Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Maçı Değerlendirelim
Alt 16.08.2015, 00:53   #31
ayhandemir58
Acemi Yiğido

ayhandemir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

81 Mesajına 130 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ayhandemir58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Cevap: Maçı Değerlendirelim

Hem Olcan'ın hem Burak'ın pozisyonu kesin,en az 1'er metre ofsayt ve Sabri'nin penaaltı dışındaki ikinci eline çarpan topta bana göre penaltı. SS.'umuzda bir ön libero,bir 10 numara ve bir de santrafor eksikliği kendini iyice gösteriyor.Batuhan son20-30 dk. oynar.Eneramo belirsiz! Transfer o da belirsiz.
Ama en azından lige iyi başladık diyebiliriz.
ayhandemir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2015, 01:51   #32
rmznshn
Acemi Yiğido

68 Mesajına 228 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 636 rmznshn COK SEVILEN BIR KISIrmznshn COK SEVILEN BIR KISIrmznshn COK SEVILEN BIR KISI

Galatasaray'da kadro dışı kalan Yekta Kurtuluş Medicana Sivasspor ile anlaşma sağladı. Anlaşmayı Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz duyurdu.

Kırmızı-beyazlı futbol takımının isim sponsoru Medicana Sağlık Grubu tarafından Galatasaray maçı öncesinde kulüp yöneticileri ve basın mensuplarının katıldığı yemek düzenlendi.

Organizasyonda gazetecilere açıklamalarda bulunan Otyakmaz, geçen sezonki sıkıntıları yaşamamak için ince eleyip, sık dokuduklarını aktararak, "Lig başlıyor ama henüz transferi tam manasıyla sonuçlandırmadık. Yapacağımız 3-4 takviyeyle transferi kapatmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Yekta ile görüştüklerini ve anlaşmaya vardıklarını vurgulayan Mecnun Otyakmaz, "Galatasaray'dan aldığımız izinle Yekta Kurtuluş ile bir görüşme yaptık ve kendi aramızda anlaştık. Galatasaray İstanbul'a döndükten sonra yapacakları görüşme neticesinde karşılıklı sözleşmelerini feshedecek ve futbolcuyu Sivasspor'un renklerine katacağız" ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Mecnun Otyakmaz, şöyle devam etti:

"Bugün itibariyle kulübünden alınan izinle bir orta saha oyuncusu şu anda tesislerimizde. Kulübüyle de onunla da anlaştığımız takdirde renklerimize katacağız. Onunla birlikte bir santrforla da anlaştık. Kulübüyle olan problemlerin çözülmesini bekliyoruz. Problem, hafta içi çözülecektir."

"Stadımız yıl sonuna kadar biter"

Yapımı süren Sivas Arena'da inşaatın hızla devam ettiğini ve teslim süresinin geçildiğini dile getiren Mecnun Otyakmaz, "Stadımızın bu yılın sonuna kadar ancak hazır olabileceğini düşünüyorum ama o mevsimde pek stadı teslim almayı istemem. Çünkü kış günü çok önemli eksikliklerle karşılaşıp sıkıntılar yaşayabiliriz. Kasım ayında teslim etme durumları var. Eğer öyle olursa belki ikinci yarıyı stadımızda oynarız" şeklinde görüş belirtti.

"Costa ile Olympiakos görüşüyor"

Medicana Sivasspor'un savunma oyuncusu Manuel Da Costa'nın takımdan ayrıldığı yönünde söylentilerin olduğunun sorulması üzerine Otyakmaz, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıllarda da birtakım alış verişler yaptığımız Olympiakos Kulübü, Costa'ya bir teklifte bulundu. Kendisi de gitmek istediğini söyledikten sonra futbolcuyu gönülsüz bir yerde tutmak, kulüp açısından pek verimli olmaz. Biz Olympiakos ile anlaştık, şu anda Costa ile Olympiakos görüşüyor. Kendi aralarında sorunlarını çözüp anlaştıkları takdirde bu transfer gerçekleşebilir."

