Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Transfer

Transfer Transfer Listesi / Yeni transferler / Giden futbolcular

Anketimiz: Taraftar Transfer Politikası hakkında ne düşünüyor
a) Çok İyi (Zirveye oynayabilecek bir kadro oluşturuyoruz) 9 4,19%
b) Uygun (Transferler yerinde yapılan nokta transferler) 14 6,51%
c) Yeterli (Elimizde ki kadroya destek olacak iyi birer yedek) 21 9,77%
d) Vasat (İdare eder, vasat transferler) 33 15,35%
e) Endişeliyim (Bu transferler bizi ancak ligde tutmaya yeter) 57 26,51%
f) Yetersiz (Transferler kesinlikle yetersiz, küme düşeriz) 81 37,67%
Katılımcı sayısı: 215. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Taraftar Transferlerden umutlu mu?
Alt 03.07.2010, 18:52   #61
karakocyakup58
Yiğido

karakocyakup58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 132 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 582 karakocyakup58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Taraftar Transferlerden umutlu mu?

Alıntı:
şarkışla 58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu ankette transferler için süper zirveye oynarız diyen 1 kişi sensin herhalde kardeş.Ben nasıl olmayacağını anlatayım sende nasıl olacağını anlat da anlayalım çok merak ettim.Neden olmaz.Kaleci ve stoper ihtiyacın da hemfikir olduğum için geçiyorum.1-Sol kanatta HAYRO ile nereye kadar onu zorlayacak bir adam var mı.Hücum gücü daha yüksek bir sol kanat adamı lazım değil mi2-Sağ kanatta APO ya güçlü bir alternatif gerekmez mi.3-Orta sahada CEYHUN-ERMAN-NAS-CİHAN-KEİTA-KADİR kaldı yani 6 kişi,ikisinin ne oynayacağı belli değilken takviye gerekmiyor mu.Forvette KAMANAN ilk geldiği zaman hariç hangi maçta kurtardı bizi.Bir MEHMET ile olacak mı.Sakatlanırsa bittik biz.SAUREZ e ne kadar güvenebilirsin.

kayıtların hepsi burda görecezz..
biz hazırız senden gelsin
bu sevdadan vazgeçersek
ALLAH BELAMIZI VERSİN....
karakocyakup58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.07.2010, 20:27   #62
savaş2
Yiğido

savaş2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

489 Mesajına 709 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 771 savaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOKsavaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOK

1....apoya orta sagda görev verilse takıma daha faydalı olacagını düşnünüyorum
...2...transferler fena değiller...cok iyi bir stoper e ihtiyac vardır..
savaş2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda savaş2'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.07.2010, 22:52   #63
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 669 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Transferlerden umutlu olabilmek için kıstasımız şudur: Geçen sezon nerelerde sıkıntı yaşamıştık, yeni transferler bunlara çare mi?
1) Kalede problem vardı,Ramoviç aradığımız isim mi?
2) Defansta Bilicanın yeri doldurulamadı, halen de öyle.
3) Sol kanatımızda Hayrettine çok yük binmişti,gitti-geldi hatta hatırlayın.Çünkü hem o zamanki hoca oyun içinde buna çare bul(a)mıyordu, hem de önünde oynayan oyuncuların defansif özelliği yoktu. Sola transfer yapıldı mı?
4) Sağda Musa sezon boyu saç baş yoldurdu. Yerine alınan Mehmet Nas mı acaba? Eğer Mehmet Nas sağ açık oynayacaksa tamam,ama orta sahayı toparlayacak,ya da hücumu yönetecekse iş başka. Çünkü Mehmet Nas önlibero da oynayabilir. Fakat adam bir maçta yalnızca bir görevi ifa eder,her şeyi aynı anda yapamaz.
5) Defansif orta saha olarak,daha çok düz oyuncu özellikleri olan Kadir,Keita ve yeni gelen Sedat değişmeli oynarlar,bu mevkide sorun yok.
6) Ceyhun'un 90 dakikalık değil ama 30,45 ya da çok çok 60 dakika için alındığını düşünüyorum. Formda ise oyunun gidişatına göre kullanılabilecek iyi bir yedek olabilir bizim takımda. Mesut Bakkalın genel oyun sistemine de çok
uymuyor. İş yine Mehmete atılacak toplarda bitiyor. Bu da hücumu kısırlaştırıyor. Pedriel iyi oldu ama Tum gibi topu ilerde tutabilecek,golleriyle hızır gibi yetişecek ve fiziğiyle rakip defansı yıpratabilecek mi?
Şimdi eğer siz bu tabloda 'biz geçen yılki sıkıntıları yaşamayız' derseniz saygı duyarım ama ben sizin gibi düşünmüyorum.
Bu sayılan sıkıntılar takımımızı küme düşürüyordu. Gereken tedbirler yeterince alınamamıştır. Bu da bizi bu sezon düşme adayı yapar.Ne derseniz deyin.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 03.07.2010, 23:13   #64
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 669 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu sezon süperlig takımlarına bakalım. Dört büyütülmüşler ve Bursayı çıkaralım .Bir alt grup olarak bu sezon
İ.B.B,Gaziantepspor,G.Birliği, Ankaragücü,Antalyaspor,Eskişeh irspor,Kayserispor
geliyor. Bu gruptan hocasına,kadrosuna,camiasına,t ransferlerine bakıp küme düşebilir dediğiniz var mı? Benim yok.
O zaman geriye kalıyor 6 takım. Bu sezon düşmeye aday kalan altı takım kimler peki:
Yeni yükselen Bucaspor,Karabükspor ve Konyaspor doğal olarak adaylar. Geçen yıl bizden başka sıkıntı yaşayan Manisaspor ve Kasımpaşa. Toplam bizimle 6 takımdan üçü düşecek.
İşte aman olmasın,Allah muhafaza dediğimiz ancak uykularımızı kaçıran tablo bu. Bazı arkadaşlar bu yorumuma gücenir,kızar. Sivassporu küme düşürdün diyecekler ama gerçekleri konuşalım. Bir galibiyete 800 bin (eski parayla 800 milyar) verileceği kıran kırana lig tam kurtlar sofrasıdır ve acıma yoktur. Kurtlukta düşeni yerler,zayıflık gösteremezsin.
Yani gene iş bize taraftara düşüyor. Geçen yıl maçlardan sonra sesim iki gün kısık dolaşıyordum,bu sezon dört güne çıkacak. Maçlara daha da erken geleceğiz. Forumda daha çok yazacağız. Gördüğümüz,rasladığımız futbolcularımıza moral vereceğiz. Antrenmanı seyretmeye daha çok gideceğiz destek için. Biz bu takımı küme düşürtmeyiz evelallah ama eksikleri yanlışları da söyleyerek.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.07.2010, 11:28   #65
ercan58.a
Usta Yiğido

