Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Şımarık Davrandık
Alt 26.01.2010, 19:02   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Şımarık Davrandık

Yarın oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası müsabakası için Bursa'ya gelen Odyakmaz, Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'ni ziyaret etti.

Bursaspor TV'nin konuğu olan Otyakmaz, Bursaspor camiasının şampiyonluğa oynamaması için hiçbir eksiğinin olmadığını vurguladı.

Sivasspor olarak şampiyonluk yarışını ancak 2 yıl sürdürebildiklerini hatırlatan Otyakmaz, şöyle konuştu: "Bursaspor'un kaliteli ve tecrübeli başkan ve yönetim Kurulu var. Ayrıca başarılı ve genç teknik heyeti ve isimlerinden sıkça bahsedilen yetenekli futbolculardan oluşan kadrosu var. Bunların yanı sıra güçlü bir taraftarı ve yerel medyası var. Bugün gezdik ve gördük Avrupa standartlarında mükemmel bir tesisi var. Tüm bunlar birliktelik ise desteklendiği takdirde Bursaspor'un şampiyonluk mücadelesi yapmaması için hiçbir neden yok. Bizim dünyanın çeşitli yerlerine yerleşmiş 5 milyon Sivaslı hemşehrimiz var. Ancak Bursa'nın lobisi bizden çok daha güçlü. Bizim 2 yıl sürdürebildiğimiz başarıyı Bursaspor Anadolu ekibi olarak daha uzun yıllar sürdürebilir. Belki bu sezon şampiyon olunamayabilir ama önümüzdeki sezonun altyapısını şimdiden oluşturmuş gibi gözüküyor.''

Sivasspor olarak bu sezon çok sert bir düşüş yaşadıklarını belirten Odyakmaz, takımın düzeninin bozulması ve ardından gelen kötü sonuçlar ile çok acı bir tecrübe yaşadıklarını dile getirdi. Fikstürün de kendileri için oldukça dezavantajlı olduğunu söyleyen Otyakmaz, şöyle konuştu;

"Sezonun başında çok güçlü takımlar ile mücadele ettik ve istediğimiz sonuçları alamadık. Her yaptığımız işin tutacağını düşünerek belki de şımarıklık ettik. Takımın düzenini bozacak transferler yaptık. Şöyle geriye doğru baktığımda, takımın işleyen düzenini bozmamamız gerektiği sonucuna varıyorum. Ara transferde takımımıza takviyeler yaptık. Geçtiğimiz Trabzonspor maçında belki iyi futbol oynamadık ama ben takımımıza güveniyorum. Ligde kalmak adına 40 puanın yeterli olacağını düşünüyoruz."

Ziraat Türkiye Kupası'nda C grubunun oldukça enteresan bir şekil aldığını söyleyen Mecnun Odyakmaz, sözlerini şöyle tamamladı;

"Bursaspor ile aynı puandayız. Attığımız ve yediğimiz gollerin sayısı da aynı. Gönül isterdi ki yarın oynanacak olan maçta her iki takımda gruptan çıkmayı garantilemiş ve forma şansı bulamayan oyuncularla sahada mücadele etmeleriydi. Şimdi kora kor bir mücadele olacak. Tarsus'tan gelecek sonuçla her şey belli olacak. Umarım Bursaspor ile birlikte gruptan çıkan taraf oluruz. Bir sonraki karşılaşmamızda inşallah finalde olur. Belki ligde zor konumda bulunuyoruz. Ama kupayı da bir kenara bırakmıyoruz. İki sezondur Avrupa kupalarında mücadele ediyoruz. Gönlümüzden geçen kupada da başarılı olup önümüzdeki yılda Avrupa kupalarında yer almak."

