Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 21.09.2014, 19:47   #31
anadolu5858
Yiğido

103 Mesajına 197 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 559 anadolu5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

rakip kalenin önünde mal mal hatalar yaptıktan sonra sahayı baştan başa koşan bizim kalenin önünde adamı yıkıp kart görmek nedir nasıl bir oyun mantığınız vardır arkadaş hata yapıp rakibi atağa çıkarıyon geliyon kalenin önünde kart görüyon carlos da bitanesine tepki göstermiyor. bir de umit e tam görev adamı deniyor sebep nedir bilmiyorum biri bana anlatsın 2 metre boy var kafa topu dışında ne yaptı bu adam son maçlarda özellikle umit i izliyorum defansın en zayıf yeri çok gol yememizin baş aktörü bana göre umittir.
anadolu5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2014, 19:59   #32
Zaralı5858
Yeni Yiğido

Zaralı5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 Mesajına 12 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Zaralı5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Değerlendirecek birsey yok şu takımın başında bülen uygun olsa felaket bir takım oluruz ama bülent olsa bu takım olurmu oda ayrı bir soru
Zaralı5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2014, 20:01   #33
Zaralı5858
Yeni Yiğido

Zaralı5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 Mesajına 12 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Zaralı5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Carlos hoca degisiklik yapmaktan neden korkuyor anlamıyorum ahmeti daha erken oyuna almalıydı oyuna girince baya hareketliydi
Zaralı5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2014, 20:15   #34
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Çok sıkıcı bir maç olduğunu söyleyebilirim;maçta 2 takım adına da bir elin parmağını geçmeyecek kadar pozisyon oldu..2 takım kalecisi de maç boyunca çok rahattı..2 takımda fazla şut atmayı düşünmedi..Mesut Bakkal sivassporda aynı taktikle 7 maçta 7 puan alıp bizi ligde bırakmıştı..Ama ertesi yıl 5-6 maçta 2 puan alınca gönderilmişti...Gerçekten çok sıkıcı bir maçtı;maçın geneli orta sahada geçti...Rakibin 2-3 tane,sivassporun 1-2 tane net diyebilceğimiz pozisyonun vardı..Maçın hakemi çok formsuzdu..Carlos maalesef yedek kulübesine fazla bakan bir hoca değil;sen oyuncuna güvenmezsen yarın birgün o sakatlık durumunda yedek oyuncuyu sahaya sürüp ona haydi çık pyna nasıl diyeceksin..Sivasspor kendi sahasında mutlaka çift forvet oynamalı..Bazıları Batuhan a kızıyor kızmasına da ben de soruyorum maç boyunca Batyhan ı kaç kez topla buluşturduk;ona kaç tane pozisyon hazırladık..Atif kendini Maradoan zannetmeye başladı;çünkü aldığı her topu kendi kullanmak istiyor..Rakip de onu iyi tanıdığı için bu maçta gerekli tedbirleri aldı..Atıf maç boyunca olumlu hareket yaptığını fazla göremedik...Batuhan kim ne derse desin oynadığı her maçta daha iyi olacak;Batuhan son yıllarda ülkemizin yetiştirdiği iyi golcülerden biri..Ben bugün maçta özellikle izledim;maç boyunca çok koştu,elinden geleni yaptı..tek forvet olmasına rağmen rakip defansı oldukça da rahatsız etti..Peki maç boyunca biz Batuhan a kaç tane orta yaptık kaç tane pozisyon hazırladık...2.yarı bir pozisyında soldan gelen topu arkası dönük olmasına rağmen aşırarak arkadaşlarını gol pozisyonuna bile soktu..Batuhan eskiye göre sırtı dönük de oynamasını öğrenmiş görünüyor...Batuhan ın iyi oynamadığını söylemek açıkçası çok haksızlık olur...Çünkü bugün takımda çok sayıda kötü oyuncu vardı;Atıf başta olmak üzere Kadir,Burhan hatta Mehdi maç boyunca ne yaptılar...Mehdi bal yapmayan arı gibi...İlk yarı Ziya yı zor durumda bıraktı,yerini sürekli kaybetti...Maç boyunca top bizde gözüktü ama kaleye şut atan bir oyuncu maalesef göremedik...Kanatlarda iyi kapatılınca maçın ilk yarısı orta sahada geçti...2.yarı biraz daha hareketliydik..2-3 tane net olmayan pozisyonumuz da var...Konya takımı maç genelinde kendi sahasında oynadı,kontrataklarla etkili olmaya çalıştı..Ben Konya takımını G.Antep den daha çok beğendim..İstediklerini aldılar...Sivassporda yabancı oyuncular mutlaka takıma katılmalı;yoksa gol sorunumuz devam edecek...R.Carlos bu yıl fazla riske girmek istemiyor..Gol yemedikçe oyuncu da değiştirmiyor...İ. Toraman maç boyunca iyiydi..Oynadıkça daha da iyi olacak...İ. Toraman ın gelmesi defans açısından iyi oldu;İlerde Kosta ve Ümit in ceza almaları durumunda takıma artı bir güç katacak..Ben bugün defansta en çok Ümit i beğendim..Bilhassa ilk yarı çok kritik pozisyonlarda çok iyi kademeye girerek görevini fazlasıyla yaptı..Maçın hakemine gelince hiç de iyi maç yönetmedi;bir çok pozisyonda yanlış kararlar verip yanlış kartlar çıkardı...Burhan da ki düşüş devam ediyor;Burhan ın kötü olması takımın hücum gücünü de kötü etkiliyor..Burhan geçen seneyi mum gibi artacak gibi gözüküyor..Ben olsam zaman zaman da olsa Burhan ın yerine Musa Sinan a şans tanırım..Musa Sinan başarıya aç bir oyuncu;Burhan dan çok fazla eksiği olduğunu düşünmüyorum...Bu maç ta bitti;puan mı kaybettik Puan mı aldık bunu da önümüzdeki maçlarda göreceğiz...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2014, 20:26   #35
KIZILCAN
Usta Yiğido

KIZILCAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

249 Mesajına 418 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 793 KIZILCAN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Takımın en önemli oyuncuları iyi oynamıyorsa maçı kazanmak gerçekten çok zor oluyor. Bugün bunu gördüm. Cicinho'nun top kayıpları, Burhan'ın isteksizliği, Aatıf'ın yetersizliği üst üste gelince 1 puanı züğürt tesellisi olarak hanemize yazdık. Batuhan'ın iyi bir transfer olmadığını düşünenlerdenim. Toraman oynadıkça takıma katkısı olacaktır. Bu maçta özellikle ilk yarıda deplasman takımı gibi oynadık, maçın geneline bakılırsa tatsız, heyecansız, öylesine bir maçtı. başladığı gibi de bitti.
KIZILCAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2014, 20:48   #36
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1067 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Gene olmadi gene beceremedik diyecegimde sanki iki takimda beraberlik icin oynadilar gibi geliyor bana.Üc macda iki puan cok az.Kendi sahamizda bir yenilgi bir beraberlik aldik,demekki bundan sonraki ilk ic saha macimizda üc puan sart oldu.

Musa Sinan Samsun´dan ayrilirken baskanlari ve taraftarin cuk üzüldügü haberini okumustum.Bu oyuncu o kadar iyide bizde neden ilk onbirde oynayamiyor.Yoksa Carlos bazilarini üzmekmi istemiyor.Eger durum böyle ise Sivasspor bundan cok zarar görür.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2014, 21:27   #37
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 823 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Geçen hafta bu yorumu yapmıştım

"Deplasmanda geçen seneye göre daha çok puan toplarız.Fakat içeride defans oynayan takımlara Chrisantus ve Utaka'nın performansına bağlı olarak sıkıntı çekebiliriz bakalım ne olacak."

Bu yorumumda haklı çıktım öncelikle Konya'nın bu kadar defansif oynuyacağını tahmin etmiyordum.Utaka yokluğu ve Mehdi ve Burhan'ın yetersiz oyunuyla ileride iş yapamadık.Ama geçen seneye göre daha derli topluyuz iyi yoldayız.

Ertuğrul : Son yıllarda yaşadığımız kaleci şanssızlıklarından dolayı bu konuda iyice paranoyaklaştım.Hiç bir kalecimize güvenemiyorum.Ertuğrulda da biraz tedirginlik vardı.Ama hiç düzgün top gelmedi.