ercan58.a - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

193 Mesajına 253 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 ercan58.a Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

geçen sezonki gibi işe yaramaz adamlar doldurulacagına işe yarar futbolcu alınması isabet olur
ama alınan adamlarda geçen sezonki gibi beklendiği gibi çıkmazsa o zaman allah yardımcımız ola
ercan58.a isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ercan58.a'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.07.2010, 12:27   #66
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 953 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
gdodeğilyiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu sezon süperlig takımlarına bakalım. Dört büyütülmüşler ve Bursayı çıkaralım .Bir alt grup olarak bu sezon
İ.B.B,Gaziantepspor,G.Birliği, Ankaragücü,Antalyaspor,Eskişeh irspor,Kayserispor
geliyor. Bu gruptan hocasına,kadrosuna,camiasına,t ransferlerine bakıp küme düşebilir dediğiniz var mı? Benim yok.
O zaman geriye kalıyor 6 takım. Bu sezon düşmeye aday kalan altı takım kimler peki:
Yeni yükselen Bucaspor,Karabükspor ve Konyaspor doğal olarak adaylar. Geçen yıl bizden başka sıkıntı yaşayan Manisaspor ve Kasımpaşa. Toplam bizimle 6 takımdan üçü düşecek.
İşte aman olmasın,Allah muhafaza dediğimiz ancak uykularımızı kaçıran tablo bu. Bazı arkadaşlar bu yorumuma gücenir,kızar. Sivassporu küme düşürdün diyecekler ama gerçekleri konuşalım. Bir galibiyete 800 bin (eski parayla 800 milyar) verileceği kıran kırana lig tam kurtlar sofrasıdır ve acıma yoktur. Kurtlukta düşeni yerler,zayıflık gösteremezsin.
Yani gene iş bize taraftara düşüyor. Geçen yıl maçlardan sonra sesim iki gün kısık dolaşıyordum,bu sezon dört güne çıkacak. Maçlara daha da erken geleceğiz. Forumda daha çok yazacağız. Gördüğümüz,rasladığımız futbolcularımıza moral vereceğiz. Antrenmanı seyretmeye daha çok gideceğiz destek için. Biz bu takımı küme düşürtmeyiz evelallah ama eksikleri yanlışları da söyleyerek.

Yorumunuza saygı duyuyorum ama bence asıl hataya küme düşecek, kümede kalması garanti ve zirveye oynayacak takım sınıflandırmasını yaparken düşüyorsunuz.

Önce şu gerçeği unutmayalım geçen sezon son yedi haftada inanılmaz bir psikolojik baskı altındayken, Rıdvan Dilmen ve bir çok yorumcunun fikstüre bakarak düşecek 3. takım Sivas dediği bir ortamda, Antep, Kayseri, Beşiktaş, Eskişehir gibi müthiş zor deplasmanlardan puan çıkartan, içeride GS'den puan alarak ligde kalmış bir kadronun çok kötü olmadığı bir gerçektir. Kaldı ki bunu Mesut Hoca da her fırsatta dile getirdi.