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Bursaspor'a övgü
Alt 26.01.2010, 19:02   #2
ahbey
Yiğido

87 Mesajına 146 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ahbey ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Bursaspor'a övgü

Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Bursaspor'a övgü

SİVASSPOR Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'ne ziyaret etti. Yarın oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası, Bursaspor-Sivasspor müsabakası için Bursa'da bulunan Otyakmaz, Bursaspor camiasının şampiyonluğa oynamaması için hiçbir eksiğinin olmadığını söyledi.
Sivasspor olarak şampiyonluk yarışını ancak 2 yıl sürdürebildiklerini hatırlatan Otyakmaz, “Bursaspor’un kaliteli ve tecrübeli Başkan ve Yönetim Kurulu var. Ayrıca başarılı ve genç teknik heyeti ve isimlerinden sıkça bahsedilen yetenekli futbolculardan oluşan kadrosu var. Bunların yanı sıra güçlü bir taraftarı ve yerel medyası var. Bugün gezdik ve gördük Avrupa standartlarında mükemmel bir tesisi var. Tüm bunlar birliktelik ise desteklendiği takdirde Bursaspor'un şampiyonluk mücadelesi yapmaması için hiçbir neden yok. Bizim dünyanın çeşitli yerlerine yerleşmiş 5 milyon Sivaslı hemşehrimiz var. Ancak Bursa'nın lobisi bizden çok daha güçlü. Bizim 2 yıl sürdürebildiğimiz başarıyı Bursaspor, Anadolu ekibi olarak daha uzun yıllar sürdürebilir. Belki bu sezon şampiyon olunamayabilir ama önümüzdeki sezonun altyapısını şimdiden oluşturmuş gibi gözüküyor” dedi.

SERT DÜŞÜŞ YAŞADIK
Sivasspor olarak bu sezon çok sert bir düşüş yaşadıklarını belirten Otyakmaz, takımın düzeninin bozulması ve ardından gelen kötü sonuçlar ile çok acı bir tecrübe yaşadıklarını söyledi. Fikstürün de kendileri için oldukça dezavantajlı olduğunu söyleyen Otyakmaz, “Sezonun başında çok güçlü takımlar ile mücadele ettik ve istediğimiz sonuçları alamadık. Her yaptığımız işin tutacağını düşünerek belki de şımarıklık ettik. Takımın düzenini bozacak transferler yaptık. Şöyle geriye doğru baktığımda, takımın işleyen düzenini bozmamamız gerektiği sonucuna varıyorum. Ara transferde takımımıza takviyeler yaptık. Geçtiğimiz Trabzonspor maçında belki iyi futbol oynamadık ama ben takımımıza güveniyorum. Ligde kalmak adına 40 puanın yeterli olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

GRUP ENTERESAN ŞEKİL ALDI
Ziraat Türkiye Kupası'nda C grubunun oldukça enteresan bir şekil aldığını belirten Mecnun Otyakmaz, “Bursaspor ile aynı puandayız. Attığımız ve yediğimiz gollerin sayısı da aynı. Gönül isterdi ki yarın oynanacak olan maçta her iki takımda gruptan çıkmayı garantilemiş ve forma şansı bulamayan oyuncularla sahada mücadele etmeleriydi. Şimdi kora kor bir mücadele olacak. Tarsus'tan gelecek sonuçla her şey belli olacak. Umarım Bursaspor ile birlikte gruptan çıkan taraf oluruz. Bir sonraki karşılaşmamızda inşallah finalde olur. Belki ligde zor konumda bulunuyoruz. Ama kupayı da bir kenara bırakmıyoruz. İki sezondur Avrupa kupalarında mücadele ediyoruz. Gönlümüzden geçen kupada da başarılı olup önümüzdeki yılda Avrupa Kupalarında yer almak” diye konuştu.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/sivasspor...ult.htm?ver=26
Alt 26.01.2010, 19:05   #3
mustafatas58
Yiğido

mustafatas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

48 Mesajına 66 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 630 mustafatas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Bursaspor'a

yenilmeyelim bursayasa son anda bileti kaptırmayalım.zor mac olur berabere bitsede cıkıyoruz ıyi
mustafatas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Bursaspor'a
Alt 26.01.2010, 19:09   #4
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 842 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein

dilerim cikisimiz tekrarlanir ve yasadigimiz bu kotu gunler bizim icin bir tecrube olur sevgi saylarimla sana guveniyoruz sevgili baskan
mucahitbaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Sivasspor Başkanı Otyakmaz'dan Bursaspor'a
Alt 26.01.2010, 19:11   #5
ready
Usta Yiğido

ready - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.153 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ready ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

kupada her kazandıgımız maç sivasspora maddi anlamda destek anlamına gelir
Alt 26.01.2010, 19:11   #6
hoLiGan Enes
Tecrübeli Yiğido

hoLiGan Enes - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

312 Mesajına 897 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 hoLiGan Enes FAZLA SÖZE GEREK YOKhoLiGan Enes FAZLA SÖZE GEREK YOKhoLiGan Enes FAZLA SÖZE GEREK YOK
Ausrufezeichen Başkanımızdan İtiraf Gibi Açıklama

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, her yaptıkları işin tutacağını düşünerek 'şımarıklık' ettiklerini ve takımın düzenini bozacak transferler yaptıklarını söyledi

Yarın oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası müsabakası için Bursa'ya gelen Odyakmaz, Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'ni ziyaret etti. Bursaspor TV'nin konuğu olan Otyakmaz, Bursaspor camiasının şampiyonluğa oynamaması için hiçbir eksiğinin olmadığını vurguladı.

ivasspor olarak şampiyonluk yarışını ancak 2 yıl sürdürebildiklerini hatırlatan Otyakmaz, şöyle konuştu: "Bursaspor'un kaliteli ve tecrübeli başkan ve yönetim Kurulu var. Ayrıca başarılı ve genç teknik heyeti ve isimlerinden sıkça bahsedilen yetenekli futbolculardan oluşan kadrosu var. Bunların yanı sıra güçlü bir taraftarı ve yerel medyası var. Bugün gezdik ve gördük Avrupa standartlarında mükemmel bir tesisi var. Tüm bunlar birliktelik ise desteklendiği takdirde Bursaspor'un şampiyonluk mücadelesi yapmaması için hiçbir neden yok. Bizim dünyanın çeşitli yerlerine yerleşmiş 5 milyon Sivaslı hemşehrimiz var. Ancak Bursa'nın lobisi bizden çok daha güçlü. Bizim 2 yıl sürdürebildiğimiz başarıyı Bursaspor Anadolu ekibi olarak daha uzun yıllar sürdürebilir. Belki bu sezon şampiyon olunamayabilir ama önümüzdeki sezonun altyapısını şimdiden oluşturmuş gibi gözüküyor.''

Sivasspor olarak bu sezon çok sert bir düşüş yaşadıklarını belirten Odyakmaz, takımın düzeninin bozulması ve ardından gelen kötü sonuçlar ile çok acı bir tecrübe yaşadıklarını dile getirdi. Fikstürün de kendileri için oldukça dezavantajlı olduğunu söyleyen Otyakmaz, şöyle konuştu;

"Sezonun başında çok güçlü takımlar ile mücadele ettik ve istediğimiz sonuçları alamadık. Her yaptığımız işin tutacağını düşünerek belki de şımarıklık ettik. Takımın düzenini bozacak transferler yaptık. Şöyle geriye doğru baktığımda, takımın işleyen düzenini bozmamamız gerektiği sonucuna varıyorum. Ara transferde takımımıza takviyeler yaptık. Geçtiğimiz Trabzonspor maçında belki iyi futbol oynamadık ama ben takımımıza güveniyorum. Ligde kalmak adına 40 puanın yeterli olacağını düşünüyoruz."

