Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

SİVASSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR?
Alt 06.06.2006, 16:21   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart SİVASSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR?

Almanya`nın değerli işadamlarımızdan olan Mehmet Capraz, taraftarlarımıızın yeterli destegi veremediginden dolayı üzgün oldugunu belirtti?
Kendinizi kısaca tanıtırmısınız?

- Doğma büyüme Sivas Alibaba'lıyım. Evli ve 5 cocuk babasıyım. 30 yıldır Almanya'da yaşıyorum. Köln ve Dortmund cevresinde, ticaretle uğraşıyorum. Beyaz Saray Salonlarını işletmekteyim. şimdiye kadar yüzlerce büyük organizasyona ev sahipliği yaptım.

Taraftarımız hakkında düşünceleriniz nelerdir?

- Taraftarımızın takımına sahip çıkmadığını düşünüyorum ve bu beni derinden üzüyor. 1967 den beri büyük bir özlemle beklediğimiz süperlige çıkmışız ama maalesef yeterli destek yok. Bunun sebebi nedir anlamis değilim. Biz neden bir Trabzonspor taraftarı gibi olamıyoruz? Onlarda bizle beraber başladılar.
Özellikle deplasmanda, hele hele İstanbul`da Sivas' lıların takımlarına yeterince sahip çıkamadıklarını görüyoruz.
6 milyonluk bir kitleyiz ama 38 sene sonra çıktığımız Süperlig de, canımız herseyimiz olan Sivasspor`umuza sahip çıkamıyoruz. Bu konuda Derneklere büyük görev düştüğü kanısındayım. Sivaslı'ların birlik olamamasını, derneklerin yeterli düzeyde oganize olamıyor, olmalarına bağlıyorum. 38 sene sonra hedefe ulaşmışız ama,heyecan yok, destek yok, neyi bekliyoruz, destek vermek icin?

İstanbul'da Sivasspor Derneği kurma çalışmaları var bu konuda ne diyorsunuz?

- Kurulacak olan ''İstanbul Sivasspor Derneği'' çok güzel, geç kalınmış fakat yerinde bir girişim. Bir an önce kurulup yürürlüğe geçmesi gerek. İstanbul`daki Sivas'lıları bir dernek çatısı altında toplamak, daha kolay ve bilinçli organize olmayı sağlayacaktır. Bu konuda ben kendi üzerime düşen hertürlü maddi ve manevi desteği vermeye hazırım.
Diğer Sivas'lı işadamlarımızıda bir an önce bu derneğin kurulmasına ve işlev kazanmasına desteğe davet ediyorum.

Sizin Sivasspor`dan beklentileriniz neler? Önümüzdeki senelerde hedefi sizce ne olmalıdır?

- Biz süperlig'e çıkmışız ve artık burada kalmalıyız. Süperlig`de neler yapabileceğimizin hesabını şimdiden yapmalıyız. Benim arzum Sivasspor`umuzu UEFA`da, ve Şampiyon olduğunu görmek.

Sivasspor`un basarısı sizce Sivas`a neler kazandırır?

- Cok sey kazandırır. Bir kere reklamın iyisi kötüsü olmaz. Sporda basarılı bir ülkenin ihracatı artar, turizmi, gelişir, 2002 yılına kadar Türkiye'yi tanımayan insanlar vardı, Milli takımımız Dünya 3. olarak adımızı tüm dünyaya duyurdu. Bu örnekten yola çıkarak, Sivas'a sempati duyulacağını, Turistik yerlerinin keşfedileceğini, ayrıca geçmişte yaşadığımız negatif olayları pozitife çevirmek içinde çok büyük bir fırsat yakaladığımızı düşünüyorum.
Sivasspor süpelig`e çıkana kadar Sivas gündemde yoktu. Ama simdi, sürekli gündemde. Bundan güzel bişey olabilirmi? 28 yıldan beri değişik amaçlı yüzlerce büyük organizeye imza attım. Bu organizelere Türkiye'den katılan; milletvekilleri, bürokratlar, sanatçılar la artık daha farklı bir sohbetimiz oluyor, genellikle sohbet konumuz Sivasspor. Ben şahsen bir Sivas'lı olarak bununla gurur duyuyorum.

Beğendiğiniz futbolcularımız kimler?

- Hayrettin ve Hakkı yı çok beğeniyorum.

Başkanımız Mecnun Otyakmaz hakkında neler düşünüyorsunuz?

- Öncelikle Sivasspor`a sahip çıktığı, bugüne kadar görmediğimiz başarılar getirdiği için, Sayın başkanımızı tebrik ediyorum. Bundan sonrada sahip çıkacağına inaniyorum.

Sizce taraftar sitelerinin ''Taraftar oluşturma Sürecinde'' bir katkısı olumu?