Cicinho : Elinden geleni yaptı.Bazı arkadaşlar performansından memnun değil ama geçen seneden hiç bir farkı yok sadece önündeki Burhan'ın kötü oyunu nedeniyle öyle gözüküyor.Bir sürü orta yaptı kafa vuran yok.

İbrahim : Hala fiziken hazır değil,ama bu fizikle yine iyi top oynuyor.

Ümit : Kafa toplarında iyiydi,bir kaç dengesiz harekette bulunsada genel olarak başarılıydı.

Ziya: Cicinho için söylediklerim Ziya içinde geçerli önünde önceden tam bir açık oyuncusu Aydın vardı.Ama şimdi takımın çok beklentisi olan Aatif var dolayısıyla Aatif hiç çizgide kalmıyor.Önü bomboş olan Ziya topu sürüyor.Tek kişi nasıl çalım atıp,orta açsın önceden o bölgede Ziya,Aydın,Aatif üçgenini kurup işi çözüyoduk.Bu üçgenin 3.elemanını halen bulamadık ilk 3 haftada.

Adem : Tek kelimeyle muhteşem,hayranlıkla izledim bugün.Çok iyi topu yönlendirdi.Maşallah.

Kadir : Kötü oynamıyor ama onun kapasitesinin yeterli olmadığı işleri istiyor Carlos.Özellikle 2.yarı gidip eski Ziya-Aatif-Aydın üçgeninin Aydın'ın görevini üslenmeye çalıştı.Bunu yapacak bir oyuncu değil.

Burhan : Düşüşü devam ediyor.Bilmiyorum Carlos mu söylüyor ama geçen sene çizgide Cicinhoyla çok güzel 2'ye 1 ler yapıyolardı.Bu senede çizgide kalmıyor.Carlos'un uyarması lazım.

Mehdi : Bu yerin oyuncusu değil sadece en yakınındaki oyuncuya pas veriyor başka hiç bir özelliği yok.Verip verebileceği maximum oyun bu daha öteye gidemez.

Aatif : Kötü oynadı gibi gözüktü ama Konya sahaya çok iyi yayıldı ve Aatif'a extra önlemler aldı onlarla uğraşa uğraşa 70den sonra kondisyon 0 oldu.Aatif'a alternatif isimler ofansif katkıda bulunmazsa önlem alınması kolay bir takım oluruz.

Batuhan : İlk dakikalarda mehdiye verdiği pas gibi ince güzel hareketleri var.Oynayan değil oynatan bir oyuncu değişik özellikleri var ama fizik olarak halen tam hazır değil,yakında Gerçek Batuhan'ı göreceğiz.

Konya çok iyi kapandı.Zaten Utaka yokluğunda topu kaleye gönderecek tek adam olan Aatif'ı 3 kişi markaja aldı ve bizi kitlediler.Geçen haftaki yorumuma paralel düşüncelerim devam ediyor.Bu sene defans-ofans dengesi daha iyi,deplasmanda daha çok puan toplayan,içerde kapanan takımları daha zor açabilen bir Sivasspor bizi bekliyor.Gerçekten şuana kadar tüm takımları izledim,hiç bir takım tam olarak hazır değil.En hazır takım olarakta Konya'yı görüyodum.Bu kadar eksiğe rağmen şuanki oyunumuzla ligdeki en iyi 5 takımdan biriyiz.İçiniz rahat olsun.

SİVASSPOR TV
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı babapiton'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.09.2014, 21:53   #38
mksivas
Yiğido

86 Mesajına 111 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 448 mksivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaslar yonetıme gazlamaya devam 3 haftada 2 kendı evımızde 2 puan bence cok ıyı gıtmıyoruz 2 tane kalıtelı oyuncu alınsa ıdı sımdı 9 puanla lıderdık bunun neresı ıyı takım ıyı oynuyorda neden gol atılmıyor cıksın bırılerı soylesınde bızde rahatlayalım su an yenemedıgın takımı 10 hafta sonunda hıc yenemezsın cunku onlardada eksık var onlarda kendılerını toparlayacaklar bu yıl hıc ıyı gıtmıyoruz derhal onlem alınmalı herkese selamlarımla
mksivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.09.2014, 21:55   #39
bugra5858
Yiğido

bugra5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

135 Mesajına 231 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 bugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISIbugra5858 COK SEVILEN BIR KISI

