Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Maçlar

Maçlar Oynanan / Oynanacak / Ertelenen Maclar Hakkinda Yorumlar / Haberler .

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Turnuvayı Değerlendirelim
Alt 23.08.2014, 21:41   #11
MeXeS58
Tecrübeli Yiğido

MeXeS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

210 Mesajına 309 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 647 MeXeS58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Turnuvayı Değerlendirelim

carlos cıft forvet oynamaktan bır an once vazgecıp gecen senekı oyun dızılısımıze donmelı, cıft forvette orta saha cok boş kalıyor
gecen senekı pas rıtmımızı henuz goremedık ayrıca ortasaha ve kalecı şart
Tehlike Çanları
Alt 23.08.2014, 21:48   #12
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1036 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein
Standart Tehlike Çanları

Cumhuriyet Kupası'nda iki maçı da statta izledim, eğer 3 tane nokta transfer yapılmazsa tehlike çanları bizim için çalıyor...Tespitlerim şöyle:

•Bir değil 2 kaleci transferi lazım, yabancı hakkının kaleden kullanılmasına daima karşıydım ama 2 maçta çok rezil ve berbat oynayan Korcan'ı görünce yabancı kaleciye de artık razıyım..Korcan bu haliyle 3.kaleci olur..

•Toroman: 2 senedir top oynamayan ve geçmişteki sabıkasıyla soru işaretleri taşıyan bu adamın -geldiğinde de söyledim- bize faydası olmaz, ama inşallah yanılırım..

•Macauley: Futbol oynamaya aç, istekli gördüm fakat uyum ve kondisyon sorunu var...ama genelde ligimize gelen afrikalılar yüzde 80 oranında faydalı ve başarılı oluyorlar ve bence macauley kötü transfer değil ama ligin 4. veya 5.haftasından itibaren ondan verim alabiliriz...Tabi son pozisyonda çok kötü sakatlanmadıysa...

•Utaka: bu senenin en büyük transferi, geldiğinden beri kötü oyuncu olmadığını şanssız sakatlıklar ve uyum sorunundan sonra gerçek kimliğini bulduğunu söyledim..2 maçta izlediğim utaka bize hayat verir..

•Atıf ve Burhan kaldıkları yerden devam ediyorlar fakat gereksiz top tutma hastalıkları hala sürüyor..

•Ziya ve -Berk Neziroğulları: Sol bekin vazgeçilmez ismi Ziya..ama onun yedeği Berk'den ben umutluyum, sabırla beklerse çok iyi bir alternatif olacak..

•Cicinho- Da Costa: Söze gerek yok, bu takımın defansının bel kemikleri..Ama Cicinho'ya iyi bir yedek lazım..

•Ümit Kurt: Geçen seneki kademe hataları, yer tutmadaki yanlışları hala sürüyor..transfer tekliflerinden sonra bir havalara girmişti ve anlaşılan o havalardan çalmaya devam ediyor..ama unutma ümit efendi sivasın havasu serttir...

•Hakan Arslan: hakan efendiden artık yedek bile olamaz, 2 maçta da sonradan oyuna girdi ve orta sahanın ortası çöktü...hep onun hataları, faulleri veya kaptırdığı toplardan goller yedik, press yapmaz, top dağıtamaz yani hava civa...yedek bile olamaz..

•Sistem ve Carlos: 2 maçta Carlos geçen seneki sistemden farklı bir anlayış denedi...4-4-2 oynamaya çalıştık...macauley veya ahmet aras ileride pivot santrafor arkasında serbest gezici Utaka..Atıfı sola atmış burhan sağda, göbek adem ve kadirde...biz bu sistemi oynayacaksak orta ikiliden birinin çok iyi bit ön libero ve oyun kurucu özelliğie sahip olması lazım yoksa rahat pozisyon verir ve çok gol yeriz..nitekim 2 maçta 6 gol yedik ve pozisyon verdik orta sahamız çabuk düştü...o yüzden 4-2-3-1 yani geçen senki sistemi bence bozmamalıyız.

