, 10:32   #1
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 823 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart "3. Dalya" Gururu

Sivasspor'un savunma oyuncusu Hayrettin Yerlikaya (32), kırmızı-beyazlı formayla bugüne kadar 300 resmi maça çıktı.

Futbola Sivas Amatör Lig takımlarından Tarımspor'da başlayan, ardından bir süre Çimentospor'un formasını giyen Yerlikaya, 1998 yılından bu yana aralıksız olarak formasını giydiği Sivasspor'da, 3. dalya sevincini yaşadı.

Sivasspor'da 15. yılını geçiren emektar savunma oyuncusu Yerlikaya, Ziraat Türkiye Kupası (A) Grubu'nda geçen hafta oynanan 1461 Trabzon maçında, 300'üncü kez kırmızı-beyazlı formayı giydi. Deneyimli oyuncu, bu maçlarda 13 kez de gol sevinci yaşadı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun sitesinden alınan bilgilere göre Yerlikaya'nın, Sivasspor karnesi şöyle:

Maç kategorisi Toplam maç Toplam gol

--------------- ------------ ------------

Süper Lig 170 5

Türkiye Kupası 23 -

PTT 1. Lig 98 7

2. Lig 9 1

----------------------------------------------------------

Toplam 300 13

-"Gurur ve mutluluk verici bir olay"-

Hayrettin Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 yılı profesyonel bir yılı amatör olmak üzere 15 yıldır Sivasspor'da forma giydiğini belirterek,

"Gurur ve mutluluk verici bir olay. Sivasspor'da çok güzel zamanlarım geçti, anılarım oldu. 300'üncü maçı oynamış olmam benim için gurur verici. İnşallah, herkese nasip olur. Çok mutluyum, huzurluyum" diye konuştu.

Elinden geldiği kadar takıma yardımcı olmak istediğini ifade eden Yerlikaya, profesyonel anlamda bilgi ve birikimlerini genç arkadaşlarına aktarmaya çalıştığını söyledi.

Deneyimli savunma oyuncusu Yerlikaya, bu sezon başında çok sıkıntılı bir ameliyat geçirdiğini aktararak, "Allah'a şükürler olsun atlattım. Sezon başı toparlanmam için zaman gerekiyordu. İlk yarının ortasına doğru kondisyon olarak toparlandığımı düşünüyorum. Tabi oynayamadım. Oynayamayınca maç kondisyonu kazanmak biraz zor. Kupa maçlarında yavaş yavaş oynamaya başladım. Şimdi kendimi gayet iyi hissediyorum. Hocamız görev verdiği sürece elimden geleni yapacağım" ifadelerini kullandı.

-Henüz jübile düşünmüyor-

Henüz futbolu bırakmayı düşünmediğini vurgulayan Yerlikaya, şöyle konuştu:

"Kendimi iyi hissettiğim ve sakatlığım olmadığı sürece gidebildiğim yere kadar gitmek istiyorum. '35-36'da bırakırım' diye bir kariyer planlamam yok. Her iki taraf için de uygun olursa futbolu burada bırakmak istiyorum. 3 yıl olur, 5 yıl olur, her iki tarafın da razılığı doğrultusunda, gücümün yettiği doğrultuda devam etmek istiyorum. Antrenörlük kursuna da gittim. Futbolu bıraktıktan sonra antrenör olmayı düşünüyorum."

Hayrettin Yerlikaya, takımdaki genç oyunculardan özellikle Ziya Erdal'ın önemli bir aşama kaydettiğini, çok yetenekli, gelecek vaat eden bir futbolcu olduğunu söyledi. Ziya'nın önemli yerlere gelmesinin kendisini sevindireceğini ve gururlandıracağını vurgulayan Yerlikaya, "Sonuçta emek verdiğim, çaba sarf ettiğim bir arkadaşım. Yardımcı olmaya çalıştığım bir arkadaşım" ifadelerini kullandı.

SİVASSPOR TV
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda babapiton'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: "3. Dalya" Gururu
Alt 29.01.2013, 11:02   #2
Mustafa58Ağa
Tecrübeli Yiğido

101 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 524 Mustafa58Ağa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "3. Dalya" Gururu

eskiden daha iyiy oynuyordu sivasspordan milli takıma gitmiş 3 oyuncudan biridir hayrettin yerlikaya
Mustafa58Ağa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.01.2013, 11:52   #3
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Jübile yapmayı düşünmemesi, düşündürücü ..
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.01.2013, 11:56   #4
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 621 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Allah yolunu açık etsin sivassporda oynadın karşılığını fazlasıyla aldın,sivasspora iyilik yapacaksan ya affını iste git,yada jubile yap
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.01.2013, 15:15   #5
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick

inşallah 4. dalyayıda yapmayı kafana koymamışsındır hayrettin sene sonu inşallah bırakırsn
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
3 dalya, gururu