Ziraat Türkiye Kupası'nda C grubunun oldukça enteresan bir şekil aldığını söyleyen Mecnun Odyakmaz, sözlerini şöyle tamamladı;

"Bursaspor ile aynı puandayız. Attığımız ve yediğimiz gollerin sayısı da aynı. Gönül isterdi ki yarın oynanacak olan maçta her iki takımda gruptan çıkmayı garantilemiş ve forma şansı bulamayan oyuncularla sahada mücadele etmeleriydi. Şimdi kora kor bir mücadele olacak. Tarsus'tan gelecek sonuçla her şey belli olacak. Umarım Bursaspor ile birlikte gruptan çıkan taraf oluruz. Bir sonraki karşılaşmamızda inşallah finalde olur. Belki ligde zor konumda bulunuyoruz. Ama kupayı da bir kenara bırakmıyoruz. İki sezondur Avrupa kupalarında mücadele ediyoruz. Gönlümüzden geçen kupada da başarılı olup önümüzdeki yılda Avrupa kupalarında yer almak."

(CİHAN)
Alt 26.01.2010, 19:16   #7
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkanım sen olmasan şu kulubün başında kesinlikle ligden düştük diyeceğim ama bütün sivaslıların umutlarını siz yeşertiyorsunuz
size inananları mahcup çıkarmayın kombinede alsak.formada alsak,maçlarada gitsek,deplasmanada gitsek tek gayemiz sivas tek gayemiz senin bu çetin yolda yanlız yürümeni istemediğimiz için
sen böyle dik adam gibi durduğun sürece asla yanlız olmayacaksın
sende bizleri mahçup çıkarma
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda üçyıldız58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Başkanımızdan İtiraf Gibi Açıklama
Alt 26.01.2010, 19:18   #8
58isML58
Acemi Yiğido

58isML58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

43 Mesajına 70 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 552 58isML58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başkanımızdan İtiraf Gibi Açıklama

Hersey duzelecek buyuk baskan bu sene kumede kalicaz ve takimi toparlayip obur sene daha yuksek yerlerde olucaz insallah Butun SIVASLILARIN maddi ve manevi katkilariyla
Alt 26.01.2010, 19:26   #9
yiğidoemin58
Acemi Yiğido

16 Mesajına 26 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 563 yiğidoemin58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Haber Detayları

İstifamla ilgili açıklamamdır.

Yunus Emre ne güzel söylemiş, “Yaradılanı severim, Yaradan’dan ötürü”. Hep yaradılanı sevdim, O’nun yarattığı her şey güzeldi, her şey değerliydi benim için. Bu benim hayat felsefemdi hep.

Artık ayrılmamızın zamanı geldi. Kaçınılmaz son ne zaman yaşanacaksa o zaman yaşayacaktık bu anı. Belki bu kelimeler yetersiz kalacak, belki kifayet etmeyecek duygularıma tercüman olmaya. Ancak sevdiklerimin içinde en değerli olanı bırakacağım artık sizlere. Benden bir parça, benden bir can alacaksınız bugün. Hepinizin oğlu, kardeşi, ağabeyi kabul ettiği bir kimliğin şerefiyle yaşadığım bu şehirde, sizleri daha fazla üzmemek adına görevimi bırakıyorum. Benim için bu kavga hiçbir zaman bitmedi, bitmeyecek. Biliyorum ki, hep Don Kişot’u olduğum bu kavganın yel değirmenleri de tükenmeyecek.

Ama inançlı mücadelemi hep sürdüreceğim. Aldığım her görevin kutsal olduğunu inancımı yitirmeyeceğim, inanın bu ayrılık bir nebze bile bu inancıma zarar vermeyecektir.
Benimle birlikte görev yapan tüm ekibim, tüm arkadaşlarım aynı özveri ve inançla mücadele etti hep. Beraber çıktığımız bu yolda, kimi zaman yağmura, kimi zaman fırtınaya tutulduk. Bana zarar vermek adına yapılan tüm çirkin saldırılara birlikte göğüs geren bütün arkadaşlarımda inanın benimle birlikte incindiler, kırıldılar. Ancak hepimiz, sorumluluğunu aldığımız takımımıza daha fazla zarar vermemek adına susmayı bir erdem kabul edip sabırla bekledik.

