Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

M.Ertuğral'dan Türk Takımlarına Tavsiye
Alt 07.07.2013, 00:49   #1
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart M.Ertuğral'dan Türk Takımlarına Tavsiye

Teknik Direktör Ertuğral'dan Türk Takımlarına Genç Oyuncu Tavsiyesi
FIFA Teknik Çalışma Üyesi Ertuğral: "FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın Türkiye'de olması kulüpler için büyük avantaj' "Türk ekipleri mutlaka Şili'yi izlemeli. Türk futbolunda eksik olan pozisyonların oyuncularını Şili'de gördüm" "Ülkemizdeki futbolun en büyüğü eksiği altyapı".ERCAN DOĞAN - FIFA Teknik Çalışma Üyesi Muhsin Ertuğral, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın Türkiye'de düzenlenmesinin kulüpler için büyük avantaj olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Güney Afrika'da Ajax Cape Town takımını çalıştıran Ertuğral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyonda dünya çapında oyuncuların yer aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Dünya futbolunun nereye gittiğini görme fırsatı buluyoruz. Sadece gençleri değil, üst düzey oyuncuları takip ediyoruz. Organizasyonda yer alan çoğu oyuncu, çeşitli üst düzey liglerinde forma giyiyor. Organizasyonları ve sistemleri görme fırsatı buluyoruz. Türk futbolunu geliştirme adına çok önemli bir turnuva."

Dünya Kupası'nda forma giyen oyuncuların sadece gençliğine bakmamak gerektiğini kaydeden Muhsin Ertuğral, şunları söyledi:

"Bunlar sadece genç değil. Artık 18-20 yaş altı grubu dünya futbolunda iyi yerde. Kulüplerimiz organizasyon bakımdan yurt dışındaki kulüplerin gerisinde. Dünyanın önemli izleme komiteleri burada maçları takip ediyor. Herkes oyuncuları gözden kaçırmamak için uğraş veriyor. Bütün oyuncuları bir arada görme fırsatı oluyor. Tabii ki Türk kulüplerinin de izleme komiteleri var. Kulüplerimiz doğru şekilde hareket ederse maddi açıdan düşük olan ülkelerden iyi oyuncular çıkarabilirler. Bunları ülkede tutabilirler."

Kendisinin FIFA'daki görevi gereği ilk etapta Şili'yi analiz ettiğine dikkati çeken tecrübeli çalıştırıcı, "Türk ekipleri mutlaka Şili'yi izlemeli. Türk futbolunda eksik olan pozisyonların oyuncularını Şili'de gördüm. Hakikaten çok üst düzey oyuncular var. Fizikleri çok gelişmiş. Güney Amerika futbolcuları Türk futboluna yatkın oluyor. Ben Türk kulüplerine Güney Amerika ekiplerinin tamamını izlemelerini tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.

"Uzun süreli takip yapmalıyız"

Türkiye'deki kulüplerin sezonun bitmesine 2 ay kala oyuncu izlemeye başladığını savunan Ertuğral, bu süreci daha da uzatmaları gerektiğini ifade etti.

Almanya'nın son şampiyonu Bayern Münih'in Martin Demichelis'i transferini örnek gösteren Muhsin Ertuğral, şunları kaydetti:

"Bu oyuncunun transferi sırasında Bayern Münih, beni de Güney Amerika'daki izleme komitesi içinde gönderdi. Hazırladığımız raporlarda Demichelis, çok üst düzey çıkmıştı. Avrupa'daki kulüpler üç, dört ve altı aylık dönemleri takvime alarak izleme komitelerini ülkelere gönderiyor. İzleme komitesi üyeleri o ülkelerde kalıp antrenmanları ve ligleri izliyor. Artık rakamlar çok üst düzeye geldi. Bir oyuncuyu Türkiye'ye getirmek için çok ciddi paralar harcıyoruz. Daha sonra göndermek için aynı ücretleri ödüyoruz. Futbolcuların uyum sağlamaları için uzun süreli takipler yapmalıyız."

Altyapının önemi

Ertuğral, Türk futbolunda en büyük eksikliğin altyapı olduğunu savundu.

"Çok sabırlı değiliz. Zeki insanlar çok hızlı düşündüğü için hemen sonuç alınmasını ister" diyen Ertuğral, "Umarım uzun vadeli yatırımlarla başarı elde ederiz. Hele hele bütçesi düşük takımlar bu konulara değinerek önemli isimleri kadroya dahil edebilirler" ifadelerini kullandı.

Kendisinin üç kıtada çalıştığını anlatan tecrübeli teknik adam, "Bir teknik adam, nerede kendisine değer veriliyorsa oraya gider. Uzun süredir yurt dışında olduğum için dünya futbolunu biliyorum. Şansız bir Sivasspor dönemim oldu. Futbolda birikimler çok önemli. Öncelikle zaman tanınması gerekiyor. Ben Türk futboluna faydalı olacağımı umuyorum" şeklinde konuştu.