"Aatif'in takımımda olmasından son derece memnunum"

Golcü oyuncu Aatif Chahechouhe'nin takımdaki geleceğiyle ilgili de konuşan Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Aatif'a iyi bir teklif gelirse transfer olabileceğini söylemiştik. Transferin ilk başladığı dönemlerde bu ilanımıza Galatasaray'dan bir teklif geldi fakat henüz kendi aralarındaki Amrabat sorunu çözülmemişti. O çözüldükten sonra talip olabileceklerini söylediler ama daha sonra bir gelişme sağlanmadı. Bugün düşündüğümde iyi ki bir gelişme sağlanmamış. Çünkü transferin bu kadar zor yapıldığı bir süreçte Aatif gibi bir oyuncuyu Sivasspor'a kazandırmak bize çok daha pahalıya patlayabilirdi. Bundan dolayı Aatif'in takımımda olmasından son derece memnunum. Kafasının karışık olduğunu da düşünmüyorum."

Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar da Medicana Sivasspor'a yeni sezonda başarılar dileyerek, isim sponsoru olmaktan gurur duyduklarını söyledi.
rmznshn isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda rmznshn'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 16.08.2015, 01:55   #33
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 874 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Maçta sivasspor 2 devre de farklı oynadı..İlk yarı biraz daha derli toplu oynayn bir takım görüntüsü verdik..lk yarı kaçırılan 2-3 tane de iyi pozisyonumuz var...İlk yarı b,raz daha dikkatli olsaydık 2-3 tane gol da atabilirdik...İlk maçın heycenıyla bazı oyuncuncular iyi oynamamış olabilir;ilerleyen haftalarda inşallah daha iyi oynar;daha fazla da goller atarız...2. yarı bilhassa Burak ın oyuna girmesiyle defansımız daha fazla açık vermeye başladı...g.s 2. yarı daha fazla pozisyon buldu ve değerlendirdi;biz ise bulduğumuz pozisyonları cömertçe harcadık...Eğer Da Costa giderse ilerleyen haftalarda bu takımın defansı daha da zorlanacak;acil olarak takıma bir tane de defans oyuncuyu transferi yapılması gerekiyor..Bunu yapmazsak Ümit ve diğer defans oyuncunun cezalı ve sakat olduğunda kimi oynatacağız...Şunu herkes artık görmüşsek her ne olursa olsun Atıf şu anda bu takımın her şeyi...Son iki yol bir takım bencilliklerde de yapsa sivasspor Atıf oynadığında hem gol atıyor hem de puanlar kazanıyor...Maç içinde dikkatimi çeken bir şey de Burhan ın da bazı pozisyonlarda arkadaşlarına pas vermeyip gol atma sevdasına kapılmasıydı..Burhan ilerleyen haftalarda gol atacak;ama bence asist özelliğini kullanırsa takıma daha faydalı olur...Burhan bu yıl rahat olmayacak;bu mevkiye alınan İspanyol oyuncu ilerleyen haftalarda her an takıma girebilir...Ben İspanyol oyuncunun oynadığında takıma çok katkı yapacağını ;goller atıp asistler yapacağını düşünüyorum..Bu oyuncu hem Atıf ın hem de Burhan ın yerinde oynayabilen bir oyuncu..Bu maçta oynamadı ama diğer maçlarda en azından 2. yarılarda yorulan forvetlerden birinin yerine oyuna girmesini bekliyorum....Bu maçta gösterdi ki sivassporun iyi bir forvete ihtiyacı var;bu forvet gerekirse Batuhan ın yerine maçların 2. yarılarında sahaya sürülmeli, ya da iç sahada Batuhan ile çift forvet oynatılmalıdır...Diğer bir soru da bu takımda Cicinho nun yedeği var mı sorusu...Cicinho olmadığında sivasspor nasıl oynayacağını hiçbirimiz bilmiyoruz...Sivassporda Atıf olduğu müddetçe bu takım Atıf ın kontrolünde hücuma çıkacak gibi gözüküyor..Atıfsız bir sivasspor nasıl olur sorusu önemli bir soru;Atıf sivassporun hücumdaki herşeyi,sağda solda,ortada,ilerde gidip gelen bir oyuncu...Onsuz bir takım şu anda zor gözüküyor....Sivasspor takımı ilk maç için iyi bir sınav verdi,umarım Eskişehir maçında puan veya puanlar alırız..Sivassporda bu yıl orta sahada bir bolluk yaşanıyor;umarım bu bolluk sivasspora puan olarak geri döner...Batuhan ilk maç için fazla kızmak istemiyorum;çünkü geçen yıl ilk maçlarda çok daha kötüydü ve sürekli de sakatlanıyordu..Bu yıl en azından maçlarda sakatlık sorunu yaşamıyor;hem de 70 lerden sonra beni çıkarın diye kenara işaret yapmıyor...Batuhan'ın ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum..Umarım Enaramo ilerleyen haftalarda takıma katılır,Batuhan ın alternatifi olursa daha daha çabuk forma gireceğini düşünüyorum...Bu yılki kadro geçen yıldan daha alternatifli;umarım Sergen Hoca bu yılda bize aynı Batuhan gibi yeni isimler kazandırır..Erkan bu gün bence gayet iyi oynadı..Hakan da ilk ayarı fena değildi ama 2. yarı oyundan düştü...Ben bu maçta İspanyol oyuncunun en azından son 15-20 dak . oynamasını bekliyordum...Umarım Eskişehir maçında bu oyuncuyla da tanışmış oluruz...Yenemedik ama yenilmedik de..Puanla paylaşmak her zaman güzeldir....
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.08.2015, 02:51   #34
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Demiştim bu Sergen bu takımı bu kadroyla sürprizlere uçurur diye buyrun dakika 1 gol 1
Alt 16.08.2015, 07:30   #35
Nihat5858
Acemi Yiğido