•Sonuç: 3 transfer kesin şart: 1 kaleci hatta olursa 2 kaleci lazım..1 ön libero..sağ beke yedek transfer...ya da stopere..zira izlediğim toroman ve ümit kurt ligi böyle götüremez.. ..........son bir not: transfer hareketliği bu hafta içinden itibaren artacak...
Alt 23.08.2014, 22:00   #13
MeXeS58
Tecrübeli Yiğido

MeXeS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

210 Mesajına 309 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 647 MeXeS58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ayrıca yardımcı antröner domıngos'la bu sene neden tekrar anlaşılmadı merak edıyorum. takıma cok onemlı katkısı vardı carlos'un akıl hocasıydı. bu sene carlos ıcınde sınav bence domıngos olmadan takımı nasıl ıdare edecek gorecegız oyuncu degıstırmeme hastalıgına da devam edıyor ayrıca...
Alt 23.08.2014, 22:03   #14
sivasfutbol
Usta Yiğido

sivasfutbol - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

556 Mesajına 1.045 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 847 sivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz seinsivasfutbol kann auf vieles stolz sein

Eğer ligde de Burhanın umursamaz oyunu, defansın basit hataları, hiç olmadık yerde gereksiz fauller ve Korcan ile devam edecekse Sivasspor ben kombine alıp almama konusunu tekrar düşünmeliyim. Prestij maçıydı rıza artık hindi gibi kabarıp durur Sivas'ı yendim Sivas'ı yendim diye. Haftalarca Sivas'a oyuncu gelmiyor diye çıkıp ekranlarda konuştu durdu Sivas'ı, Sivasspor'u kötüleyerek kendi suçunu şehrimize, takımımıza attı şimdi görsün Sivas'ta ne adamlar oynuyor, ne adamlar teknik direktörlük yapıyor. Hiç kimse boşu boşuna Carlos demesin. Sivas, Sivasspor rızanın dediği kadar olsaydı Carlos'ta bu şehirde teknik direktörlük yapmazdı. Dönsün bir ADAM görsün, nasıl insan olunuyormuş görsün. Yabancı hayranlığı demesinler Carlos, Türkiye'de ki çoğu kibirli, kendini beğenmiş teknik direktörlerden kat kat daha üstündür! Sivas'ın, Sivasspor'un arkasındayız lige başlamadan umarım kaleci ve orta saha transferi yapılır, yoksa bize çok saç baş yolduracak bu takım özellikle KORCAN! Adem biraz aktif oynasa çok mutlu olacağım bir kere de ileriye doğru pas verdiğini hatırlamıyorum belki bir iki tanedir, orta sahasın diye de orta sahada kalacaksın diye bir şey yok be adam git ileri biraz!
sivasfutbol isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.08.2014, 22:10   #15
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sizce sadece kaleci lazım..

Bir yıl boyunca maç kondisyonundan uzak İbrahim Toraman, iki tane acemi stoperler Ümit ve Ahmet Şahbaz ile beraber koca bir sezonu çıkarabilecekler mi sizce...

Süper lige çıktığımızdan bu yana, Muhammed Ali'den başka adam akıllı bir 10 numara olmadan ve geçen seneden artık oyun kurgumuzu çözen ve oyunu kilitleyen rakipleri hangi usta bir çilingir ile açacağız

Oyunun iki yönünü oynayabilen ve bir türlü paramızın yetmediği ön libero hasretini başka baharlara mı bırakacağız..

Ne yapacağı belli olmayan ve belki de bir kaç gün içinde gönerilebileceğini düşündüğümüz Batuhan'a mı bel bağlayacağız.. Yada daha maçın başında Servet'in bir iki hafif şiddetteki müdahalelerinden hemen sinirlenin oyundan düşen Ahmet Aras ile mi forvet mevkiisindeki kadro derinliğini sağlayacağız..

Kaldı ki bugün maçta ikinci yarı oyuna giren ve geçen seneki kemikleşmiş 11'imizi zorlayacağını düşündüğümüz chrisantus ( kanımca sezonu kapattığını düşündüğüm) tek transferinde sakatlanması ile, yine geçen sezon olduğu gibi Aatıf'tan santrafor devşirme oyun kurgusu ile nereye kadar gidebileceğiz..