Türk kulüplerin çeşitli ülkelerdeki futbolcular konusunda kendisine danışıp danışmadığı yönündeki soruyu ise Ertuğral, "Bugüne kadar Türk takımları bana danışmadı. Daha çok Avrupa'nın önemli takımları danışıyor. Ajax, Bayern Münih ve Almanya'nın birinci lig kulüpleri yardım istiyor" diyerek sözlerini tamamladı. - İstanbul...KAYNAK:ANADOLU AJANSI
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: M.Ertuğral'dan Türk Takımlarına Tavsiye
Alt 07.07.2013, 00:56   #2
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: M.Ertuğral'dan Türk Takımlarına Tavsiye

Sivasspordaki hocalık dönemi bazı nedenlerden dolayı istediği seviyede olmasa da M.Ertuğral'ın söylediği sözlerin tamamına katılıyorum..Bazıları sevmese de Muhsin Hoca o dönem küme düşme hattında yarıştığı Denizli,D.bakır,Manisa gibi takımlardan aldığı 7 puanla sivassporun küme de kalmasına katkısı olmuştur...Giderkende beyefendi bir şekilde gözleri dolarak duygusal bir şekilde takımımızdan ayrılmıştır..M.Ertuğral'a antrenörlük hayatında başarılar diliyorum..
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 07.07.2013, 01:14   #3
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Kendisinin üç kıtada çalıştığını anlatan tecrübeli teknik adam, "Bir teknik adam, nerede kendisine değer veriliyorsa oraya gider. Uzun süredir yurt dışında olduğum için dünya futbolunu biliyorum. Şansız bir Sivasspor dönemim oldu. Futbolda birikimler çok önemli. Öncelikle zaman tanınması gerekiyor. Ben Türk futboluna faydalı olacağımı umuyorum" şeklinde konuştu.

Türk kulüplerin çeşitli ülkelerdeki futbolcular konusunda kendisine danışıp danışmadığı yönündeki soruyu ise Ertuğral, "Bugüne kadar Türk takımları bana danışmadı. Daha çok Avrupa'nın önemli takımları danışıyor. Ajax, Bayern Münih ve Almanya'nın birinci lig kulüpleri yardım istiyor" diyerek sözlerini tamamladı.
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Morten58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 01:26   #4
hubidi
Acemi Yiğido

23 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 409 hubidi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Fazla değil senede bir gelecek vaad eden transfer yapsan kenara
ve geliştirsen maddi açıdan çok faydalı olur
Futbolcu alan değil veren üstündür.
hubidi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda hubidi'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 01:30   #5
cemahmety
Usta Yiğido

444 Mesajına 750 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 575 cemahmety FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence Muhsin Ertuğral kaliteli bir teknik adam gerek genç oyuncu bulmak gerek gelecek için genç yetenekleri keşfetmek noktasında, bizde başarısız olması çok normaldi çünkü hem sezona çok kötü başlamış bir takım aldı hem de Türk futbolu ve Türkiyedeki futbolun işleyişi ile ilgili uzaktan yakından bilgi sahibi değildi. İnsani olarak iyiydi ama Türk futboluna alışmak ve yönetmek noktasında gerçekten çok başarısızdı
cemahmety isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda cemahmety'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 01:42   #6
RCarlos58
Acemi Yiğido

RCarlos58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

22 Mesajına 28 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 397 RCarlos58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Muhsin Ertugral hoca sonderece güzel ve dogru konusmus. avrupa takimlari altyapi oyuncularina antramalara gelsin taksi tutuyorlar,tren biletleri aliyorlar eger okuldaki durumlari iyi degilse özel ögretmenler tutuyorlar, üstelik takimda kalsinlar diye erken sözlesme yapip para veriyorlar. cünkü bu gencleri prosfesionel yetisdikleri zaman bir gün milyonlarca degeri oluyor ve bu takimlara basari sagliyorlar. barcelona nin, bayern münichin takimdaki oyunculari yarisi altyapidan geliyor ve her sene bütün dünyaya oyuncu dagatiyorlar. bizim türk futbolu bu islerden anlamadigi icin milli takim hic bir turnavaya katilamiyor. salih ucan gibi gencler oynatmiyorlar sonra bu milli takimin hali ne olucak diye bagirilyorlar. hatta özil, tasci ve 50-60 türk asilli gencler türkiye icin oynamiyorlar. bakin alman u takimlarina kac tane türk isimleri bulabilecek siniz. artik 6 yabanci kurali yaptilar 20 seneye kadar 2-3 kaliteli oyuncu cikar.
RCarlos58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda RCarlos58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 01:49   #7
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

muhsin ertuğral uzun vadede başarı kazandıracak bir teknik adam
Ama bizde bunu bekleyecek sabır olmadığı için bu dikiş tutmadı
Kendisine başarılar diliyorum
Bir gün donanım kazanarak tekrar sivasta görmek isterim
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivaslıadem'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 01:59   #8
A.Turan Korkmaz
Usta Yiğido

A.Turan Korkmaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

777 Mesajına 1.838 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 663 A.Turan Korkmaz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

U-20 şampiyonasının son maçları gerçekten üst düzeyde ve büyük çekişme şeklinde geçiyor. Bugün Bursa'da oynanan Uruguay-İspanya maçında iki ekip oyuncuları da A milli takımlarından farksız, o kalitede oyun ortaya koydular. Özellikle kalan maçları yapan takımların oyuncularını takip etmekte yarar var.
A.Turan Korkmaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda A.Turan Korkmaz'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 03:16   #9
tfd5858
Yiğido

tfd5858 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

115 Mesajına 186 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 419 tfd5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aslında sivasta sportif teknik direktörlük yapsa çok iyi işler yapar çünkü adam iyi gözlemci
tfd5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tfd5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.07.2013, 08:37   #10
Poyrazcan
Yiğido

186 Mesajına 336 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 522 Poyrazcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İyi güzelde Sivasspor'a getirdiğin oyuncuların hangisi işe yaradı sayın Ertuğral?
Poyrazcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Poyrazcan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
mertuğraldan, takımlarına, tavsiye, türk

Seçenekler Arama
Stil