23 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 348 Nihat5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Burhan macın yıldızımda resmen canlı ızledım yorumlar aynen dedıgın telles irezıl ettı
Nihat5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.08.2015, 07:31   #36
Nihat5858
Acemi Yiğido

Alıntı:
cılgınsivas58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Maçta göze çarpanlar : takım oyununu iyi oynamamız takımda ki yardımlaşma galip gelme isteği
Maçın en iyisi kimdi : atıf erkan cicinho hakan ibrahim burhan
Maçın en kötüsü kimdi : ümit batuhan orhan yiğit
Yeni Transferlerimiz hakkında görüşleriniz neler : ? orhan ve yiğiti geç onlardan birşey olmaz erkan ve hakan iyi
Atıf ıyı destekte bencılıgı bıktırdı yolda görsem ıkı cıft lafım var
Alt 16.08.2015, 07:33   #37
Nihat5858
Acemi Yiğido

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Şu takıma bir sağlam öne oynayan Ön libero, bir tanede Golcü monte ettiğiniz zaman çok iyi bir takım olacağımız aşikar... Ama maalesef kalede sıkıntı yaşayacağız. Yan topları çok çok zayıf, özgüven eksiği olan bir kaleci Setkus... Görülüyor ki Korcan kaleyi Setkustan alacak... Ayrıca Hakan Özmert, Yiğit İncedemir hoşuma gitmedi... Erkan Kaş idare eder, ama Fatihden ve Ziyadan üstün bir sol bek değil... Cicinhonun sakatlığı inşallah önemli değildir. Çünkü sağ kanadımız çok iyi işliyor onunla... Mehdi ve Aatıf çok iyi anlaşıyorlar. Özellikle ani dönüşler ve ani kararları rakibi abondone edebiliyor. Dediğim gibi çok sağlam bir forvet olsa özellikle şu Galata defansını dağıtırdı... Burhan hazır değil ama olacak inşallah. İbrahim ve Ümit bu maçta iyiydi. Ama Ümitin markajda devamlı tehlikeli yerlerde faule başvurması bizi sıkıntıya soktu. Dani'nin durumu nasıl bilemiyorum ama onun kaliteli bir futbolcu olduğunu bir kaç hazırlık maçı ve geçen yıllardaki edindiğimiz intiba ile biliyoruz.

