Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Teknik Direktörler
Alt 08.04.2013, 23:29   #1
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Teknik Direktörler

FATIH TERIM : Her nekadar sinirli olsada, takimi atesleyebilen ve Takimi icin calisan bir Hoca. Kendini en azindan Uefa Kupasinda kanislamis.

Aykut Kocaman, bazen öyle elestiriler aldiki, bir gün istifa bile etmek istedi , ama Baskan kalmasindan yanaydi, Aykut Hoca, tavirlariyla her cok kisiden tepki aldi, vay soguk kanli ,vay efendim , gol atildigi zaman sevinmiyor, diye, her ne olursa olsun böyle bir tuhaf ligde 3 kulvarda mücadele etmek basaridir. Bazi Hocalar transfer ister , ama Aykut Hoca, Belhanda tranferinden vazgecip Salih Ucan gibi yetenekli 1994 dogumlu 19 yasindaki oyuncuya bol sans taniyarak yeni bir yetenek yeni bir Futbolcu kazandirdi ve herkesin taktirini almistir bence.

Samet Aybaba: Elindeki kadroya göre iyi puan topladilar, Bjk bu puanlari topladiysa , yüzde 80 Samet Hoca nin katkilariyla olmustur. Ayrica her nekadar tembel oyuncu takimda olsada ki yetenekli ve caliskan oyunculari da var BJk nin , Samet Aybaba ligimize özellikle ilk yarida baya renk katti, süper Hoca degil ama RIZA hocadan daglar kadar iyi ve en azindan inat degil ve cok SABIRLI............

Ertugrul Saglam: Bursadan ayrildi ama o gercekten iyi bir hocaydi , insallah birgün Sivasspor'da da onu görürüz.

Hikmet Karaman: Adam FIT, Adam , dekolte kafali, ama ileriyi düsünen kafali , yani saka yaptim tabi, cok iyi bir Hoca, Antepte hernekadar calisma imkani ve Kadro sikintilari olsada, Bursasporda sace Futbol olarak degil gelecege yatirim olarak da cok katkilar yapiyor. Bugün Bursa Bjk yi 3-0 yendigi macta kosnustugunda, Türkiye ligi gercekten Hasta , tüm Hocalar hata yapiyor bende yaptim , ama biraz sabir olmali dedi , ve söyle devam etti, ben Bursapsor un UEfa ya katilmasi icin elimden geldigini takim halinda yapiyoruz, ve ardindan cok duygulandim sözüne, Bursasporda cok yetenekli Futbolcu yildizlari var ,bu Oyuncular ile benim A Takimdaki kadroumla beraber 52 kisi kalabalikla ANTREMAN yapiyoruz , bu oyuncularin gelismesi , ve daha cok yetenekli Oyuncular kazandirmak acisindan yapiyorum dedi.

RIZA CALIMBAY: Büyük takimlari karsi iyi oynadik ve iyi puanlar toplasaksa kimseyi aldatmasin , Riza bey cok inatci, herzaman ezbere oyuncu degistirir ,ve bir baska birsey deneyim , genc oyunculara sans verim demez, ayrica bazi Futbolculara karsi tavirlarida inailmaz. Herseyi geride biraktim.

Söyle devam ediyorum , 1- 2 ay önce RIZA HOCA Fanatik Webtv ye konustugunda , Türkiye malesef Altyapi sifir, altyapidaki Hocalar cok tercübesiz, madem öyle sende Hikmet Karaman gibi genc 16, 17,18 , 19 yasindaki oyunculara sans ver, Bursaspor ile oynadigimiz son macta Hikmet Hoca 16, 17 , yasindaki oyunculara sans verirken , biz ligi garintiledigimiz halde , genc oyuculara sans vermedi, Yedek kadro evet ama Ferhat Macit, Kaan Kilci gibi oyunculari izleyemedik. Madem sen cok tercübelisin , sende yap, sende oyuncu yetistir ama onu yapacak hem gücün , hem zekan hemde genc futbolcularin piskolojinden de anlamazsin sen.