- Olmazmı? Süper bir olay, Seyirciyi Taraftara entegre etmek icin büyük bir firsat. etkileşim yoluyla bunun en sağlıklı yoldan başarılacağı kanısındayım.

''www.sivasspor.com'' sitesini nasıl buluyorsunuz?

- Çok Basarılı, seviyeli ve düzgün buluyorum. Sivasspor'la ilgili güncel haberleri siteden takip ediyorum. Sivas ve Sivas'lıyı tüm dünyayla buluşturan bir yer. Hemşerilerimizin sohbet ortamında, Forumda, birbirleriyle kaynaşmasını sağlayan kaliteli ve güzel bir site. Sürekli tavsiye ediyorum, herkesinde tavsiye etmesini öneriyorum. 30 yıldır yurtdışındayım, sizin tesvikinizle ben Sivas ve Sivasspor`lu olduğumu hatırladım. 38 yıl önceki Sivasspor taraftarlığım arkadaşım Amigo Ihsan zamanını hatırladım, o zamanki taraftarlığım
tekrar eski canlılığına kavustu. bunu ''sivasspor.com.'' sitesi başardı.

Taraftarlarımıza ''Kombine Biletler'' alarak, sitemizin açmış olduğu ''Devbayrak Kampanya''mıza katılarak, taraftarın maça gitmesini sağlamak için Sivasspor Camiasına şimdiye kadar büyük desteklerde bulundunuz.
Bunlar icin ne diyorsunuz?

- Bu çorbada bizimde tuzumuz bulunsun. Doğru seyler yapıldığı sürece desteğim devam edecektir. Sivas ve Sivasspor için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor.
Yurtdışında olduğumuzdan dolayı malesef fazla aktif olamıyoruz. Almanya`daki Sivas'lılar Derneğimiz tarafından verilecek her türlü faaliyeti ben maddi ve manevi olarak desteklemeye hazırım.
Sivasspor.com dan ve Almanya'daki Sivas'lılar Derneği nin bana gelmesiyle haberim olmuş ve desteğim baslamıştır. çoğu Sivas'lı İşadamlarımızın bu durumdan haberleri yok sanıyorum. Sivasspor'dan Başarı bekleyebilmemiz için önce altyapımızdan başlayarak ortamı başarıya uygun hale getirmemiz gerekir, düşüncesindeyim.
Sivasspor`urumuzun bugünlere gelmesini sağlayan; Yönetim, teknik heyet, futbolcular ve taraftara teşekkür ediyorum.

Röportaj: Rüstü Elmas

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: SİVASSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR?
Alt 08.06.2006, 08:22   #2
CÜSSKB-Aynur
Usta Yiğido

CÜSSKB-Aynur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

64 Mesajına 176 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 992 CÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz sein
Standart -->: SİVASSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR?

Sivas dışarıya en çok göç veren bir şehir, her zaman yurtiçinde ve yurtdışında sayımızın çokluğuyla övünürüz, Ama Sivas'lının Sivas'a ve Sivasspor'a yeterince destek vermediğini görüyoruz. Komşumuz Kayseri' nin 2 takımı birden Süperlig de tutmak gayretini gıptayla izliyoruz. Hemşerilerimizin de artık takımını her şeklide desteklediğini görmek istiyoruz.
Mehmet ÇAPRAZ beyi Sivasspor a verdiği destekten dolayı kutluyorum.
Alt 11.06.2006, 10:50   #3
SahIsmail
Yeni Yiğido

SahIsmail - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 3 kere Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 SahIsmail isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Ah biz bir bilsek, neden güzel Sivassporumuza sahip cikilmiyor. Sivassporumuz bizim gururumuz, herseyimiz.
SahIsmail isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2006, 10:53   #4
SahIsmail
Yeni Yiğido

SahIsmail - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 3 kere Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 SahIsmail isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Benim anlamadigim sitede bu kadar üye varken, buraya sadece bir kac kisi yazmis!!!
SahIsmail isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2006, 11:26   #5
67_DERNEK_AKKIZ
Yiğido

67_DERNEK_AKKIZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 13 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 67_DERNEK_AKKIZ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch -->: SİVASSPOR'A NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR?

