Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Bundan sonra rakibi destekleyeceğim!..
Alt 08.09.2011, 18:33   #1
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 869 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt
Standart Bundan sonra rakibi destekleyeceğim!..

Bundan sonra rakibi destekleyeceğim!..
2011-09-08

Önceki gün bir gazetede haberi görünce ağızım açık kaldı! Haber şöyle “Fenerbahçe'nin bir günlük (Geçtiğimiz Pazar günü) Fenerıum mağazasından satışı 1 milyon 135 bin TL. yani eski parayla 1 trilyon 135 milyar lira. Ayrıca, malum olaylardan sonra kombine satışları ve taraftar kart satışları da tavan yapmış. Hatta bazı taraftarlar Fener mağazasına girip ürün aldıktan sonra paranın üzerini almadan çıkıyormuş. Yani bu kötü günde takımına “yanındayız” mesajı veriyor.

Bilindiği gibi son zamanlarda Fenerbahçe ücret karşılığında taraftar kart kampanyası başlattı, hedefleri 1 milyonu geçmekmiş ve şu anda 500 bini aştığı söyleniyor. Bunları şunun için yazıyorum. Sivaslı olup bu takımların peşinden koşanlar bu manzaraya iyi baksın! Bu sözünü ettiğim takımların başına bir iş gelse bile milyonlarca taraftarı anında onu tekrar ayağa kaldırır. Allah korusun, ya Sivasspor'un başına böyle bir şey gelirse ne olur?

Eğer Sivaslıysan, burada yaşamak mecburiyetindeysen tek bir takımın peşinden koşman gerekir o da Sivasspordur. Sivasspor'u Sivaslı olandan başkası tutmaz, desteklemez, kimse bizim “ Kulüp zor durumda gidip de ürününü alalım” demez. Bakın, yarın bir gün Fenerli sanatçılar hiçbir ücret almadan kulübe taktı olsun diye konserler düzenlerlerse şaşırmayın. Gerçi buna ihtiyacı da kalmaz. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ve Avrupa'da satılan ürünlerden elde edilen kar, rahatlıkla bu sıkıntıyı aşar.

Geçenler ( Ramazan ayının içerisinde) Bir kulübün verdiği iftara gittim. Spor camiasından çok sayıda insan vardı. İftar öncesi konu malum şike olaylarıydı. Şöyle bir baktım, adamlar “ Fener'e bir şey olmasında ne olursa olsun” der gibi laflar etmeye başladı. Dayanamayıp bende dahil oldum sohbete. Fener'in başına ne gelip gelmeyeceğinin beni hiç ilgilendirmeyeceğini, benim için Sivasspor'a bir şey olmamasının önemli olduğunu söyledim.

Sözüm ona Sivaslı olan ve yıllardır futbolun içinde olanlar “ Yav biz mecbur muyuz Sivasspor'u tutmaya, bizim için Antep, Ankara neyse Sivasspor o dur. Biz gözümüzü açtık Fener'i gördük” gibi son derece cahilce (bu cümleyi özellikle kullanıyorum, çünkü yüzlerine de çok cahil olduklarını söyledim) mantık dışı, özenti, yalakalık ve hatta birazda küstahlık kokan sözler duydum. Gerçektende çok şaşırdım.

Bu tür ihanetleri ve saçmalıkları daha öncede görmüştüm, ama bu defa çok şaşırdım, çünkü sporun içinde olan insanın “Benim için Antep neyse Sivasspor odur” demesi çok vahim bir olaydı. O kişi ve onu destekleyenleri yeri geldiği zaman bütün Sivas kamuoyuna açıklayacağım. Herkes bilsin ihanet edeni de, gerçekten Sivas için çaba göstereni de.

Özellikle bu inanması zor cümleleri kullanan şahsı yeri geldiği zaman açıklamamdaki neden, ne yazık ki Sivas'ı temsil eden bir kulüpte yöneticilik yapıyor.

Yani, bu şahsın yöneticilik yaptığı takım yarın bir gün Kayseri (örnek) takımı ile oynadığı zaman ben ve benim gibilerde “ Mecbur muyuz canım Sivas takımını tutmaya, bende Kayseri takımını destekleyeceğim” dediğim ve maç sonrası yazımda, rakibi göklere çıkarıp, Sivas takımını yerin dibine soktuğum zaman kimsenin zoruna gitmeyecek.