Tek emin olacağımız tek konu, Yönetimin devre arasındaki transfer politikasında ki acizliğinin ve acemiliğinin her sene üstüne koyarak devam edeceğidir..

Biz böyle yazılar yazdıkça da bazılarının hazımsızlığı da artarak devam edecektir..
"Alimden gelen adalet bi'taraf
Zalimden gelen adalet bertaraf" H.MURAT KELLECİ
Murad_Kelleci58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 6 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.08.2014, 22:19   #16
sıracalı
Acemi Yiğido

sıracalı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

56 Mesajına 110 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 434 sıracalı FAZLA SÖZE GEREK YOKsıracalı FAZLA SÖZE GEREK YOK

2 gune yaptigimiz 2 macta kaleyi tutan toplam sut 9...yedigimiz gol toplam 6...
Yani %70 e yakin bi oram bu..ysni kalecimiz korcan maalesef gecen seneden de cook daha kotu..sadece 6 gol yedigi icin degil.hic guven vermiyor

Utaka su anda en goze batan futbolcumuz.gecen seneye gore cok iyi.

Da costanin masallahi var..

Ahmet sahbaz bu ligin asla topcusu degil..

Cicinho cok cabuk dusuyor oyundan yoruluyor.kondisyonu icacici degil

Chrisantusu anlayamadik ama bekledigimiz bi forvet degil gibi maalesef.

Orta sahamiz cok bos ve araya top atan sut ceken calim atan oyun kurucu mutlak sart.atifla utaka surekli bu isi yapmaya calisinca ilerde cogalamiyoruz.

Ziya aydin atif 3 lusu bozuldugu icin o sistemde calismiyor.ve aydinin yerine mutlaka transfer sart..

Berk adindan soz ettirecek gibi...

Kaleci- oyun kurucu- kanat oyuncusu sart..
sıracalı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sıracalı'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.08.2014, 22:20   #17
babapiton
Usta Yiğido

babapiton - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.318 Mesajına 3.345 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 825 babapiton FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Korcan : Acaba performansını artırırmı derken eski performansına hasret bıraktı.Kaleci transferi %100 yapılacak zaten,Korcan'ın bu durumda yedeğe düşmesi kaçınılmaz.

Cicinho : 2 günde 90 dakika oynamak kolay değil normal olarak son dakikalar biraz oyundan düştü.Kaldığı yerden devam ediyor.

Da Costa : Bugün turnuvada tam olarak hazır gözüken 3 futbolcudan 1'iydi.Fizik olarak çok iyi.Böyle devam eder inşallah.

A.Şahbaz : Ayağına top gelince çok heyecanlanıyor kafa topuna çıkamıyor omuz omuzada yıkılıyor gereksiz yerde faul yapıyor.İlk 18'i bile göreceğini sanmıyorum daha.

Berk : Eren Aydın'la karşılaştırırsak ona göre çok çok üstün.Defansif açıdan çok iyi oynadı.İleri çıkışlarda tek pasları iyi yaptı ama ortalarını geliştirmesi lazım.Allah korusun Ziya'ya bişey olursa en azından defansif görevlerini yerine getirir,sırıtmaz.

Kadir : Hiç oyun içinde yoktu.Geçen seneler kaptırsa bile defanstan gidip top alırdı.Yerine Mutlak transfer lazım.

Adem : Topu iyi yönlendirdi.Adem'in yanına iyi bir önlibero alınırsa daha başarılı olur.

Burhan : Maşallah Kondisyonu inanılmazdı 2 maçtada çok efor sarfetti.Geçen seneye göre gelişim gördüm,Geçen sene bu kadar oyun içinde kalıp oyunu yönlendirmiyordu,ara ara gözüküp skora katkı yapıyordı.Tam olarak hazır.İnşallah böyle devam.

Aatif : 2 maç 90 dakika kaldıramadı.Fiziken tam olarak hazır değil ama çalışkandı.Geçen seneki performansını ligde yakalar.