Yilmaz Vural, Elazigsporu nereden nereye getirdi, oyuncu degisikligi dogru yapiyor, her sey mükemmel tek problem , Kadro olarak Orta seviyede Kadro genisligi yok, ama o yapti deparlarla bazen kizgin tavirlariyla, bazen sevinciyle herkesin sempati duydugu bir Hoca, ehhh adam Köln'de Td lik okumus, bosa degil, Seni seviyorum Vural HOcam.

Bülent UYgun : O Sivassporumuzun eski Hocasi, Sivasspor tarihinde bizlere ilk yasatan ve 5 büyük Takim ilan ettiren tek ve ilk Hoca. Cogu kisi takimi satti , diye elestirsede, Riza Hocadan daha iyi Hoca, cünkü Bülent Hocam ,Takimi analiz etmeyi biliyor, hergün üzerine elbet koyuyor, ve takimi atesleyebiliyor.

Ayrica Gaziantepspor'Da Cenk Tosun'u tekrar eski gücüne kavusmasi icin neler yapti herkes gördü.

______________________________ ____

Bunlar da benim analizim .
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Morten58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Teknik Direktörler
Alt 09.04.2013, 08:01   #2
Morten58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 731 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Teknik Direktörler

Allah sonumuzu Hayirli eylesin.
Alt 09.04.2013, 08:02   #3
AmiRaLL
Yiğido

104 Mesajına 170 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 650 AmiRaLL Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

ya gardasim sende biraz baska seyler yazmissin gelmissin bize Hikmet hocayi ovuyorsun tum tr kil kapio adam Ertuglul hocanin gidecegini anladi hemen Gaziantepi birakti madem cok basarili hocaydida antep neden alttan ucuncuydu Bursaspor zaten oyun yapisi oturmus takim..Kusurabakma ama Riza hoaci bende bazen elestiriyorum ama tr de Hikmet hoca daha cok ekmek yemesi lazim Riza hocadaki sayginligi kazanmasi icin lutfen yazilarimizda bi yere odaklanmiyalim elestiri yaparkende kirici olmyalim..Hikmet hoca kiiiiiiim Riza hoca kimRiza hocanin adi yeter be gelmissin burda karsilastiriyorsun Ne olursa olsun Riza hoca bir Yigidodur.
AmiRaLL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2013, 08:07   #4
Morten58
Usta Yiğido

Alıntı:
AmiRaLL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ya gardasim sende biraz baska seyler yazmissin gelmissin bize Hikmet hocayi ovuyorsun tum tr kil kapio adam Ertuglul hocanin gidecegini anladi hemen Gaziantepi birakti madem cok basarili hocaydida antep neden alttan ucuncuydu Bursaspor zaten oyun yapisi oturmus takim..Kusurabakma ama Riza hoaci bende bazen elestiriyorum ama tr de Hikmet hoca daha cok ekmek yemesi lazim Riza hocadaki sayginligi kazanmasi icin lutfen yazilarimizda bi yere odaklanmiyalim elestiri yaparkende kirici olmyalim..Hikmet hoca kiiiiiiim Riza hoca kimRiza hocanin adi yeter be gelmissin burda karsilastiriyorsun Ne olursa olsun Riza hoca bir Yigidodur.
Hikmet Karaman veye yönetim tarafindan Transfer yapildi ve öyle gitti, eger bu kadro onda olsaydi daha iyi olurdu , ayrica Hikmet Hoca genc oyunculara da sans veriyor, RIZA HOCADAN iyi Hoca dedim sadece.

Ben actigim konuda , Galibiyetler ,Maglubiyetler, Beraberliklerden bashsetmedim, teknik ve ileriyi düsünen holacalarin iyi noklarini belirttim, bakdigim zaman , Sivasspor bu sezon en cok Hikmet Karaman'a karsi oynadi, ve kupayla beraber 2 Galibiyet , 1 beraberlik aldik.
Alt 09.04.2013, 10:57   #5
blacksky
Yiğido

blacksky - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

139 Mesajına 267 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 blacksky isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Rıza Hoca ligin en kötü hocası deyip kısaca bağlasaydınız konuyu.

