Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Yiğidolar Söyleşide
Alt 29.11.2007, 19:00   #1
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1121 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI
Pfeil Yiğidolar Söyleşide

Yiğidolar Söyleşide

Ligin zirvesini Galatasaray ile birlikte paylaşan Sivasspor'da, kaptan Mehmet Yıldız ile 4 futbolcu bir ilköğretim okulunda düzenlenen söyleşiye katıldı.

Ligin flaş takımlarından Sivasspor'un kaptanı Mehmet Yıldız, kaleci Akın Vardar, orta saha oyuncusu Musa Aydın ile savunma oyuncuları Murat Sözgelmez ve Aytaç Ak, Çayboyu Mahallesi'ndeki Özel Sultan Murat İlköğretim Okulu'nda düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin "Şampiyon Sivasspor" tezahüratları arasında söyleşinin yapıldığı salona giren futbolcular, burada tek tek kendilerini tanıttı.

Daha sonra okul müdürü Hüsamettin Demirel'in yönettiği söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan futbolcular, öğrencilerle hoş bir vakit geçirirken, bazı ilginç sorular karşısında da şaşkınlık yaşadılar.

Bir öğrencinin (hedefleriniz arasında şampiyonluk var mı?) şeklindeki sorusu üzerine kaptan Mehmet Yıldız, "Sürekli aynı soruluyor ama bizim belirlediğimiz bir hedefimiz yok. Önümüzdeki şu 4 maça bakıp ona göre bir hedef belirleyeceğiz. Tabiki şampiyon olmayı herkes ister. İnşallah başarılı sonucu ulaşırız" dedi.

TRANSFER HABERLERİ
Bir öğrencinin "Fenerbahçe'ye transfer olacağınız söyleniyor, doğru mu?" şeklindeki sorusu üzerine de Yıldız, "Sürekli gazetelerde böyle haberler çıkıyor ama onların hiçbiri gerçek değil" diye cevap verdi.

Takım halinde ligin ilk devresinin son 4 maçı için bir hedef çizdiklerini kaydeden Yıldız, transfer haberlerinin çıktığını, ancak çizdikleri hedef doğrultusunda transferi devre arasına bıraktıklarını belirterek, "Bu devre arasındaki transfer döneminde ne olur belli değil, ama şu an için bir şey yok" dedi.

Sivasspor'un devre arasındaki konumunun çok önemli olduğunu söyleyen Yıldız, devreyi iyi bir yerde bitirmeleri halinde takımdan hiçbir oyuncunun ayrılmayacağını düşündüğünü ifade etti.

(A) Milli takımda ilk 11'de şans bulamaması ile ilgili görüş üzerine de Yıldız, "Önemli olan oraya gitmek, oradaki onuru, gururu, mutluluğu yaşamak. Herkes oynamak ister ama bu hocanın taktiri diye düşünüyorum" dedi.

EĞİTİM VE SPOR
Ailelerin çocuklarını, eğitimlerini etkileyeceği gerekçesiyle sportif etkinliklere göndermediğini belirten okulun beden eğitimi öğretmeni Mustafa Yaman'ın, bu konu hakkındaki görüşlerini sorduğu Mehmet, babasının da ilk zamanlar futbol oynamasına izin vermediğini, ancak zamanla babasının da alışarak kendisine destek verdiğini ifade etti.

Ailelerin kaygısını anlayışla karşılamak gerektiğini ifade eden Mehmet, önemli olanın hem sporu, hem de eğitimi bir arada götürmek olduğunu, ancak en önemlisinin tabi ki eğitim olduğunu kaydetti.
Okul Müdürü Demirel ise "Öğrencimiz olan oğlunuz Can'ın futbolcu olmasını ister misiniz?" şeklindeki sorusuna Mehmet, Can'ı bu konuda özgür bıraktığını söyledi. Oğlu Can'ın futbolcu olma konusunda çok istekli olduğunu anlatan Yıldız, oğluna bir baba olarak gereken desteği vereceğini sözlerine ekledi.
Musa Aydın ise takımlarında iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu, takım olarak iyi mücadele ettiklerini, Bülent Uygun gibi bir teknik direktör ile çalıştıklarını belirterek, tüm bunların başarıyı sağlayan etkenler olduğunu söyledi.

Hangi takımı tuttuğu ile ilgili soruya ise Musa, "Eskiden Fenerbahçeliydim, ama şimdi Sivassporluyum" diye cevap verdi.

Aytaç Ak da futbolcu olmanın çok güzel bir duygu ve güzel bir meslek olduğunu belirterek, "Popüler bir meslek. Biraz zorlukları var ama futbolcu olduğum için mutluyum" dedi

Murat Sözgelmez ise bir öğrencinin (masa tenisçisi olmak ister miydiniz?) şeklindeki sorusunu, "Herkesin istediği bir meslek vardır. Benim de istediğim meslek futbolcu olmaktı, bunu başardım. Ama bir gün beraber masa tenisi oynayabiliriz" diye cevapladı.

Sözgelmez, hafta sonu deplasmanda oynayacakları Ankaraspor maçı ile ilgili de rakiplerini yenerek zirve yoluna devam etmek istediklerini söyledi.

Kaleci Akın Vardar ise kaleciliğin zorluklarını anlattı. Bir öğrencinin zaman zaman hatalı goller yediği yönündeki sorusu üzerine Akın, her kalecinin ara sıra hatalı goller yiyebileceğini söyledi.

Söyleşinin ardından öğrenciler, futbolculardan imza alabilmek için birbirleriyle yarıştı. Öğrencilerin yoğun ilgisi karşısında şaşkınlık yaşayan futbolcular, daha sonra okulun öğretmenleri ile de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: Yiğidolar Söyleşide
Alt 29.11.2007, 19:02   #2
ceza_tolga_rep
YASAKLI ÜYE

ceza_tolga_rep - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: Yiğidolar Söyleşide

hangi okulmuş acaba???????????*********
ceza_tolga_rep isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: -->: Yiğidolar Söyleşide
Alt 29.11.2007, 19:05   #3
talha58
Usta Yiğido

talha58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

221 Mesajına 462 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 907 talha58 COK SEVILEN BIR KISItalha58 COK SEVILEN BIR KISItalha58 COK SEVILEN BIR KISItalha58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -->: Yiğidolar Söyleşide

Alıntı:
ceza_tolga_rep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
hangi okulmuş acaba???????????*********
Özel Sultan Murat Koleji'nde oldu söyleşi.
talha58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: --->: -->: Yiğidolar Söyleşide
Alt 29.11.2007, 19:50   #4
ceza_tolga_rep
YASAKLI ÜYE

ceza_tolga_rep - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: --->: -->: Yiğidolar Söyleşide

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Özel Sultan Murat Koleji'nde oldu söyleşi.
benim eski okulum.ben lise-1 deykende gelmişlerdi......
ceza_tolga_rep isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: Yiğidolar Söyleşide
Alt 29.11.2007, 19:50   #5
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

716 Mesajına 1.358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1041 altuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblickaltuntas58 ist ein wunderbarer Anblick
Pfeil -->: Yiğidolar Söyleşide

Öğrencilerimizle söyleşi yapan futbolcularımzı kutlarım
altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
--->: Yiğidolar Söyleşide
Alt 29.11.2007, 20:17   #6
izmirliyiğido35
Usta Yiğido

izmirliyiğido35 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

258 Mesajına 427 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 izmirliyiğido35 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart --->: Yiğidolar Söyleşide

BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUZ
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
izmirliyiğido35 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla