Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yiğido Gençlik

Seçenekler Arama Stil

Cevap: BASIN BİLDİRİSİ..!
Alt 05.02.2013, 22:29   #11
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 980 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: BASIN BİLDİRİSİ..!

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bir kere Taraftar Grubunun uğramış olduğu vefasızlık, üzüntü ve hayal kırıklığının tarifi olmaz-olamaz. Ne olursa olsun bir yöneticinin çıkıp bu çocuklara sahip çıkması gerekiyordu. Nihayetinde tonlarca yol tepip gelmişler. Buna vesile olanda güzide bir Şirket. Demekki her şartta destek mevcut. Ondan sonrada çıkıpda kimse bize destek olmuyor. Taraftar maça gelmiyor demesin. Tabiki eleştirilerede herkesin kapısının açık olması lazım. Maçlara gelip arkalarını dönüyorlar yada bağırarak belirtiyorlar protestolarına...

Örneğini bir kaç sezon önce Fenerbahçe maçında yaşadık. Bir çok yanlışlıklara maruz kaldık. Ama bu gurupdaki arkadaşlar sitemiz aracılığı ile bir daha desteklememe kararı aldılar. Saygı duyulması gereken bir durumdu. Lakin bir şeyler değişti ve tekrar desteğe yöneldiler. Bunada saygı duyuyorum. Peki şimdi maçlardan neden el etek çekiyorsunuz bunun mealini çözemiyorum. Ben birçok taraftarı hem tvlerden seyrettim hemde yaşadım. Bunu şöyle bir anektodla açıklayayım.

Geçen hafta Türkiye 3. Liginde Kastamonuda bir maç oynandı. Kastamonuspor-Çorumspor maçı... Bu maç gündüz maçı idi. Fenerbahçe maçından önce gideyimde hem hava alayım hemde maç seyredeyim dedim. Stada yaklaştığımda bir tezahürat gürültüsü ile o tarafa yöneldim. Bir baktımki Çorumspor taraftarı ben diyeyim 30 kişi siz diyin 50 kişi bağırıp tezahürat yapıyorlar. Çok hoşuma gitti ve yanlarına gittim selam verip kendimi tanıttım. Açın bakın puan durumuna. Çorumsporun puanı sadece 1, ve bu adamlar taa Çorumdan 2 minibüs çıkıp gelmişler. Neden gelmişler biliyormusunuz. Armanın sevdasına gelmişler tabikide. Gerçekten çok etkilendim. Tribünde yerimi aldım ve maçı izlemeye başladım. Çorumspor yasaklı ve oynayacak oyuncuları yok. 1 kişi 23 yaşında diğerleri 17-18 yaşında ortaokul lise talebeleri. Taraftara baktım olanca güçleri ile tezahürat yapıyorlar. Kastamonuspor ise onlara şaşkın gözlerle bakıyor. Maç 5-0 bitti ve o çocukları her iki kulüp taraftarı ise ayakta alkışladı. O Çorumdan gelen taraftar ise işte can alıcı o tenkit tezahüratlarını yaptılar ''Bizleri bu hale getiren utansın'' Yani adamlar onca soruna onca sıkıntıya rağmen ve küme düşmeleri hemen hemen haftalar öncesinden garantilemelerine karşın o armanın kutsallığı ile takımlarına desteğe gelmişler. Gelmişler vede protestolarınıda yapıyorlar.

Şimdi biz ne yapıyoruz. İki grubun kavgalarını seyrediyoruz. Bir olumsuzluk karşısında hemen mızıkçılığa başlıyoruz vesaire vesaire. Tamam kabul ediyorum, haklısınızda, size yapılanlar çok doğru bir davranış değil. Yerden göğe kadar da kızmakla haklısınız. Özellikle de belirteyim sizin yerinizde ben olsam belki daha fazlasını bile düşünebilirdim. Lakin kısa bir zaman sonrada yaptığımın ARMA'ya ihanet olduğunu düşünür düşüncemden hemencecik dönerdim. Kimseye akıl vermek değil amacım. Ama önümüzde uzun haftalar uzun aylardır beklediğimiz bir Trabzon maçı arefesinde bu düşüncelerinizi savunmam imkansız. Birlik olmak varken, omuz omuza bağırıp çağırıp oraları cehenneme çevirmek varken. Özellikle neden bu maç öncesinde bu kararı alıyorsunuz tırnak içerisinde soru işareti....

Yine diyorum size yapılanlar çok yanlış ama sizin yaptıklarınızda yanlış arkadaşlar. Hadi maça maça beylerrr çok konuştuk...
Çorum spor dan örnek vermişsin etme bulma dünyası üzülmedim 3 ligten iyi tanıyorum onları neyse amatöre kadar yolları var

Etiketler
basin, basın, bildirisi, bİldİrİsİ