Her isim tartışılır eyvallah.. ama B. Uygunun analiz yalanlarına kanmanız üzüntü verici.. kendisi hoca moca değildir.. ayrıca şikeden de hüküm giymiştir.. her teknik direktörün kariyerlerinde zirve noktaları vardır.. Rıza hocanın Denizlisporla hem ligde hem Avrupa'da başarılar yaşadığı sezonlar gibi.. unutmayın bizi ilk 5 e sokan hoca da.. ligin dibine demir attırıp giden hoca da aynı uygun hocaydı.

Rıza hoca kötü beceriksiz.. ayrıca da çok kötü bir insan diyelim peki eyvallah.. süper lige çıktığımızdan beri 3 şampiyonluk 4 kupa kazandığımız için şu durumumuz çok vahim tabi haklısınız.. peki Rıza hocayı getiren.. ondan önce de mesut bakkal, muhsin ertuğral, adını bile söyleyemediğim bitik bir yabancı hocayı getiren de bu yönetim değil mi? yönetim her şeyi muhteşem yapıyor.. taraftar zaten şahane... her mac stad full cekiyor.. tezahuratlar falan derken es es ve bursa tarafarından sonra en ateşli 3. anadolu taraftarı konumunda (!).. Riza hocayi begenmeyebilirsiniz.. ama adaletsiz davranamazsiniz.. Riza hoca eger basarisizsa yonetim ve taraftar da en az onun kadar basarisizdir.. kimse sorumluluktan kacmasin.
blacksky isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı blacksky'a Teşekkür Ediyor...
Alt 09.04.2013, 11:22   #6
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 572 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Riza hocam biraz ekmek ye.birazda sivas kimligini one cikar.cok guzel isler yaparizda bu.kadroyla... Acemilik ve bjk secdasiyla olmaz bu is
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2013, 14:10   #7
Morten58
Usta Yiğido

Alıntı:
blacksky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Rıza Hoca ligin en kötü hocası deyip kısaca bağlasaydınız konuyu.

Her isim tartışılır eyvallah.. ama B. Uygunun analiz yalanlarına kanmanız üzüntü verici.. kendisi hoca moca değildir.. ayrıca şikeden de hüküm giymiştir.. her teknik direktörün kariyerlerinde zirve noktaları vardır.. Rıza hocanın Denizlisporla hem ligde hem Avrupa'da başarılar yaşadığı sezonlar gibi.. unutmayın bizi ilk 5 e sokan hoca da.. ligin dibine demir attırıp giden hoca da aynı uygun hocaydı.

Rıza hoca kötü beceriksiz.. ayrıca da çok kötü bir insan diyelim peki eyvallah.. süper lige çıktığımızdan beri 3 şampiyonluk 4 kupa kazandığımız için şu durumumuz çok vahim tabi haklısınız.. peki Rıza hocayı getiren.. ondan önce de mesut bakkal, muhsin ertuğral, adını bile söyleyemediğim bitik bir yabancı hocayı getiren de bu yönetim değil mi? yönetim her şeyi muhteşem yapıyor.. taraftar zaten şahane... her mac stad full cekiyor.. tezahuratlar falan derken es es ve bursa tarafarından sonra en ateşli 3. anadolu taraftarı konumunda (!).. Riza hocayi begenmeyebilirsiniz.. ama adaletsiz davranamazsiniz.. Riza hoca eger basarisizsa yonetim ve taraftar da en az onun kadar basarisizdir.. kimse sorumluluktan kacmasin.
Ya sabir, benim anlatmak istedim Galibiyetler, Maglubiyetler, Beraberlikler, degil , kkim ne toplarsa toplasin o önemli degil, ben RIZA HOCA gibi oyuncu degistiren hoca görmedim, ve kendi hicbir zaman hatali degil , Taraftarlar hatali , Sivasspor Futbolcular hatali diyor kendisi.

