Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Sivasspor Yönetimi Hakkında

Sivasspor Yönetimi Hakkında Sivasspor Yönetimi Hakkında Konular

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor Nasıl Camia Olur,Ne Yapmalı
Alt 12.05.2009, 18:05   #1
Thai
Tecrübeli Yiğido

89 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 735 Thai FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Sivasspor Nasıl Camia Olur,Ne Yapmalı

3 yıldır gün be gün artan başarılarla TSL'in en flaş takımı olmamıza karşın "3 yılda camia olabildik mi" sorusunu bir gün sormadık hiç birimiz. Ama çok önemli olan bu soruya vereceğimiz sözlü ve ameli cevaplar, bizi aslında çok daha farklı yerlere götürebilecekti. Camia olma bilinci ve şuuru ile çok daha zorlu şartlara karşı direnebilme ve yekvücud olabilme imkanımız kim ne derse desin artacaktı.Son haftalarda Hocamız Bülent UYGUN'un tek başına medya önünde kalması da bu camia olamamanın bir sonucu olduğundan Hocamız yalnızları oynamak zorunda kalmıştır. O kadar değerli insanımız varken bunu başaramamamızın çok sebepleri var elbette. Burada ben CAMİA OLABİLMEMİZİN ALTYAPISI üzerinde durmak istiyorum ve sizlerinde bu konudaki katkılarınızı bekliyorum.

ÖNERİLER:
1- Yönetim Kurulu içinde ve belkide dışında çok daha etkin olabilecek medya ile ilişkileri düzenleyecek profesyonel insanlar olmalı.
2- En kısa zamanda Sivasspor klüp üyeliği veya taraftar kart projeleri genişletilerek uygulamaya konmalı.
3- Sivasta olan yerel gazetelerden veya halen gazetelerde yazmayan eli kalem tutan kişilerden Sivassporu takip edecek ve hakkında yazı yazacak yazarlar ortaya çıkarılmalı.
4- Sivasspor Yönetimi, diğer şehirlerde yaşayan hemşehrilerimize derneklerden bağımsız bir organizasyonla birey bazında ulaşmalı ve onların aidiyet duygusunun artırılmasına yönelik teori ve pratikler üretmeli
5- Sivasspor formaları her yerde kolay ulaşılabilen ve alınabilen bir satış ağından herkese ulaşabilmeli ( gerekirse sadece internet bile olabilir)
6- Asla kavga etmeyen ve karanfiller dağıtan taraftar profili konusunda gösterilen hassasiyet için yönetim desteklenmeli ve bu tavır kalıcı kılınmalı ki diğer şehir takımlarından da taraftar kolayca gelebilsin camiamıza.
7- Yıl sonunda mutlaka yurdun her bir yerinde Sivasspor piknikleri yapılmalı
8- Yönetim kurulu bir alt komisyon kurarak şimdiden gelecek yıl için çok ciddi sponsorluk görüşmeleri başlatmalı
9- Takımımız mutlaka borsaya açılarak sportif a.ş kurulmalı, ekonomik değerimiz tescillenmeli
10- Klüp hesaplarımız mutlaka yabancı denetim şirketi tarafından denetlenip uefa kritelerine uygun mali yapı oluşturulmalı ki taraftar camia olduğumuz konusunda kafasında efhamlar üretmesin
11- Yönetim kuruluna danışmanlık yapacak bir kurul oluşturulmalı ve burda çok etkin olabilecek tanınan isimler yer almalı

ilk söylenecekler bunlar . Artık camia olmamızın zamanı geldi de geçiyor bile, hep zirvede kalmak istiyorsak bunları yapmamız gerekir düşüncesindeyim. Herkesten öneriler bekliyorum.
12-
Thai isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Thai'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
camia, nasıl, olur, sivasspor, yapmalı