Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Anlamada sorun varsa, Yapacak bir şey de olmaz!
Alt 24.06.2011, 23:29   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 870 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Anlamada sorun varsa, Yapacak bir şey de olmaz!

Anlamada sorun varsa, Yapacak bir şey de olmaz!
2011-06-25

Abdullah YİĞİT

Dün bir arkadaşım telefon açıp “Senin bugün Grosicki ile ilgili yazdığın yazıya çok tepki var. Doğrusu bende bu yazdıklarına katılmıyorum…” dedi. Tabi öncelikle şunu söylemek lazım, yazdığım bir yazıyı her düşünceden, her yaştan, her meslekten insanlar okuyor, dolayısıyla farklı farklı algılanması da normaldir. Ben düşüncelerimi, doğru bildiğimi yazdım, okuyanlarda düşüncelerini belirtecektir.
Beni arayan bu arkadaşım, sivasspor com.'da kullanılan yazımı eleştirdiği için “Dur şimdi ben okuyayım, sen şurada şu yanlışı yapmışın de!” diyerek yazıyı okumaya başladım, fakat hiç sözümü kesmeden dinledi. Sordum kendisine “Katılmadığın ve yazıda bulduğun hatalar neydi” diye. Bana söylediği “Ya tamam seni anlıyorum da, yinede yabancı futbolcuların yemesine içmesine karışmamak gerekir, onları rahat bırakmak lazım, yoksa oynamazlar” oldu. Tekrar sordum ; “Benim yazımda Grosicki'nin içki içmemesi gerektiği gibi bir cümle var mı?” Yok! Peki, bu yorumlar tepkiler neyin nesi?
Bu telefondan sonra yapılan yorumlara baktım ve çok şaşırdım. Hayır, hayır, beni eleştirenler olduğu için değil, açık ve çok net yazılan yazının yinede anlaşılmamasına şaşırdım. Yukarıda da ifade ettiğim gibi, her görüşten, her meslek grubundan, her yaştan insan okuduğu için tabiî ki farklı görüşlerde olacaktır. Buna saygı duyuyorum. Ama saygı duymadığım tek şey, Sivas'ın imajına zede verecek bir açıklamaya, Sivaslı biri olarak bunun yanlış ve gerçekleri yansıtmadığını söylüyorum, teşekkür edilecek yerde, konu farklı yerlere çekilip eleştiri yapılmış. Tabi bazı eleştiriler, eleştiriden de çıkmış ukalalığa kadar gitmiş. Mesela birisi “Bırak bu yazarlığı” filan demiş. Bunu yazana “Sen kimsin, senin ne hakkın var bunu söylemeye” filan demeyeceğim, sadece ona diyorum ki, senin karın ağrın farklı, bu yazı bahanen olmuş, senin gerçekten bir kuyruk acın var! Keşke telefon açıp, ya da yüz yüze gelip bunları bana söyleyen. Şunu samimiyetle ve içtenlikle söylüyorum. Bu düşüncedeki insanlarla oturup konuşmayı çok istiyorum. Doğrusuda bu değil mi?
Gerçekten inanamıyorum! Ben yazıda başka bir şeyden söz ederken, konu nerelere çekilmiş ve eleştirmek için bahane arayanlarda ne güzel şeyler yazmış!
Konuyu başka taraflara çeken, okuduğunu anlamayanlara aslında söylenecek fazla bir şeyde yok! Çünkü onların niyeti belli, ne yazarsan yaz onların kafasındaki ön yargı değişmez!
Sadece şunu tavsiye ediyorum;
Okuduğunuzu anlayın! Ben orada ne demek istemişim,.siz neler yazmışınız.
Anlamadıysanız bir daha okuyun, bir daha okuyun…

Hürdoğan

Etiketler
anlamada, olmaz, sorun, varsa, yapacak, şey