Örnek, : Pedriel 'i hıcbır zaman 11 de oynatmayı dusunmuyorum ama mecburen ilk 11 de oynatıyorum.

Piech 'i maç kondısyonu yetersız oldugu ıcın oyundan aldım.

Rajnoch'un ikinci golde yedigi calimi ben bu yasimda yemezdim!

Bunlara hangi teknik direktörler yapiyor hadi söyle bana...............

Adamda biraz Gurur olsa, yeni seyler dener, misal Hikmet Hoca gibi genc oyunculara sans verebilir, Aykut Hoca gibi Salih Ucan gibi genc oyuncuya dali bor oyuncuyla oynayabilir ama o yapamaz, cünkü ya elestirir ya elestirir, ayrica Futbolcularin yüzüne söyleyecegine o sözlere, Sipas Tv, Tv58 tel baglantisinda söylüyor, adamda cünkü Gurur yok, korkak .

Türk Futbolu böyle gelismez , bunu siddetle söylüyorum , Mesut Bakkal mesela iyikide Ziya Erdal'a a takima kazanidirmis... ama RIZA hoca durmadan kiz gibi agliyor , evet cok kez Hakem kurbani oldu buna en üzülen ve sinirlenen de benim , lakin RIZA HOCA oyuncu degisikligi olsun, yaptigi tuhaf aciklamari olsun, bunu hangi Hoca yapiyor, Fanatik Webtv ye konusuyor, Sivasspor ve Türkiye genelinde Altyapi hoca si tercübeli olmasi gerekir diyor, peki Riza Hoca sen Altyapi icin hic mi birsey yapamazsin???

Kaan KILCIYI , 18 e mecburen aliyorum , tff nin talimatina göre her sene altyapidan bir oyuncu 18 de olmasi gerekiyor diyor......

yani TFF böyle karar vermese , ne Kaan KILCI, ne Ferhat MACIT; 18 de olacak.
Bu Konuda Morten58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.04.2013, 17:09   #8
noname87
Usta Yiğido

337 Mesajına 533 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 772 noname87 COK SEVILEN BIR KISInoname87 COK SEVILEN BIR KISInoname87 COK SEVILEN BIR KISI

Yazdıkların birbiriyle çelişiyor.Bülent Uygun hangi genç futbolcuyu kazandırmış adam 4 sene takımın başındaydı bir tane bile oyuncu çıkaramadı ne altyapıdan ne de transfer edip genç oyuncu oynattı.Hikmet Karaman hiç bir takımda uzun süreli görev almamıştır keza Yılmaz Vural'da 1 sene sonrasında çok büyük umut umutlarla geldikleri takımlarda ne olduysa sepetlenirler.Hoca gitsin ya da kalsın bu yönetimin kararıdır.Sen taraftar olarak bir şey yapamazsın bu konuda yönetime kızmayıp hocaya saydırırsın o başka.
noname87 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.04.2013, 20:30   #9
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1036 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Ligimizde taktik bilgisine inandığım ve oyunu okuma yönü olan, yaptığı değişiklikler ile oyuna direkt etki yapabilen hocalar: şenol güneş, metin diyadin, bülent uygun, hikmet karaman ve ismail kartaldır...bu hocalara ertuğrul sağlamı da bir ölçüde ekleyebiliriz...saydığım isimlerin ortak bir yönü de hangi takımla çalışırsa çalışssın kendine has bir oyun şablonun olması ve eldeki malzemeyi olabildiğince iyi kullanabilmesidir...Rıza hocanın bu isimlerden 2 gömlek aşağı olduğu ise (taktik ve oyun planı açısından) aşikardır...
Alt 09.04.2013, 20:32   #10
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 776 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI

gardaş şu hocaya kötü diyenler sözüm size ne yapsın birileri gibi küfürmü olmuyorhocayla devam en az on yıl
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
direktörler, teknik