BENCE ARTIK KIMSE ESKISI KADAR DUYARSIZ DEGIL.BIOSEYLERIN BILINCI OTURMAYA BASLADI OYUZDEN ARTIK DESTEK ZAMANI..Sivasspor.com1
67_DERNEK_AKKIZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2006, 11:26   #6
şener58
Yeni Yiğido

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 şener58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

herkes birlik olsa inanın türkiye de bizim kadar takımına dahip çıkacak takım yoktur.
TOPRAKTAN GELDİK TOPRAGA GİDECEGİZ SİVASLI DOGDUK SİVASLI ÖLECEGİZ
şener58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2006, 12:46   #7
PARTNER58AHMET
Tecrübeli Yiğido

16 Mesajına 27 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 724 PARTNER58AHMET FAZLA SÖZE GEREK YOKPARTNER58AHMET FAZLA SÖZE GEREK YOKPARTNER58AHMET FAZLA SÖZE GEREK YOK

SİVASSPORA VE SİVASA NEDEN SAHİP ÇIKILMIYORU BENDE BİLMİYORUM NEDEN ACABA SADECE VE SADECE İSTANBULDA RESMİ KAYITLI OLAN 2.5 MİLYON SİVASLI VE GAYRİ RESMİ DE 1,5 KİŞİ YAŞIYOR İSTATİSTİKLERE GÖRE GEL GELELİM SİVASIN BİR İSTANBUL MAÇINDAS 5.10 BİN SEYİRCİ OLUYOR BUNUN YAKLAŞIK BENCE 20-25 BİN OLMASI GEREKMEZMİ HEM KULÜBÜMÜZE DESTEK HEMDE TAKIMA DESTEK OLUNUR MALESEF BİZDE BU HIRS VE HEYECAN YOK O YÜZDEN TAM DESTEK OLAMIYORUZ SİVASI VE SİVASSPORU ÇOK SEVİYORUM HER ŞEY SİVAS İ,ÇİN
PARTNER58AHMET isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2006, 12:47   #8
yigido Atilla
Usta Yiğido

yigido Atilla - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

179 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 843 yigido Atilla FAZLA SÖZE GEREK YOKyigido Atilla FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yukarda degerli Baskanimizin Röpartijini Dikkatli okursak Ne demek istedigini anlariz Örnegin mac biletleri nicin sivasta pahali !!!!!!!!! Degerli Baskan diyorki Bizim Arkamizda Büyük Sponzorlar yok????? dogru Sivas zengin bir sehir degil göc sehri sivasta yasayan coluk cocugunun Rizki ile ugrasiyor Sivas disinda yasayan bütün sivasliyim diyene büyük görev düsüyor Isadamlarina, Sivasdisinda yasayan Sivaslilara , Avrupada yasayan Sivaslilara DEMEK ISTEDIGIM SIVASSPORA YARDIM YARDIM YARDIM YARDIM YARDIM
yigido Atilla isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2006, 13:19   #9
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 807 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
yigido Atilla Nickli Üyeden Alıntı
Yukarda degerli Baskanimizin Röpartijini Dikkatli okursak Ne demek istedigini anlariz Örnegin mac biletleri nicin sivasta pahali !!!!!!!!! Degerli Baskan diyorki Bizim Arkamizda Büyük Sponzorlar yok????? dogru Sivas zengin bir sehir degil göc sehri sivasta yasayan coluk cocugunun Rizki ile ugrasiyor Sivas disinda yasayan bütün sivasliyim diyene büyük görev düsüyor Isadamlarina, Sivasdisinda yasayan Sivaslilara , Avrupada yasayan Sivaslilara DEMEK ISTEDIGIM SIVASSPORA YARDIM YARDIM YARDIM YARDIM YARDIM
Aynen destekliyorum. Sivas'ta işsizlik ve yoksulluk varken, Sivas'ta ki garibandan büyük yardımlar beklemek haksızlık ve hayalcilik olur. Ben son 16 yıldır özellikle Sivas'taki her maça gidiyorum Stada girişte ki manzaraları burada anlatmaya kalksam hem şaşırır, hem üzülür, hemde kızarsınız. İnsanlar 1 biletle 4 kişi girmeye çalışıyorlar, hem kendileri izlemek, hemde oğluna, yeğenine izletebilmek için yalvar yakar oluyorlar. Neden? Parasızlıktan, o parayı maça, bilete vermek onlar için lüks geliyor, hemde illaki SİVASSPOR'unu izlemek izlettirmek istiyorlar. Haa, kimisi de terbiyesizlik yapıyor bu durumu kullanarak ama bir gerçek var ki Sivas'ta yaşayan Sivas'lıların % 60'ı maddi olarak refah değil. Bunu gözardı etmeyelim.

Burada esas iş, onca zenginimize, işadamımıza ve fabrika sahiplerimize düşüyor. DUYURULUR !...
Alt 23.06.2006, 09:36   #10
CÜSSKB-Aynur
Usta Yiğido

CÜSSKB-Aynur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

64 Mesajına 176 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 992 CÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz seinCÜSSKB-Aynur kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
yigido Atilla Nickli Üyeden Alıntı

Hiç bir katkı sağlanmadan, Yönetimden ve 18 kişilik bir kadrodan başarı beklemek haksızlık olur. Sivasspor dan başarı bekleyen her kesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi gerekir.

Etiketler
Çikilmiyor, neden, sahİp, sİvasspora