Ligin ilk haftası takımların bu tarz yavaş ve yan pas yapmaları doğaldır. 6 ve 7. haftalardan sonra viteslerin yükselmesi ile şablon yavaş yavaş belirir. Ama bu arada puanları toplamamız gerekiyor. Hem ileriki haftalarda özgüven kazanmış oluruz, hemde altta kalan takımları demoralize ederiz...

Şu yeni transferlerde bir an önce gelsede taraftarın heyecanı giderilse.

Bu arada maalesef taraftar olarak kan kaybediyoruz. Bir an önce hem sponsorlar hemde ligin ekabirleri bu duruma bir çözüm bulması lazım.
SEN MACI IZLEDINMI kardes burhan hazır degılmı ayrıldım gülmekten tv yorumcusu bıle yere göğe koymadı sen tuhaf tuhaf yanlış bılgı verıyorsun umut ıyıydı demen maçla lığın olmadıgının gostergesı sırf yazmak için yazmayın
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Nihat5858'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.08.2015, 07:38   #38
Nihat5858
Acemi Yiğido

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Maçta sivasspor 2 devre de farklı oynadı..İlk yarı biraz daha derli toplu oynayn bir takım görüntüsü verdik..lk yarı kaçırılan 2-3 tane de iyi pozisyonumuz var...İlk yarı b,raz daha dikkatli olsaydık 2-3 tane gol da atabilirdik...İlk maçın heycenıyla bazı oyuncuncular iyi oynamamış olabilir;ilerleyen haftalarda inşallah daha iyi oynar;daha fazla da goller atarız...2. yarı bilhassa Burak ın oyuna girmesiyle defansımız daha fazla açık vermeye başladı...g.s 2. yarı daha fazla pozisyon buldu ve değerlendirdi;biz ise bulduğumuz pozisyonları cömertçe harcadık...Eğer Da Costa giderse ilerleyen haftalarda bu takımın defansı daha da zorlanacak;acil olarak takıma bir tane de defans oyuncuyu transferi yapılması gerekiyor..Bunu yapmazsak Ümit ve diğer defans oyuncunun cezalı ve sakat olduğunda kimi oynatacağız...Şunu herkes artık görmüşsek her ne olursa olsun Atıf şu anda bu takımın her şeyi...Son iki yol bir takım bencilliklerde de yapsa sivasspor Atıf oynadığında hem gol atıyor hem de puanlar kazanıyor...Maç içinde dikkatimi çeken bir şey de Burhan ın da bazı pozisyonlarda arkadaşlarına pas vermeyip gol atma sevdasına kapılmasıydı..Burhan ilerleyen haftalarda gol atacak;ama bence asist özelliğini kullanırsa takıma daha faydalı olur...Burhan bu yıl rahat olmayacak;bu mevkiye alınan İspanyol oyuncu ilerleyen haftalarda her an takıma girebilir...Ben İspanyol oyuncunun oynadığında takıma çok katkı yapacağını ;goller atıp asistler yapacağını düşünüyorum..Bu oyuncu hem Atıf ın hem de Burhan ın yerinde oynayabilen bir oyuncu..Bu maçta oynamadı ama diğer maçlarda en azından 2. yarılarda yorulan forvetlerden birinin yerine oyuna girmesini bekliyorum....Bu maçta gösterdi ki sivassporun iyi bir forvete ihtiyacı var;bu forvet gerekirse Batuhan ın yerine maçların 2. yarılarında sahaya sürülmeli, ya da iç sahada Batuhan ile çift forvet oynatılmalıdır...Diğer bir soru da bu takımda Cicinho nun yedeği var mı sorusu...Cicinho olmadığında sivasspor nasıl oynayacağını hiçbirimiz bilmiyoruz...Sivassporda Atıf olduğu müddetçe bu takım Atıf ın kontrolünde hücuma çıkacak gibi gözüküyor..Atıfsız bir sivasspor nasıl olur sorusu önemli bir soru;Atıf sivassporun