Böyle bir ortamda velev ki hiç transfer yapmamış olalım yine de Sivasspor geçen sezonun son 7 haftasındaki futboluyla bu ligde çok kolay kalabileceğini ispat etmiştir. Şimdi tekrar size soruyorum, gönderilen Petkoviç, Yasin, Musa vb gereksiz fazlalıkların ve yeni transfer edilen Mehmet Nas, Ceyhun, Suarez, Sedat, Ramoviç ve takrar takıma dönen Diallo'nun geçen sezonun son 7 haftasında oynayan takıma hiç mi artısı ve katkısı olmayacak? Ben diyorum ki zaten geçen sezon son 7 haftada kendisini bulmuş ve kalitesini ispat etmiş bir kadro elimizde vardı ve bu kadronun üzerine çok da yerinde iyileştirmeler yapılmışken bu kadar kötümser olmanın hiç gereği yoktur.

Şimdi sizin başta yapmış olduğunuz sınıflandırmaya dönecek olursak, o konuda benim fikrim şu şekildedir: Şu an ligde Sivasspor'dan oturmuş kadro, ve futbolcu kalitesi olarak daha üstün olduğuna inandığım Bursaspor, Beşiktaş belki Fenerbahçe ve Antalyaspor var. Diğer bütün takımlarla en azından yarışa eşit başlayacağımızı düşünüyorum. Sivasspor'a, yönetime ve Mesut Hoca'ya düşen çok sıkı bir kamp çalışması yapmaları, hazırlık maçlarını çok iyi değerşendirmeleri ve ligin ilk üç haftasında en az 5 puan alarak lige başlamalarıdır. Arkası zaten gelecektir.

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda BOUN'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.07.2010, 14:43   #67
mustafatas58
Yiğido

mustafatas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 66 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 629 mustafatas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BİZİ ŞAŞIRTIN ÇOCUKLAR.BIZ YANILALIM.BIZI YANILTIN.OYNADIGINIZ OYUNLA ALDIGINIZ SONUCLARLA VAY BE COK YANLIS DUSUNMUSUZ DIYELIM BIZDE.TARAFTAR MI HALKLI YOKSA SIVASSPOR MU GORECEGIZ.INSALLAH SIVASSPOR HAKLI OLUR.INSALLAH.
mustafatas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda mustafatas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.07.2010, 14:50   #68
mustafatas58
Yiğido

mustafatas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 66 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 629 mustafatas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
guzel yazmıssın.zaten su durumda taraftar pek fazla bır sey beklemıyor yanı eskı havamızı.cunku bız o fırsatı kacırdık.bakın bursaspora takımı dagıttımı aksıne aldıgı cok kalıtelı oyuncularla sıvassporun durumuna dusmeyecegını gosterıyor herkese.bız hele bı lıgde kalalımda .ama dedıgın 6 takım dusme potasında olacak gıbı
mustafatas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda mustafatas58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.07.2010, 15:19   #69
VAVEYLA13
Yiğido

VAVEYLA13 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

52 Mesajına 76 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 551 VAVEYLA13 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:

böyle hemen lig başlamadan takım düşürülmez. oldu olacak lig sonu sıralamasınıuda verseydin. ezbere olmuyor bu işler. şimdi soruyorum geçen sezon lig başlamadan düşmemeye ligde kalmaya oynayacak takımları söyle deseydim SİVASSPOR'U sayar mıydın o takımlar arasında? cevabın evetse tebrik ederim yok hayırsa böyle ezberden konuşma derim. lig başlamadan ne olacağı belli olmaz. ben takıma güveniyorum eleştiren arkadaşları da anlamıyorum. genç oyuncu alınıyor. "yok bizim tecrübeli ligi bilen oyunculara ihtiyacımız var." deniyor. tecrübeli oyuncular alınıyor; bu defa "Takıma dedeleri doldurdular." deniyor. bu arkadaşlara sesleniyorum eğer o kadar iyi biliyorsanız gelin siz yapın transferleri ve takımıda siz çalıştırın.
VAVEYLA13 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.07.2010, 15:28   #70
arslantaş
Acemi Yiğido

arslantaş - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

13 Mesajına 13 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 671 arslantaş Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

umutsuzum vasatın altında 2.liğe kadar yükseldikde bir yıldız oyuncumuz olmadı kaç senedir taraftar hasan kabzeyi istiyor ama ucuz ve kaliteli olmasına rağmen yönetim uyuyor

TOPRAKTAN GELDİK TOPRAĞA GİDECEĞİZ SİVASLI DOĞDUK SİVASLI ÖLECEĞİZ
arslantaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda arslantaş'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
taraftar, transferlerden, umutlu