Mütevazi bütçemizin ve imkanlarımızın elverdiği ölçüde, Bu güzide şehre ve insanlarına bir şeyler vermeye çalıştım. Tesisleşme adına, kurumsallaşma adına güzel şeyler ortaya koyabilmenin mücadelesini yaptım hep. Projeler ortaya koydum. Kazandığımızı stadyuma, tesisleşmeye geleceğe bir şeyler bırakma adına harcamaya çalıştık.Bugün hatırı sayılır bir kompleksimiz ve stadyumumuz var, her Sivaslı göğsünü gere gere bu stad bizim, bu tesis bizim diyebiliyor. Biliyorum çok daha iyisine layıklar. Çok konuşuyorsun dediler, doğrudur konuştum, futbolcumu, yönetimimi, takımımı hedef tahtası yaptırmamak için kendim hedef olmayı seçtim. Gazetelere, televizyonlara bakın o dönemler, hiçbirinde futbolcumu, takımımı hedef alan bir yazı, bir eleştiri göremezsiniz.

Amatör bir ruhla oynayan takımlar, hele hele süper lige yeni kaynamaya başlamış takımlar en küçük rüzgarda dağılırlar, futbolcu o yükü kaldıramaz, ya ayakları yere basmaz yada düşerse bir türlü ayağa kalkamaz. Bunu anlayabilen anlıyordu zaten, anlamamak için direnenlere ne diyebilirim ki?

Bugün değilse yarın, gelecek kuşaklarımıza futbola adına bırakılabilecek ne varsa onları bırakmaya çalıştım. Vizyon, imkan ve hedef vazgeçilmez düsturum oldu. Celladına aşık olan bir esirin tutkunluğu ile bağlandım bu camiaya. Birgün muhakkak düşüreceği giyotin bıçağının soğukluğunu, futbolun doğasında olan bu sonu, hep boynumda hissetmeme rağmen, sıcacık ve samimi duygularla bağlandım. Öğrettiklerimin ve hayat ilkelerimin sonuçlarına sadık kalmaya çalıştım. Sorumlu olmak neyi gerektiriyorsa bilin ki şu an bile onu yapıyorum.

Sivas’ı memleketim bildim, her sorununda her sıkıntısında yanında olmaya gayret ettim, Dikimevi kapanmasın diye ne kadar mücadele ettiğimi, kamuoyu bilir. Sıkıntısı olanın, sıkıntısını gidermeye çalıştım, işleri rast gitmediği için otel çatılarında “Paydos hayata” demek isteyen insanları, hayatın bir parçası yapmayı becerebildim.

Cami yaptırıyoruz derken, nedense bazı gözler bizi dindarlıkla suçladı, ama hiçbirisi “kilisede yaptıracağız” dediğimi görmedi, duymadı. Sivas’ı bir arada tutabilecek ne varsa ben hep orada olmaya çalıştım, yeri geldi Cuma’da namazımı kıldım, yeri geldi Cem evinde Cem’e katıldım. Yeri geldi bir okulun gecesinde gençlerle eğlenmeyi seçtim, yeri geldi, gençleri teröre karşı bilinçlendirme tiyatrosuna futbolcu kardeşlerimle destek verdim.

Belki çok fazla elbise giydim, ama bilin ki, her rengi, her dokusu, her kumaşı Sivas’ın rengiydi, Sivas’ın dokusuydu. Biliyorum Sivaslılar beni çok sevdi, benim onları sevdiğim gibi.

Bana görevim süresinde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, başta sevgili başkanım olmak üzere, yönetim kuruluna, ekip arkadaşlarıma, futbolcularıma ve gerçek taraftarıyla tüm Sivassporlulara teşekkürlerimi sunuyorum.

Beni, ben gibi seven tüm herkesten haklarını helal etmelerini diliyorum.
Allah’a emanet olunuz.

Saygılarımla

Bülent UYGUN
yiğidoemin58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yiğidoemin58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Şımarık Davrandık
Alt 26.01.2010, 19:45   #10
shang
Usta Yiğido

shang - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

534 Mesajına 894 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 shang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISIshang COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Şımarık Davrandık

40 puanı almakta hiç kolay olmuyacak gibi görünüyor işimiz çok zor...
shang isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
davrandık, Şımarık