Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: İlk Hedefimiz Lig
Alt 07.03.2013, 14:36   #61
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 493 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İlk Hedefimiz Lig

Alıntı:
DOGU_BEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Doğru Lorantın sistemini bozmadı fakat onu geliştirdi daha çok alternatif üretti. sadece şu basit örneği vereyim mesela Lorant geldiğinde savunma anlayışına dayalı bir takm kurdu ve asla fazla risk almadı ama Bulent hoca bu anlayışı savunmayı bozmadan hücuma yööneltti ve yeri geldiğinde 3'lu 4 lu forvete bile döndu..Rıza hocanın ise geldi geleli maça etki edecek bir taktk değişiklik ve alternatifler urettiğini görmedim..mesela bu sene hepimiz ezberledik ilk çıkan adam banko kamil olur neden, taktik değişiklk için mi ? tabi ki hayır...Bulent uygundan basit bi taktik değişiklik örneği vereyim: hacettepe veya oftaş maçıydi sanırım durum:1-1 son 15 dakika... sağ bek abdurahman çıktı yerine Tum girdi Sylla sağ beke geçti Balili Mehmet Yıldız Tumla forvet i3'ledi ve 5 dakika sonra Tum maçı 2-1'e getirdi...Taktik değişiklik ve oyun okuma dediğimiz şey bu hangi maçta Rıza hoca bunu yaptı...Bu arada 4-5 sene amatör futbol oynamışyılğm var işkembeden sallamıyorm yani..
Bende bir maçı hatırlatayım. Bu sezon Gençler - Sivas maçı... İlk yarı hurşuta verilmeyen faul sonrası pedrielle nasıl olduysa bir gol bulduk. Takım fena değil. Attıf ayağında top tutuyor. Arada kontralar yapıyoruz. İki geldi gelecek diyoruz. 51. dakikada Aklına ne geldiyse gününde olan Mehmet Nas'ı Çıkarıp Erhanı aldı oyuna. 55'te de Aatıfı oyundan alıp Adem'i soktu içeriye. 67 de de zorunlu Ziya - Hayro değişikliğiyle iyice kapandık. Allahtan vakit çok kalmadı. Penaltıdan bir gol buldular. Yüreğimiz ağzımızda maçı bitirdik. Hocamızda alıdığını sandığı bir puandan memnundu.
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 15:18   #62
SIVAS58FOREVER
Yiğido

SIVAS58FOREVER - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

199 Mesajına 376 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 545 SIVAS58FOREVER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Serdar63972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bak bir yorum yaptım okudun mu? Üç maçta bir gol atmış onuda hakem vermemiş gelmiş burda millete ninni söylüyor dedim. Buna ne söyleyeceğini çok merak ediyorum.
Az önce okudum, anında okuyamiyorum kusura bakma, çünkü senin kadar boş vaktim yok ve yönetmen gereken koca bir şirket var, bu nedenle gecktiysem kusura bakma, sen Rıza Hocayı desteksiz elestiriyorsun, 3 maçta cok sayıda gol pozisyonuna girdik ama maalesef santraforlarimiz kaçırdı, bunda Rıza hocanın suçu yok, ancak takim atak yapamıyor olsaydı, organize atak gelistiremiyor olsaydı sen haklı olurdun ve o zaman hocayı ben de elestirirdim, ama karşı karşıya kalınan pozisyonlari bile aranıyorsa hoca ne yapsın? Formayı giyinip kendi mi oynasın?
Zaten gol yollarında sıkıntımız var diye Hamdallah'i kesin istiyorum dedi hoca, bunu hepimiz biliyoruz ama yönetim bir türlü alamadı, hocayı dinlediysen dedi ki Hamdallah i alsak gol yollarındaki problemimizi çözmüş olurduk, hoca teşhisi koymuş, çözümünü de soylemis, bu adama neden kizayim? Takim çatır çatır oynuyor, her maç sayısız gol pozisyonu yakalıyor, 8 tane penaltı kaçırdık, tüm bunlar gösteriyor ki hoca üstüne düşen görevi yerine cok iyi getiriyor
SIVAS58FOREVER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2013, 15:22   #63
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
DOGU_BEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Doğru Lorantın sistemini bozmadı fakat onu geliştirdi daha çok alternatif üretti. sadece şu basit örneği vereyim mesela Lorant geldiğinde savunma anlayışına dayalı bir takm kurdu ve asla fazla risk almadı ama Bulent hoca bu anlayışı savunmayı bozmadan hücuma yööneltti ve yeri geldiğinde 3'lu 4 lu forvete bile döndu..Rıza hocanın ise geldi geleli maça etki edecek bir taktk değişiklik ve alternatifler urettiğini görmedim..mesela bu sene hepimiz ezberledik ilk çıkan adam banko kamil olur neden, taktik değişiklk için mi ? tabi ki hayır...Bulent uygundan basit bi taktik değişiklik örneği vereyim: hacettepe veya oftaş maçıydi sanırım durum:1-1 son 15 dakika... sağ bek abdurahman çıktı yerine Tum girdi Sylla sağ beke geçti Balili Mehmet Yıldız Tumla forvet i3'ledi ve 5 dakika sonra Tum maçı 2-1'e getirdi...Taktik değişiklik ve oyun okuma dediğimiz şey bu hangi maçta Rıza hoca bunu yaptı...Bu arada 4-5 sene amatör futbol oynamışyılğm var işkembeden sallamıyorm yani..
Bülent uygun lorant in kurduğu sistemin üstüne bir tasbile koymadı, çünkü bu yönde tecrübesi yoktu, Lorant in sistemini takımı dagittiktan sonra tutturamadi, yeni bir sistem üretemedi ve kaçtı.
iyi hoca olsa orda bu bi sistem bulurdu, Buca ya gitti oynayan takımı dağıttı ve başarısız olunca kaçtı, Elazığ da soz de takim kurdu, beceremedi.

Rıza Hoca ile kiyaslanmasi bile hata
Alt 07.03.2013, 15:25   #64
SIVAS58FOREVER
Yiğido

Alıntı:
Serdar63972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben Sivaslıyım sen Rızalısın. Ben diyorum ki mızmızlanmayın. Gören zanneder sahayı bursaya-kasımpaşa-bjk ya dar eden Sivas vardı. Ortalar, şutlar, paslar, organizasyonlar vardı. Hakemde girdi bir golumuzu vermedı bir tane de vurdu onlar adına gol attı yenıldık. Siz uyuyormusunuz yoksa milleti uyutmayamı çalısıyorsunuz bilemeyeceğim ama biz uyumuyoruz. Kimseyide uyutmanıza müsaade etmeyeceğiz. Üç maçta bir gol atmış oda sayılmamış gelmiş burda millete ninni söylüyor...
Yiğidi öldür hakkını yeme, aç da o saydığın maçların ozetlerini bi zahmet izle, sahayı dar ettik rakiplere, sayısız gol pozisyonları ürettik, son vuruşları yapamadık, bunu da hoca söyledi, santrafor lazım diye, isim de verdi ama alınmadı
Alt 07.03.2013, 15:30   #65
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1253 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
SIVAS58FOREVER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Az önce okudum, anında okuyamiyorum kusura bakma, çünkü senin kadar boş vaktim yok ve yönetmen gereken koca bir şirket var, bu nedenle gecktiysem kusura bakma, sen Rıza Hocayı desteksiz elestiriyorsun, 3 maçta cok sayıda gol pozisyonuna girdik ama maalesef santraforlarimiz kaçırdı, bunda Rıza hocanın suçu yok, ancak takim atak yapamıyor olsaydı, organize atak gelistiremiyor olsaydı sen haklı olurdun ve o zaman hocayı ben de elestirirdim, ama karşı karşıya kalınan pozisyonlari bile aranıyorsa hoca ne yapsın? Formayı giyinip kendi mi oynasın?
Zaten gol yollarında sıkıntımız var diye Hamdallah'i kesin istiyorum dedi hoca, bunu hepimiz biliyoruz ama yönetim bir türlü alamadı, hocayı dinlediysen dedi ki Hamdallah i alsak gol yollarındaki problemimizi çözmüş olurduk, hoca teşhisi koymuş, çözümünü de soylemis, bu adama neden kizayim? Takim çatır çatır oynuyor, her maç sayısız gol pozisyonu yakalıyor, 8 tane penaltı kaçırdık, tüm bunlar gösteriyor ki hoca üstüne düşen görevi yerine cok iyi getiriyor
Rıza hocayı bende seviyor ve destekliyorum transfer konusunda hocaya maalesef yönetim hem sezon başı hemde devre arası gerekli desteği vermedi, hoca her fırsatta transferde geç kaldık dedikçe yönetim oralı bile olmadı.