Ertuğrul Taşkıran: Tehlike yaratacak bir top gelmedi. Üzerinde tedirginlik var. Bu maç ile Ertuğrul hakkında yorum yapmak doğru değil.
Cicinho: Canla başla oynuyor. Yaşına rağmen sağ kulvarda gidip geliyor. Maç sonlarına doğru kondisyon olarak sıkıntı yaşıyor ama olsun. Takımımızın fark yaratan oyuncularından ve bugünde iyiydi.
Ümit: Ben Ümit'i beğenmiyorum. Çok saçma hatalar yapıyor. Bugünkü maçta sıkıntı yaşatmadı rakip takim. Hava toplarında iyiydi. Maçta genel olarak iyiydi.
İbrahim Toraman: Maç eksikliği var ama kalitesiyle bu sıkıntıyı kapatıyor. Bugünde iyi oynadı. Stoperde Da Costa ile beraber iyi bir ikili olacaklar.
Ziya: Fazla etkili olamadı. Savunma olarak iyiydi ama hücumlarda, bindirmelerde etkisizdi.
Kadir: Görevini yine en iyi şekilde yaptı. İyi oyun ortaya koydu.
Adem: Maçın yıldızıydı diyebilirim. Çok iyi oynadı bugün.
Mehdi: Bence vasat bir maç çıkardı. Geçen seneki performansının uzağında.
Burhan: Bal yapmayan arı gibi. Çalışıyor çabalıyor ama sonuca ulaştıramıyor. Çok top ezdi bugün. Çok net bir gol kaçırdı. Vasat bir maç çıkardı.
Aatıf: Geçen sene serbest oynamaya alıştı. Sol kanatta oynadığı zaman sıkıntı yaşıyor. Bugün fazla etkili değildi. Onun etkili olamadığı maçlarda sıkıntı yaşıyoruz.
Batuhan: İyi niyetli, bir şeyler yapmaya çalışıyor ama yapacak gücü yok. Çok fazla kilosu var ve hala kendini oyuna vermede sıkıntı yaşıyor. Bugünde vasattı.
Da Costa: Oyuna sonradan girdi. O oyuna girince Adem'i biraz daha ileriye aldı Carlos. Fazla etkisi yoktu. Zaten stoper bir futbolcunun maçı değiştirmesi etkilemesi duran toplar hariç çok zor.
Ahmet Aras: Carlos oyuna çok geç aldı Ahmet'i. Batuhan'dan daha hazır görünüyor bence. Son 5 dakika 2 tehlike yaşattı rakibe. Carlos'un daha önce oyuna alması lazımdı.
Takım fena oynamadı aslında ama gerek sakatlar gerekse bazı oyuncuların geçen seneki güçlerine ulaşamaması en büyük sıkıntılarımızdan. Galatasaray maçı çok zor olacak. Galatasaray'da zor durumda. Umarım takım kendini toparlar.
Alt 21.09.2014, 22:53   #40
SAKARYA750
Yiğido

SAKARYA750 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 93 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 648 SAKARYA750 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Sahanın en iyisi yine Ademdi. Koşuyor çalım atıyor iyi pas veriyor topu kaptırmıyor. Kale geçen sezonlara göre sanki biraz daha iyi. Defansımız aynı gene kolay gol yeriz. Bu maçta nasıl oldu da yemedik anlamadım. Orta saha da atıf çok bencil. Burhan mehdi kadir yetersiz kalıyor. Batuhan fırsatı tepti ondan forvet falan olmaz ona iyi oynadı diyenlere şaşıyorum. Boş boş başarılı pas yapıyoruz pozisyona giremiyoruz. Forvetler geldiğinde daha iyi olur ama bu yıl oynanan maçlar sıkıcı geçiyor. Bu sene ligden düşmeyiz ama ilk 10 zor gibi hayırlısı...
SAKARYA750 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
değerlendirelim, maçı