Utaka : İnanılmaz kaliteli bir futbolcu geçen seneye göre fizik olarak çok fark var.2 maçta 2 gol 2 asist yaptı.Geçen sene fizik olmadığı için press yapamıyordu,şimdi rakibide rahatsız ediyor.İnşallah sakatlık falan olmazsa en az 12-15 gol bekliyorum bu sene.

Ahmet Aras : Bende dahil birçok kişi kızıyoduk neden tutulmadı diye gördük son dakikalarda önde baskı için alınabilir ama ilk 11 çok zor pek ümit vermedi.

Chrisantus : 2 maçtada dikkat çekecek bir hakeketini görmedik,geçen sene Utaka'da alışamadı fakat yaptığı hareket yada top sürüşünden bile kalitesi anlaşılıyordu.Chrisantus hiç ışık vermedi.üstüne birde çok kötü şekilde sakatlandı.İnşallah bağlarda çekme olmuştur.1 haftada toparlanır ama bana yerdeki kıvranışından yırtık yada kopma gibi geldi.Eğer öyleyse 1.5 ayla 6 ay arası sahalardan uzak kalır.Geçmiş Olsun.

Hakan Arslan : 2 gündür oyunda hiç yok geçen senelere göre düşüşte inşallah lig başlayınca toparlanır.

Carlos:Çok adam aldık aldık diyoduk hiç adam göremedik nerdeyse Carlos yine ilk 11'inden vazgeçmiyecek gibi.(Deniz Özgöz,Musa Sinan,Pekin )

Transfer:İddaalara göre Aydın Karabulut geri dönecek gibi gözüküyor.Kaleci olarak Ertuğrul ve 1 yabancı orta sahayla sorunumuz kalmaz.
Yabancı orta saha olarak Ukrayna'nın DNIPRO DNIPROPETROVSK takımında forma giyen gürcü ön libero Jaba Kankava ile görüştüğümüz yabancı basında yer alıyor bakalım ne olacak.

Herkes karamsar ama ben ofansif olarak geçen seneden bir fark görmedim hatta geçen sene başı Gençlerden 7 tane yemiştik ve fizik olarak şimdiki kadar hazır değildik.Defansif hatalar hazırlık maçı olmasının getirdiği ciddiyetsizlik,Ümit'in yokluğu ve kaleci hatası.Ligde bu kadar basit gol yiyeceğimizi sanmıyorum.

SİVASSPOR TV
babapiton isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı babapiton'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.08.2014, 22:26   #18
ayhandemir58
Acemi Yiğido

ayhandemir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

81 Mesajına 130 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ayhandemir58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Forvet hattı iyi ama orta saha ve defans kötü sinyaller veriyor,kaleci Korcan hakeza.Benim anladığım kadarıyla yönetim liğdeki çıtayı düşük tutmuş,o yüzden gerekli transferleri değil de kendilerinin istedikleri transferleri yapmış.Bu yılda yine bol gol atar attığımız kadar da yeriz gibime geliyor.Bir de Passolig faktörünü göz önüne alırsak yeterli seyirciyi bulamz bu takım diye düşünüyorum.
ayhandemir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.08.2014, 22:31   #19
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 796 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Şayet yönetim ve teknik heyet, Cumhuriyet kupasında, Sivasspor'un eksiklerini görüp transfer sezonu bitmeden, gerekli yerlere transfer yaparlarsa kupanın kazananı biz oluruz, yok bu kötü oyundan ders çıkarmaz ve transfer yapmazisek yandı yavrum keten helva.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.08.2014, 22:34   #20
berk5858
Acemi Yiğido

28 Mesajına 36 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 460 berk5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takım temposuzdu ama bir kamp döneminin yorgunluğu vardı. İnşallah Crisantus un sakatlığı ciddi değildir. Lig maçı gibi olmuyor bu maçlar. 2 gün arayla olması da sakatlık riski olmaması için düşük tempo gerektiriyor. Carlos geçen yıl da ciddi bir yükleme yaparak çalıştırmıştı. Ben 2-3 hafta sonra daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Ama gelecek hafta düşme adayı Gaziantepspor maçında şov yapacağımızı düşünüyorum... PANİK YOK...
berk5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda berk5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
değerlendirelim, turnuvayı