Bence Rıza Hoca başarısız değil tek eksiği vizyonsuz, yeteneksiz yardımcılarının bulunması.
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.03.2013, 17:54   #66
holigan
Yiğido

holigan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

132 Mesajına 239 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 673 holigan Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
SIVAS58FOREVER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bülent Hoca başarılı diyorsun ama ben de diyorum ki Bülent Hoca, maalesef kendisine emanet edilen takımı taktik dahi değiştirmeden idare etti, çünkü teknik direktörlük kursu dahi almamıştı, sonra takımın iskeletini bozdu para hırsı uğruna, takımı darmadağan etti ve yeni takıma göre de bir taktik bulamadı ve istifa edip kaçtı, çünkü onun bildiği tek taktik vardı o da Lorant'ın kurduğu sıkı defans anlayışına dayalı bir futboldu. Tecrübeli bir hoca olsa Sivas'ı dağıtıp kaçtığı sene yeni bir taktik üretebilirdi ama bunu başaramadı, Bülent Uygun boğazına kadar lekelerle dolu ve Sivas'ı para uğruna harcayan birisidir, Rıza Hoca'nın tırnağı dahi olamaz.

Arkadasim seni gercekten kutluyorum ben prensipte alinti yapmiyorum yorumlardan ama senin bu gösterdigin vefa örneginin altini cizmek istedim.sana riza hoca diyorlarya eger riza hoca buradaki yorumlari okusa inan senin kadar mücadele göstermez birakir gider sivasi,zaten gidecek sezon sonunda.sen hic bikmadan seviyeni yitirmeden sabirla sivasimizin bu vefali ezgin beyefendi cocugunu sabirla savunuyorsunya sana helal olsun gardas.bir elin parmaklari kadar burada takima hep destek tam destek diyenler.birde b.uygun satilmisiyla kiyasliyorlarya yazik kardesim yazik.türkiye cumhuriyetinde bülen uygun ismini duyunca küfür etmeyen bana kac kisi sayabilirsiniz allah askina.sivasimizin sampiyonlugunu eliyle fenere teslim etti haal burada sampiyonluk kovalamayi basari sayanlar varya gülüyorum onlara.adam sadece mecnun baskandaki referansiyla sivasta görev yapti hocalik lisansi bile yoktu. bu riza hoca düsmanliginin altinda yatan sadece hocalik bilgisi degil bunu herkes biliyor,örümcek kafalar var kardesim bu meshepciligin bu memleketin basina neler astigini göre göre bile bile haala ayni deveyi güden bu arkadaslara söylenecek bir söz bulamiyorum. bu savunmayi baska seye yoranlara bir kac kelime söyleyeyim.ben nizam-i alem ocaginda yöneticiyim varsa merak eden ona bütün bilgilerimi veririm.alevide degilim olabilirdimde bu ülkede milletine milliyetine topraklarina en vefali toplumdur riza hocanin teknik direktörlügünün yaninda insani durusu ciddiyeti karizmasi ve dürüstlügü ile zaten bir ekol. ben sahsen gurur duyuyorum baskan mecnun odyakmaz gibi hocamizla.taktik teknik konusulacaksa burada elestirenlerin daha iyi bir taktigi teknigi donanimimi var,yoksa birileri burada birileri adina lobi yapip yanlarina böyle ezber konusanlari taraftarmi biriktiriyorlar anliyamiyorum.b.uygun sivastan sonraki denemelerini hep birlikte gördük sirasi ile 4 takimdan kovuldu,pardon 3 ten kovuldu dördüncüden kovulmak üzere.kim yirtinirsa yirtinsin bir daha hayalden öte gecemez o satilmisin sivas macerasi.