hücumdaki herşeyi,sağda solda,ortada,ilerde gidip gelen bir oyuncu...Onsuz bir takım şu anda zor gözüküyor....Sivasspor takımı ilk maç için iyi bir sınav verdi,umarım Eskişehir maçında puan veya puanlar alırız..Sivassporda bu yıl orta sahada bir bolluk yaşanıyor;umarım bu bolluk sivasspora puan olarak geri döner...Batuhan ilk maç için fazla kızmak istemiyorum;çünkü geçen yıl ilk maçlarda çok daha kötüydü ve sürekli de sakatlanıyordu..Bu yıl en azından maçlarda sakatlık sorunu yaşamıyor;hem de 70 lerden sonra beni çıkarın diye kenara işaret yapmıyor...Batuhan'ın ilerleyen haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum..Umarım Enaramo ilerleyen haftalarda takıma katılır,Batuhan ın alternatifi olursa daha daha çabuk forma gireceğini düşünüyorum...Bu yılki kadro geçen yıldan daha alternatifli;umarım Sergen Hoca bu yılda bize aynı Batuhan gibi yeni isimler kazandırır..Erkan bu gün bence gayet iyi oynadı..Hakan da ilk ayarı fena değildi ama 2. yarı oyundan düştü...Ben bu maçta İspanyol oyuncunun en azından son 15-20 dak . oynamasını bekliyordum...Umarım Eskişehir maçında bu oyuncuyla da tanışmış oluruz...Yenemedik ama yenilmedik de..Puanla paylaşmak her zaman güzeldir....
Kardes neoldu ıspanyol futbolcunun menejerımısın atıfı yer burhanı yer yazmışsın ıkısıde macın yıldızıydı ıspanyol kım ya kadro bozulmamalı yoksa sınerjı gıder
Bu Konuda Nihat5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 16.08.2015, 07:49   #39
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1425 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Nihat5858 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
SEN MACI IZLEDINMI kardes burhan hazır degılmı ayrıldım gülmekten tv yorumcusu bıle yere göğe koymadı sen tuhaf tuhaf yanlış bılgı verıyorsun umut ıyıydı demen maçla lığın olmadıgının gostergesı sırf yazmak için yazmayın
Evet seyrettim ve hiçde yanlış bilgi vermiyorum. Burhanın meziyetlerini ve formda zamanlarını bilmesem derimde bildiğim için konuştuk herhalde... Burhan hazır değil, o kanadı kevgire çevirirdi. Ama neden sırıtmadı Burhan çünkü ataklarımız Erkan-Mehdi-Aatıfla genelde sol kanattan geldi... Maçında sıcak bölgelerinin istatistiğine baktım doğruluyor. ayrıca sırf yazmak için yorum yazmam ben hele hele ona buna laf da yetiştirmem. LAF EBESİ!!!!!

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 16.08.2015, 07:52   #40
cenk5821
Usta Yiğido

cenk5821 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

292 Mesajına 448 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 784 cenk5821 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Birincisi kaleciyi ilk macından yargılamak hatadır. Ikincisi kaleci kotu kaleci degil kurtardığı toplarla gösterdi bunu sakin fizikli bir kaleci kotu diyenler bir golle kotu dediler kaleciyi izleyip alan teknik Kadro sizden daha iyi futbol bilgisine sahipler sonuçta. Stefan hocanın konuşmasına tanık oldum dun aksam Batuhan'ın Göbek Bölgesi'ni kesmek Lazım dedi 10 kilo vermesi Lazım dedi hakli ve son vuruşları kotu dedi.
cenk5821 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
değerlendirelim, maçı