Bilmem anlatabildim mi, çok bildiklerini zanneden cahiller!..

Abdullah YİĞİT/Hürdoğan
Cevap: Bundan sonra rakibi destekleyeceğim!..
Alt 08.09.2011, 19:01   #2
engin2609
Tecrübeli Yiğido

engin2609 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

220 Mesajına 364 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 749 engin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz seinengin2609 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Bundan sonra rakibi destekleyeceğim!..

Sonuna kadark haklısın abi ama sivassporda ne store var nede başka birşey bi kere storeye onem vermeyen bir kulub sivasspor insanlar yurtdısından gelince sivasspor storeden ürün almak istediklerinde karşılarına geçen senenin ürünü çıkıyor ve o kadarda çeşit yok lütfen buna bi el atsınlar artık ..
engin2609 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı engin2609'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.09.2011, 19:30   #3
delibas58
Yeni Yiğido

16 Mesajına 36 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 477 delibas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yürü be abdullah abi çok haklısın...
Alt 08.09.2011, 19:33   #4
karakocyakup58
Yiğido

karakocyakup58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 132 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 581 karakocyakup58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

abbtullah abı bundan sonraki yazıların kısa olursa iyi olur..okumadan es geçiyom..
biz hazırız senden gelsin
bu sevdadan vazgeçersek
ALLAH BELAMIZI VERSİN....
karakocyakup58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda karakocyakup58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.09.2011, 19:34   #5
karakocyakup58
Yiğido

karakocyakup58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 132 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 581 karakocyakup58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
karakocyakup58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
abbtullah abı bundan sonraki yazıların kısa olursa iyi olur..okumadan es geçiyom..
xd valla gözlerim yoruluyor
biz hazırız senden gelsin
bu sevdadan vazgeçersek
ALLAH BELAMIZI VERSİN....
karakocyakup58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.09.2011, 19:40   #6
M.Karahan
Yeni Yiğido

M.Karahan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

11 Mesajına 15 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 M.Karahan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

çok haklısın öyle düşünenin kanından Şüphe ederim...
M.Karahan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda M.Karahan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.09.2011, 19:54   #7
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1283 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

hersey cok guzel olmus ama insallah abdullah yigit gibi birkac yazarimiz daha cikar cunku tek basina ne yapsin adam helal olsun

o hain insanlara ihtiyacimiz yok bizim ama bu bir tek sivasin problemi degil heryerde var malesef
Alt 08.09.2011, 20:01   #8
58akif34
Usta Yiğido

58akif34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

791 Mesajına 2.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 728 58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein

bence sende göstermelik bir sivasspor taraftarısın öyle olmasaydın sivasspor hazırlık maçlarını yayınlatırdin sana benim inancın kalmadı
Alt 08.09.2011, 20:06   #9
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

MAALESEF BU yalakalık hastalığı sivaslıların en büyük özelliği hadi sivassporla diğer 3 büyükleri aynı değerde tutup ikisi maç yaptığında sivası tutanları sevenleri anladımda antep neyse sivasda odur diyen kişi bana göre o şehirde yaşıyorsa ekmeğini suyunu parasını sivasdan kazanıyorsa ALLAH belalarını versin enküçük tuz tanesi kadar hakkım varsa zehir zıkm olsun biz mecburmuyuz böyle çakallarla aynı şehrin insanı olmaya analarınıda alıp bu şehri terketsinler başka bişey istemem bu nasıl çakallıktırya demekki yunanistan-TÜRKİYE maç yapsa mecburmuyuz türkiyeyi tutmaya derler bu çakallar lanet olsun böyle deyyuslar anca benim şehrimden çıkar trabzonda dese bulafı adamın..... keserler işte farkımız bu diğer anadolu taraftarlayla
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.09.2011, 20:25   #10
57babasivas
Tecrübeli Yiğido

128 Mesajına 164 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 598 57babasivas COK SEVILEN BIR KISI57babasivas COK SEVILEN BIR KISI57babasivas COK SEVILEN BIR KISI57babasivas COK SEVILEN BIR KISI

arkadaşlar biz burda anca burda elimizi yorarriz sivasli olupda beşiktaş fenerbahçe türübün liderleri var bende bunlardan bir kaçini taniyom sivasin konmine karti olmaz cebinde ama beşiktaş karti var
57babasivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 57babasivas'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
bundan, destekleyeceğim, rakibi, sonra