ALEM-I CIHANDA KRALSIN YIGIDOM.....
holigan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda holigan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2013, 18:14   #67
holigan
Yiğido

dogo bey gardas bu senin övdügün bülo bu taktiklerini bucada gösterdi buca tepetaklak bülent tekme tokat kapinin önünde,eskisehirde gösterdi eskisehirde gösterdi eskisehir küme düsme ile karsi karsiya bülo cezaevinde,elazigda gösterdi 15 macta galibiyeti yok 0 cekmis bülo bir daha elazig sinirlari icine girmemek üzere tekme tokat,simdi antepte size bugün itibariyle 4 hafta veriyorum 4 hafta sonra kapinin önünde.peki bu büyük taktik ustasi neden hic gösteremedi bu ustaligini bunca zaman.bende sivas demirsporda oynadim yillarca bende iskembeden sallamiyorum.ben herkes gibi riza hocanin futbolcu secimlerini elestiriyorum ama kendime göre,ama futbolcular onun iscisi kimse ondan daha iyi bilemezki kimin nasil calistigini yada oynadigini.bende sevmiyorum eneramoyu uguru pedrieli hayrettini ama elde bunlar var riza hocaya gelene kadar önce yönetimi elestirmek lazim daha iyilerine bütce ayirmadigi icin.

Bu Konuda holigan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.03.2013, 18:28   #68
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 775 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI

hocam seni senlerdeniz rahat ol sıvaslılar üzerine düşeni yapsın sen gereni yapıyorsun eminim
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı tekdoktirin'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 18:46   #69
holigan
Yiğido

Lächeln Cevap: İlk Hedefimiz Lig

Burada akşamları bir bakayım sivasspor haberlerinde ne var diye ha bu arada girmişken bir yorum yazayim diyenler var birde buranın müdavimleri var sürekli takip eden her açılan konuya yorumunu ve görüşünü ekleyen bunun yanında birilerine gıcık vermek adına her olumsuz yorumun altına teşekkür yapistiran ama kendi düşünceleri ve yorumlari dikkat çekemeyenler veya ölçünün dışına çıkmak istemeyenler var yigido06 gibi ve her nedense bursalı izmirli ankarali lazyigido ıstanbullu yiğidi nasıl oluyorsa bu anlamış değilim böyle olanlarda var. Arkadaşımin birisi ledig midir nedir rıza hocaya nerede olduğunu ve hangi takımı çalıştırdığının haddini bildirmeye çalışmış. Ben iyi bir sivassporluyum ve riza hoca hayraniyim sana bildireyimim o zaman hadsiz. Rıza hoca belkide senin altın bezleniyorken bu ligde bjk da kaptanlik yapıyordu.yigit lakabiyla anilirmis onunda yigido oldugunu analmis türk milletiki ona atom karinca diyorlardi, Ve sivasspor bu ligde oynamazken. O adam yine bu ligde uefa kupasında harikalar yaratıyordu denizli ile. Yine o adamı bütün sporkamuoyu bahsederken ciddiyetini isminin önüne koyarak bahsediyor. Senin gibi $akrabanlar ona zaten haddini bildiremezde deniz bey gibi hakkında çok güzel şeyler duydugum birisi bakın sivaslı demiyorum çünki artık emin değilim o tesekkuru yapistirdigina uzuluyorum.rıza hocaya gelince zaten lig sonunda bırakıyor.diyelimki bu takim kümeye düstü kackisi var acaba bu takimin bir daha süper lig görecegini düsünen.sivas kendi taraftar destegini yitirdikten sonra baskasi destek olmaz mecnun odyakmazlar 40 senede bir cikar bu da demek oluyorki 40 sene asagi yukari debeleniriz 40 sene sonrada futbol bir endüstri olmaktan cikar süper lige cikmanin bile bir degeri olmaz.bu günün tadini cikarin.bu takim kümeye falan düsmez tas gibi bir sivasspor var.TAKIMI DÜSME POTASININ ICINDE TUTMAK BIR STRATEJIDIR. bunu futbol oynayanlar anlar,burada kimseye felsefe yapmak degil amac ama mademki burdayiz mademki görüslerimizi bildirecegiz bildiklerimizi paylasacagiz (bu cok bilmisler icin gecerli degil) benim duydugum bildigim düsündügüm görüsüm bu.((gündüz telden yazmistim is yerinde cikmamis bir kismi tekrar etmek istedim.))

Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı holigan'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.03.2013, 18:49   #70
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1426 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Rıza Çalımbay:Futbolcu geçmişliği ve istikrarı ile idol olmuş birisi.

Bülent Uygun: Rıza Çalımbay gibi istikrarı olmamasına rağmen bir dönem adından söz ettirmiş kimlik kazanmış birisi.

Rıza Çalımbay: Vizyonunu hala yakalayamamış ama bazı takımlarda güzel başarılar elde etmiş birisi.

Bülent Uygun: Gençliğinin vermiş olduğu bir hırsla idealleri olduğunu zanneden birisi.

Rıza Çalımbay: Taktik varyasyonları zayıf, maç içerisinde alternatifsiz ve tek düze stratejisi olan bir teknik adam.

Bülent Uygun: Onunda taktik sistemiz zayıf. Uzun top kontra atak sistemi ilk onunla benimsendi.

Rıza Çalımbay: Futbolcu motivasyonu zayıf.

Bülent Uygun: En iyi yaptığı iş motivasyondu. Çağlayan gibi akar adeta oyuncularını başka aleme sürüklerdi.

Rıza Çalımbay: Adamlığı dört dörtlük, dürüstlüğü olağanüstü. Memleketini seven ve bunu her platformda dile getiren birisi.

Bülent Uygun: Bir çok sefer Sivas hakkında güzel açıklamalar yapan ve Sivası asla unutmayan birisi.

Rıza Çalımbay: Teknik Direktör.

Bülent Uygun: Menajer zihniyetli.

Rıza Çalımbay:Yapılan transferlerin hemen hemen hepsi faydalı idi. Hata yapmamaya çalışan bir insan. İsteyipde alamadıkları olsa nasıl olurdu.

Bülent Uygun: Çok zararlı transferleri oldu. Özellikle son dönem yaptığı transfer hataları sonunu getirdi.

Rıza Çalımbayve Bülent Uygun ikiside Sivasspor da iz bıraktılar ve halada bırakmaya devam ediyorlar.

İşte bu özellikler aklıma gelen bazı özellikler. İki hocada bizlerin damağında tad bırakan işlere imza atmışlardır. Rıza Hoca hala görevinin başındadır ve inşallah bundan sonra da daha başarılı olmak için çaba sarfedecektir. Hatasız Kul Olmaz, lakin son zamanlarda bir çok kez hatalara maruz kaldık. Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Özellikle oyuncu değişiklikleri bizleri çileden çıkarsa da oyuncunun antreman performanslarını bilmediğimiz için fazla konuşamıyoruz. Rıza Hocayı elbette eleştireceğiz. Bende eleştiriyorum. Ama benim eleştirim sadece Sivassporun başarısı içindir. ''Rıza Defol'' ''Rıza hoca hemen bavulunu topla çek git'' ve benzeri gibi söylemlerden kaçınmalıyız. Herkes hata yapar. Sercanda yaptı, Mehmet Yıldızda yaptı, Sedat Bayrak, Bülent Uygun, Tum, Balili, Lorant, Muhsin Ertuğral, Rıza Çalımbay, Abdullah Yiğit, Nail Sertakan, adres58, salim58, Sivasspor.com herkes yaptı belkide. Ama bunlar bir şekilde Sivassporun içinde varolan isimlerdir. Kırdık, döktük, parçaladık, savurduk ama nereye kadar. Galiba devamıda gelecek.

Çünkü ne eleştiriyi anlayabiliyoruz nede algılayabiliyoruz. Eleştirdiğimiz zaman diyoruz ki ''sen ona nefret duyuyorsun'' Kesinlikle hayır. Eğer güzel işler yapıyorsa alkışlamayı hemde ayakta alkışlamayı biliyorsak, uygun olmayan şeyleri yaptığını gördüğümüz zamanda ''bu böyle olmamalıydı'' diyebilmeliyiz. Bunun adı hem eleştiridir hemde onure etmek.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
hedefimiz, lig, İlk